Autor Wątek: Agregator kaw z polskich palarni  (Przeczytany 2717 razy)

Offline adiki

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Agregator kaw z polskich palarni
« dnia: 04 Styczeń 2024, 08:27:40 »
Cześć 👋

Chciałem podzielić się z Wami projektem który udało mi się ukończyć w przerwie świątecznej 🙂
Wiem że temat spisu palarni pojawiał się na forum kilka razy dlatego pomyślałem o stowrzeniu narzędzia które będzie wygodne do wyszukiwania konkretnych kaw z oferty wielu palarni.
Udało mi się stowrzyć agregator kaw z polskich palarni który codziennie zczytuje świeża ofertę ze stron palarni. Pierwsza wersja strony jest dość prosta ale mam nadzieję że funkcjonalna i intuicyjna. Można go znaleźć pod adresem https://zpalarni.pl
Kawy można wyszukiwać, filtrować i sortować po różnych parametrach 🙂
Z wielką przyjemnością przyjme każdy feedback w celu udoskonalania tego narzędzia 😉

Pozdrawiam serdecznie
Adrian

P.S. Jeśli jesteś palarnią która chciałby umieścić swoją ofertę w takim agregatorze to zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej lub na [email protected].
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline ikpara

  • Wiadomości: 176
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2024, 09:48:08 »
Brawo!!!
Proste to nie znaczy złe czy słabe.

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 441
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2024, 10:05:05 »
Wow. Już mi się to podoba. Szukasz gdzie by tu kupić Meksyk i cyk - już masz, chcesz coś z obróbki honey, 2 kliki i masz wyszukane.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń 2024, 11:07:43 »
Wow! Świetna robota
Bardzo intuicyjne i przyjemne wizualnie w odbiorze

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń 2024, 11:08:43 »
Wygląda ciekawe. Wyszukałem coś i zrobiłem zamówienie - zobaczymy czy trafione ;-)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Styczeń 2024, 11:37:46 »
Z certyfikatami do strony zrób porządek.

Offline adiki

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Styczeń 2024, 12:30:21 »
Z certyfikatami do strony zrób porządek.
Hej dzięki wielkie za feedback, certyfikat został wystawiony w AWS Certificate Manager.
Z chęcią pociagne ten wątek w wiadomościach prywatnych :)

Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Styczeń 2024, 12:35:03 »
Ja bym jeszcze dodał filtry: arabica, robusta, blend xx/xx (w sensie ile procent arabiki, a ile robusty). Jeśli się da, rzecz jasna. No i zdarzają się kawy, które w sklepie wiszą, ale są niedostępne. Nie wiem czy da się jakoś określać dostępność przy agregacji? :) Na razie tyle.

Offline adiki

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Styczeń 2024, 12:48:06 »
Ja bym jeszcze dodał filtry: arabica, robusta, blend xx/xx (w sensie ile procent arabiki, a ile robusty). Jeśli się da, rzecz jasna. No i zdarzają się kawy, które w sklepie wiszą, ale są niedostępne. Nie wiem czy da się jakoś określać dostępność przy agregacji? :) Na razie tyle.
Dzięki wielkie to był jeden z pierwszych pomysłów na jeden z filtrów ale ta informacja nie jest w łatwy sposób dostępna na stronach więc zostawiłem to na dalszy rozwój. Da się pewnie to jakoś wywnioskować po podanych danych, zastanawiam się nad potencjalnym podłączeniem do API OpenAI tak żeby sztuczna inteligencja wyciągała te informacje np. na podstawie podanych odmian kawy :). Myślałem jeszcze o filtrze na stopień wypalenia ale tej informacji często też nie ma w ofertach kawy. Można pewnie nie idealne ale jakieś uproszczenie zastosować że kawa do przelewu jest jaśniej palona a pod espresso średnio/troszkę ciemniej.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline Jarek T. Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Ekspres poszukiwany + Aeropress, V60, Bialetti 6tz
  • Młynek: Comandante C40, 1zpresso K-Max, 1zpresso ZP6 Special
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Styczeń 2024, 07:44:00 »
Poczytaj sobie o "Data scraping". Są metody automatycznego ściągania danych ze stron internetowych.
Mnie zawsze zastanawiało jakie są różnice w kawach, które są opisane jako:
- czekolada
- mleczna czekolada
- gorzka czekolada
- deserowa czekolada.
A właściwie co autor miał na myśli pisząc tylko czekolada.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Styczeń 2024, 15:47:03 »
Długi, ciężki ale fajny temat do dyskusji. Myślę, że nic "czekoladowego" autor nie miał być może na myśli, bo na myśli miał raczej: stopień palenia: średni, ciemny -- w espresso duże body i wyraźna goryczka, brak wyraźnej i dominującej kwaskowatości, brak lub niewielką obecność owocowo-kwiatowych aromatów.

Mnie "uderza" to, że palarnie i kawowi ludzie generalnie, na określenie danej kawy, na paczce, na etykiecie drukują listę jakichś niby deskryptorów, np. "czekolada, melasa, papaja, masło orzechowe i cokolwiek jeszcze dusza zapragnie...". Ma to zwrócić uwagę klienta, ale nie precyzuje dokładnie w czym rzecz: czy jest w danej kawie taki dokładnie aromat? Coraz częściej widuje się, że to wszystko się plącze: aromaty ze smakiem, smak z dotykiem ;). Niby jest to poplątane, ale należałoby trzymać się reguł z analizy sensorycznej i pisać o aromatach oraz smaku i dotyku. Ale nie, lepiej napisać: "w smaku: jabłko i gruszka oraz kakao" ;). I bądź tu mądry -- bo kawa może mieć zapach kakao, jabłka ale raczej nie smak. Smak to tylko kwaśny-gorzki i ewentualnie wrażenia dotykowe: body, "słodycz", równowaga, balans... Chyba, że są te listy deskryptorów luźnymi skojarzeniami.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Styczeń 2024, 16:24:38 »
mleczna czekolada
- gorzka czekolada
Jak można nie odróżnić ;)

Przed chwilą zrobiłem sobie ristretto z Elektry na przemiale z Ceado, a dzisiaj nasypałem świeżej Brazylii pełen hopper. Z rana jeszcze wymieliłem żonie do pracy do końca Salvadora o wrażeniach: tamaryndowca, kombuczy i nektarynki. Żona uwielbia owocowe kawki. Ustawiłem na Bolka oko żarna i poszło, tzn nie chciał lecieć napar. Za drobna mielonka, więc żeby wspomóc ekstrakcję, zrobiłem trzy preinfuzje, a i tak nakapało przez 55s 19,5g przy dozie 15,5g. I co wyszło? Przesmacza gorzka czekolada z karmelem. Pycha!
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2024, 16:37:17 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Styczeń 2024, 20:12:52 »
Przesmacza gorzka czekolada z karmelem.
Nic to nie ma wspólnego z czekoladą z karmelem ;). Gorzka czekolada, to dajmy na to Wedel 60% -- dla niektórych też smaczna a de facto sam cukier. Czekolada to czekolada -- jej konsystencja i wrażenia jakie wywołuje na podniebieniu są zupełnie inne niż jakakolwiek kawa. Karmel to już w ogóle nijak się ma do kawy w sensie czucia w "jamie gębowej" ;). W porównaniu z przytłaczającą i oblepiającą wszystko czekoladą -- kawa, nawet espresso to jakieś popłuczyny. Przepraszam, trochę tu sarkazmem jadę ;).
Może ten tamaryndowiec był z okolic Kalkuty a owoce zebrane zostały w kwietniu przed porą deszczową w niedzielny poranek? ;)

« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2024, 20:17:26 wysłana przez Antonio »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Styczeń 2024, 20:25:56 »
Oczywiście smak może być gorzki, słodki itd. Jeśli w opisie jest smak np truskawki to wg mnie znaczy, że napar nie pachnie truskawka (aromat), ale pijąc ją czujemy truskawkę. Smak oczywiście bedzie słodki, pewnie nieco kwaśny, ale węch wyczuje truskawkę. Taki trochę skrót myślowy w tych opisach, ale raczej wiadomo o co chodzi.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Styczeń 2024, 21:02:11 »
ale węch wyczuje truskawkę
No właśnie to wszytko sprowadza się do tego, do węchu, zapachów, aromatów.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi