Autor Wątek: 1Zpresso K-plus  (Przeczytany 46881 razy)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Listopad 2020, 22:44:10 »
Nie bez przyczyny następne modele najlepszych ręcznych młynków np. Comandante,
Być może opacznie zrozumiałem to zdanie, naddto przywiazując się do pewnych słów, również przepraszam.

Też nie słyszałem nic o zmianach w produkcji MK3, na pewno producent by się tym chwalił.

Myślę, że należałoby porównać stal z której tworzone są żarna w 1zpresso i innych młynkach, żeby wywnioskować cokolwiek... Choć pewnie większość firm traktuje to jako tajemnica handlowa... Odnośnie Comandante - gdzieś widziałem informacje co do twardości ich stali, może takie dane udostępniają też inne firmy.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Listopad 2020, 23:14:52 »
Italmille są produkowane z twardszej stali niż C40 MK3. Jednak wpływ na trwałość żaren i ostrza mają różne czynniki przy mieleniu nie tylko twardość. Trudno mi powiedzieć, które się dłużej nadawać będą do użytkowania. Ja w swoim młynku mam italmille w starej wersji, bez czernienia. I nie zauważyłem po ponad trzech latach codziennego mielenia, by coś się zmieniło w przemiale, ale pod mikroskopem żaren nie oglądałem. Natomiast kolega , który sporo mielił C40 pod espresso po roku stwierdził, że ma wrażenie jakby się stępiły żarna.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Listopad 2020, 23:27:22 »
Natomiast kolega , który sporo mielił C40 pod espresso po roku stwierdził, że ma wrażenie jakby się stępiły żarna.
Mój JE po roku  intensywnego użytkowania  tnie jak żyleta😉

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Listopad 2020, 07:51:01 »
Jak chcesz espresso, to masz Kazaka Rotę, Cafelat Robot albo Flair wszystkie przenośne, najbardziej Rota.

Poczytałem i doszedłem do wniosku, że na mojej dzikej wyspie optymalnym rozwiązaniem będzie AeroPress + Fellow Prismo.
Czy po zalaniu wody zagotowanej z ogniska, tudzież z jego braku, to będzie z termosu i zawsze jakaś kawka wyjdzie. Zostaje młynek, w zależności od teści maila albo K+, albo JE+.

Życzę udanego dnia kawoszom z tego wątku!


« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2020, 08:00:51 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Listopad 2020, 08:59:09 »
A do czegoś takiego potrzebny Ci taki młynek? nie wystarczy 1Zpresso Q2? zmieści się do Aeropresu, mały i naprawdę fajny
Never Give UP †

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Listopad 2020, 10:49:27 »
Do espresso też. I taki przyjemny drobiazg  mają K+ i JE+ , kuferek, co w niesprzyjających warunkach przyrody może się przydać.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2020, 10:54:39 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Listopad 2020, 11:11:24 »
1Zpresso robi też dedykowane etui dla młynka i Aeropressa (1Zpresso Travel Case), może Coffeedesk też niebawem dołączy do swojej oferty.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Listopad 2020, 11:22:05 »
1Zpresso Travel Case

Ożeż @kafcio super info dla mnie! Jak bym miał możliwość, to od razu bym Ci dodał plusa. Będę pamiętał, może dotrwam.
》tertium non datur《

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Listopad 2020, 12:36:49 »
może Coffeedesk też niebawem dołączy do swojej oferty
Przecież 1zpresso to są badziewne chińskie podróby według nich, i tak już przekroczyli grubo granice hipokryzji sprzedając je. O młynki sporo osób pytało, o futerały jeszcze nie, więc pewnie ryzyko utopienia kasy za duże.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Listopad 2020, 12:43:49 »
A to jakoś mi umknęło, to ich zdanie nt tych chińczyków. Jak biznesik idzie to pewnie i wszystko można odszczekać.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Listopad 2020, 14:17:37 »
Pytanko, czy ustawienia przemiału w K nie jest lepsze, przyjemniejsze, łatwiejsze niż w JE?

Lub na odwrót?

@kafcio
Może się orientujesz?
》tertium non datur《

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Listopad 2020, 14:28:15 »
Cytat: GostRado w 20 Listopad  2020, 18:02:39
Pytanko, czy ustawienia przemiału w K nie jest lepsze, przyjemniejsze, łatwiejsze niż w JE?

Zawsze łątwiej zmieniać ustawienie "na górze" niż "na dole"
Never Give UP †

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Listopad 2020, 14:38:55 »
Zawsze łątwiej zmieniać ustawienie "na górze" niż "na dole"

Jak trudniej? Bo jeśli teraz, przy temperaturze koło zera, z zimnymi paluchami, będę się bulwersował przy ustawach, to już przełknę te nieutwardzane zadziory w K+🥴
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Listopad 2020, 12:37:51 »
Zaryzykowałem i kupiłem K-plus oraz AP i FP, bo wyjeżdżam na łono natury.

Odnośnie żaren Coffeedesk wysłało zapytanie do producenta.
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Grudzień 2020, 17:31:52 »
W końcu dotarł!

Piewsze wrażenia organoleptyczne - jak najbardziej okay! Wygląda na to, że został wykonany w niezłej jakości.

Pierwszy raz trzymam w ręku tego typy młynek i zdziwiły mnie jego niemałe gabaryty.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi