Autor Wątek: Nuova Simonelli Musica  (Przeczytany 26073 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Nuova Simonelli Musica
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Czerwiec 2015, 14:32:23 »
No właśnie o to chodzi. Człowiek się liczy, nie pompa.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Nuova Simonelli Musica
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Czerwiec 2015, 15:16:20 »
Cieszę się z tej dyskusji, jednak dochodzę powoli do wniosku, że zakup rota nie jest aż tak konieczny, a zaoszczędzone 1400zł lepiej umieścić w puli przeznaczonej na młynek niż ekspres...

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Nuova Simonelli Musica
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Czerwiec 2015, 15:24:24 »
Ooo tak.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Nuova Simonelli Musica
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Czerwiec 2015, 15:41:12 »
W warunkach domowych rota to kwestia estetyczna (na ile zależy nam na cichej pracy maszyny) moim zdaniem. Zdecydowanie większa różnica w smaku będzie, gdy się zainwestuje w sitka IMS czy VST, w dobrą kawę, w dobry młynek, ładne filiżanki w odpowiednim kształcie itp.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Nuova Simonelli Musica
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Czerwiec 2015, 16:18:29 »
Nie jestem mocno techniczny w ekspresach, ale jak będzie mi to jakoś wybitnie przeszkadzało to chyba wymiana pompy jest możliwa w późniejszym czasie?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nuova Simonelli Musica
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Czerwiec 2015, 16:25:08 »
Na ogół tak. Najlepiej taką pompę umieścić na zewnątrz obudowy; wtedy ekspres jest w zasadzie bezszelestny.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Nuova Simonelli Musica
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Czerwiec 2015, 17:19:23 »
Na ogół tak. Najlepiej taką pompę umieścić na zewnątrz obudowy; wtedy ekspres jest w zasadzie bezszelestny.
:taniec:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Nuova Simonelli Musica
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Czerwiec 2015, 18:10:08 »
Nie jestem mocno techniczny w ekspresach, ale jak będzie mi to jakoś wybitnie przeszkadzało to chyba wymiana pompy jest możliwa w późniejszym czasie?

Nie sądzę że będzie przeszkadzało i nie sądzę że wymienisz :) Tak to już jest. Lepiej zdecydować się na docelowe rozwiązanie. Jeśli masz taki budżet, weź rota pompę. Jeśli nie masz spiny o to jaka pompa będzie tam siedziała, weź wibracyjną.
Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Nuova Simonelli Musica
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Czerwiec 2015, 15:33:43 »
Gdyby nie Twoja wypowiedź, byłem już przekonany, że rota jest dla mnie zbędne. Jednak teraz, kiedy faktycznie ekspres ma być tym docelowym... muszę poważnie to przemyśleć :)
O wynikach mam nadzieję, że niebawem przyjdzie mi poinformować :)

Offline pablockpl

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: NS Musica Lux ,Gaggia Baby Class ,Gaggia Gran ,Kalita WAVE 155, Hario V60 02, Aeropress
  • Młynek: F64E v2 , 1ZpressoK-Plus, timemore c3
Odp: Nuova Simonelli Musica
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Styczeń 2021, 14:31:08 »
Czy wiecie może czy da się przerobić wersje z przyłączem do wody  na wersję ze zbiornikiem, mam możliwość kupna takiego ekspresu, ale nie mam możliwości podłączenia pod wodę. Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź.
Kawa to zapach,aromat i smak, kofeina to dodatek.
Kawa z kolby >aeropress drobny filtr metalowy>Kalita wave > Express automatyczny>Hario V60> kawiarka>ekpress przelewowy >aeropress gruby filtr i papierowe> frenchpress>chemex

Offline pablockpl

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: NS Musica Lux ,Gaggia Baby Class ,Gaggia Gran ,Kalita WAVE 155, Hario V60 02, Aeropress
  • Młynek: F64E v2 , 1ZpressoK-Plus, timemore c3
Odp: Nuova Simonelli Musica
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Styczeń 2021, 11:35:44 »
To mam, inne pytanie do użytkowników tego ekspresu,czy da się używać NS Oscar lub Musica z przyłączem pod wodę, bez podłączania do sieci? Tak mówi sprzedający czy to prawda?
Kawa to zapach,aromat i smak, kofeina to dodatek.
Kawa z kolby >aeropress drobny filtr metalowy>Kalita wave > Express automatyczny>Hario V60> kawiarka>ekpress przelewowy >aeropress gruby filtr i papierowe> frenchpress>chemex

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Nuova Simonelli Musica
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Styczeń 2021, 13:47:24 »
ja pytałem o to w serwisie , ogólnie przeróbka bez sensu za dużo kosztów aby przerabiać odpuść sobie. .Co do używania hmm.. też słyszałem że można dać wąż z wiadrem nad ekspres i będzie okey , ale w dwóch serwisach powiedzieli że powinno być podawana ciśnienie ok 3bar , zresztą w instrukcji po zakupie doszukałem się tej samej informacji , ta pompa zaciąga wodę ale nie na tyle aby było to na dłuższą metę. Natomiast jest opcja trzecia można dokupić pompę co podaje wodę , np jak w kamperach, są specjalne do ekspresów czy tam gastronomi 

Offline Espresso Doctor

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: LaCimbali M1
Odp: Nuova Simonelli Musica
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Luty 2021, 12:45:46 »
Oczywiście, że można przerobić.
Ulka w środku spokojnie zassie wodę. Jedynie zbiornik najlepiej umieścić na tej samej wysokości, co ekspres, żeby nie robiło się na wejściu pompy za duże podciśnienie.
Wystarczy wypiąć przewód z elektrozaworu zasilającego idący do przepływomierza, nałożyć wężyk silikonowy, wrzucić wolny koniec "do jeziora" i gotowe.
Mam tak podłączone dwa NS u siebie. Musicę i automatyczny Microbar, który kupiłem okazyjnie jako wersję ze stałym zasilaniem.

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Nuova Simonelli Musica
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Marzec 2021, 22:00:31 »
Właśnie do mnie dotarła. Jakieś rady dla nowego nabywcy? :)

Jak włączyć/wyłączyć preinfuzje?



Tak nie idzie, od razu leci woda, przy wyjętym zbiorniku wszystko zaczyna migać, moge ustawic ilosc wody na szota, ale w te ustawienia preinfuzji wciskajac dwa przyciski nie mogę wejść
20210302_213016_copy_750x1000.jpg

« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2021, 23:02:39 wysłana przez stefunk »

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Nuova Simonelli Musica
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Marzec 2021, 09:16:21 »
przytrzymaj przez parę sekund przycisk stop ten na środkowy , zacznie migać wszytko i później naduś razem stop oraz na podwójne espresso ,( coś zmieni się z podświetleniu guzików) nastąpienie nacisni guzik od wylewki wody jak się Pali jest pre infuzja jak nie pali nie ma pre infuzji

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi