Autor Wątek: Jaką firmę polecacie na ekspres automatyczny na początek przygody z Kawą  (Przeczytany 2933 razy)

Offline Kubik124 Mężczyzna

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Sage Barista Express
Dzień dobry,
Mam wielką prośbę do użytkowników forum. Czy moglibyście polecić jakiś ekspres automatyczny? Myślałem nad firmą Nivona. Słyszałem że to dobre ekspresy.
Chciałbym się doradzić ekspertów jaką firmę polecacie, ewentualnie jakiś konkretny model maksymalnie do 2800.
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec 2021, 10:45:51 wysłana przez ranGo »

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Nivona, melita, jura

Offline Kubik124 Mężczyzna

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Sage Barista Express
Nivona, melita, jura
a nivona 769 czy to dobry ekspress ?

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
@Kubik124
Jak podoba się wygląd,  ma funkcję czy możliwości, które potrzebujesz, mieści się w budżecie to kupuj.
To tak jakbyś zapytał jakie auto,  czy smartfon najlepszy.  Ilu użytkowników tyle opinii.
Jak masz możliwość idź do sklepu,  gdzie można pomacać,  zobaczyć czy nawet kawy spróbować, abyś nie był rozczarowany kiedy tutaj ktoś coś poleci, a okaże się,  że masz inne oczekiwania.
Tutaj są zwolennicy czy wrogowie niektórych marek,  ja osobiście mam Saeco, wprawdzie ma już swoje lata, lecz spełnia swoje zadanie.
Od paru mcy mam kolbę i po poszukiwaniach wybrałem coś z wielu  nie kierując się opiniami tylko patrzyłem co potrafi, jak wygląda w sensie design i wymiary i oczywiście cena.
Chociaż nie ukrywam,  że jak tu na forum wszedłem to zupełnie odeszła mi ochota zakupu po przeczytaniu niektórych opinii.
Nie zawsze te najdroższe muszą być najlepsze,  wszystko zależy jakie kawy czy ile pijesz,  czarne czy z mlekiem, wiec trudno odpowiedzieć czy doradzić jeśli nie znamy Twoich preferencji.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Ja niezmiennie polecam delonghi. Tańsze, nie gorsze.
Chyba że ktoś lubi latte w szklance na stopce, albo inne wysokie naczynia, wtedy nie polecam.

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Zanim kupiłem kolbę zamierzałem właśnie kupić delonghi. Dlatego? W Saeco wkurzała mnie konserwacja czyli smarowanie prowadnic w bloku zaparzający,  a tu tego nie ma, podobnie w Nivonie.

Offline Filkor Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: NS Oscar II, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Timemore C2
Cześć,

sam posiadam Nivonę 758, a u znajomych stoi Melitta Barista T Smart. Ogólnie mam wrażenie, że ekspresy dają bardzo podobne rezultaty (zresztą patrząc na części zamienne mam wrażenie, że Nivona / Melitta / Siemens to bardzo podobne maszyny) i moim zdaniem wybór sprowadza się do niuansów. Za Nivoną przemawiają do mnie np. fizyczne pokrętła regulacji (możecie się śmiać ale ja czasem naprawdę lubię pokręcić i coś zmienić ;) ), za Melittą np. dwa osobne pojemniki na kawę, co umożliwia korzystanie z innych ziaren np. do kaw mlecznych i innych do kaw czarnych.

Z perspektywy czasu i własnego doświadczenia najważniejsze jednak będzie odpowiedzenie sobie na pytanie - jakie kawy pijam. Jeśli są to głównie kawy mleczne i zależy nam na prostocie wykonania pojedynczej kawy - obojętnie czy Nivona czy Melitta zdadzą egzamin. Jeśli chcemy pić espresso - kolba da nieporównywalnie lepsze rezultaty. Jeśli pijamy "dużą czarną" - lepiej sprawdzą się przelewy, czy nawet french press. Sam ostatnio wróciłem do french pressu i nawet w połączeniu z tanim młynkiem (mam Timemore C2) "duża czarna" jest sporo lepsza niż napar z Nivony.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi