Autor Wątek: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi  (Przeczytany 320331 razy)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1515 dnia: 02 Luty 2021, 14:35:15 »
Jeszcze można je znaleźć, zobaczymy co będzie dalej

Myślę, że są po prostu opóźnienia dostaw przez covid-19 i światowy "lockdown"

Offline Sandor

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Aeropress, phin, moka
  • Młynek: Wilfa
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1516 dnia: 28 Luty 2021, 13:46:22 »
Używacie adapterów na indukcję do kawiarek? Mam kawiarkę przystosowaną do indukcji jednak palnik jest za duży i się wyłącza bo kawiarka go całego nie zakrywa. Postawiłem kilka razy kawiarkę w garnku i w miarę zadziałało. Ciekaw jestem jakie macie na to patenty oraz jak działają te adaptery.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1517 dnia: 13 Marzec 2021, 12:42:09 »
Nie sądziłem, że znajdę adoratora. Widzę, że nagle jakoś szybko rosną mi plusy i minusy... Dawno nie zaglądałem w profil i się zdziwiłem. Może mi się przedstawisz? No chyba, że jest Was więcej? Nie żeby coś to zmieniało w moim życiu, bo jestem zwykłym noname z forum, nie znam nikogo z Was prywatnie itd.. , ale takie zarówno plusowanie i minusowanie dla zasady, to chyba słabo świadczy... Potem nie będzie to ani wiarygodne, ani znaczące, że ktoś ma 100 plusów czy minusów..
Admini, może warto byłoby coś zmienić w tym kierunku? Chociażby dwa słowa komentarza, za co jest dany plus/minus? Albo ograniczenie czasowe co do częstotliwości rozdawania znaczków? Lub wskazanie gdzieś, kto ile wystawił? Zobaczymy kto ma największy gest?

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1518 dnia: 13 Marzec 2021, 12:54:03 »
W ogóle to jak się daje te plusy czy minusy? Nie widzę u siebie takiej opcji.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1519 dnia: 13 Marzec 2021, 13:11:53 »
Admini, może warto byłoby coś zmienić w tym kierunku? Chociażby dwa słowa komentarza, za co jest dany plus/minus? Albo ograniczenie czasowe co do częstotliwości rozdawania znaczków? Lub wskazanie gdzieś, kto ile wystawił? Zobaczymy kto ma największy gest?

Można zmieniać te opcję oceniania na ile to pozwała silnik forum a tu jednak nie wiele da się zrobić aby to zmienić. Można na razie jedynie powrócić do poprzednie wersji ocen.

@korea83 , jeżeli używasz tapatalka to tego nie widać ( i dobrze ) więc należy zalogować się przez przeglądarkę. 

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1520 dnia: 14 Marzec 2021, 13:58:39 »
W moim mniemaniu psuje to też wiarygodność forum. Za chwilę się okaże, że 10 osob ma plusy, a reszta to osoby mające albo kilka postów albo dużo postów i pełno minusów... Czyli co? Same szkodniki i trole na forum? Przyjdzie ktoś spytać jaki ekspres wybrać, a dostanie np 5 odpowiedzi, a każda z tych osób ma większość minusów... Słaba wiarygodność.. No chyba, że histeryzuje, to spoko. Olejcie temat. Nie chcę być roszczeniowy, to konstruktywna uwaga z mojej strony.. Bez personalnych uwag.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1521 dnia: 14 Marzec 2021, 21:42:29 »
W ogóle to jak się daje te plusy czy minusy? Nie widzę u siebie takiej opcji.

Nie wiem jak to teraz wygląda, ale chyba dalej trzeba mieć ileś wiadomości na liczniku, aby plusować/minusować. Kiedyś już była jakaś rozmowa na ten temat.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1522 dnia: 14 Marzec 2021, 21:51:04 »
To w takim razie sporo trzeba tych postów napisać 😉 Pożyjemy, zobaczymy jak to będzie.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5086
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1523 dnia: 15 Marzec 2021, 08:39:28 »
Wydaje mi się, że chodzi o to, żeby ludzie nie zakładali kont tylko po to, żeby komuś posty oceniać ;) np taki szczympek zakładający 500 kont tylko po to, żeby Januszowi minusów ponabijać...

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1524 dnia: 15 Marzec 2021, 10:58:58 »
Widziałęm kilka filmów o wyrównaniu żaren, zastanawiam się nad zabawą z moim SJ, ktoś to już testował, dużo daje? Bardziej na kanałowanie czy smak?

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1525 dnia: 15 Marzec 2021, 11:27:36 »
np taki szczympek zakładający 500 kont tylko po to, żeby Januszowi minusów ponabijać..

😂😂😂😂
Na szczęście nie muszę pomagać, bo Janusz świetnie sam sobie radzi z minusami. Nawet Twoje plusy i zachwyty nic nie pomagają 😞 Biorąc pod uwagę, ze tylko doświadczeni użytkownicy mogą dać minusa, to tez daje do myślenia 😊

Widziałęm kilka filmów o wyrównaniu żaren, zastanawiam się nad zabawą z moim SJ, ktoś to już testował, dużo daje? Bardziej na kanałowanie czy smak?
Wyrównanie w EK poprawia jakość przemiału, można schodzić drobniej bez kanalowania, smak jest pełniejszy, bardziej zbalansowany, czesto słodszy. Warto się chwile pobawić chociaż żeby zyskać doświadczenie :)
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2021, 11:30:09 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1526 dnia: 15 Marzec 2021, 13:10:14 »
Tylko, żeby potem nie było, że minusy są za to, że kogoś nie lubimy, a nie dlatego, że pisze głupoty wprowadzające w błąd.. To taka mała różnica, a jednak.
I tak niedługo większość już będzie miała przewagę minusów patrząc po ostatnim trendzie..

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1527 dnia: 15 Marzec 2021, 13:32:51 »
Na szczęście mam co robić i nie muszę się zastanawiać skąd i po co biorą się minusy czy plusy. Jeśli komuś pomogę to na pewno nie po to aby plusa złapać. A jeśli komuś sprawia przyjemność stawianie minusów to też mu tego nie bronię. Niech sobie stawia. Na szczęście większość czytających forum nie ocenia po plusach czy minusach i od tych osób otrzymuję często mailem miłe słowa za które dziękuję.

Przy okazji mam pytanie. Zgodnie z tematem tego wątku. Czemu nie dochodzą do mnie żadne powiadomienia ? Ani o odpowiedziach w poszczególnych wątkach ani o nowych wątkach ani też o wiadomościach prywatnych. Można to jakoś naprawić ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1528 dnia: 15 Marzec 2021, 13:42:04 »
Forum jest w trakcie przeniesienia na nowy serwer i wszystkie niedogodności ( w tym powiadomienia ) będą na bieżąco naprawiane.

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1529 dnia: 15 Marzec 2021, 13:56:46 »
Nie myśleliście o facelifcie przy okazji? Tak bardziej w stronę https://coffeeforums.co.uk/ niż https://www.home-barista.com/forums/ :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi