Autor Wątek: Podgrzewacz do mleka  (Przeczytany 2309 razy)

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Podgrzewacz do mleka
« dnia: 20 Marzec 2018, 21:44:27 »
Jak w temacie.
Szukam sprawdzonego urządzenia do podgrzewania mleka. U mnie w domu kawy mleczne są podstawą, stąd potrzeba zautomatyzowania procesu podgrzewania mleka. Nie ukrywam, że klasyczne podgrzewanie w małym naczyniu na kuchence mocno mnie irytuje i niepotrzebnie absorbuje mój czas. Proces parzenia kawy staram się zautomatyzować. Mój czajnik z regulacją i podtrzymaniem temperatury genialnie się sprawdza, dlatego szukam czegoś podobnego do podgrzania mleka.
Znalazłem w sieci elektroniczny podgrzewacz do butelek:
https://naszsmyk.pl/pl/p/Elektroniczny-podgrzewacz-LCD-do-mleka-i-pokarmow-Gratisy/2771?gclid=CjwKCAjw4sLVBRAlEiwASblR-w5WCoUpzDXhZe4aX8uEy0PdiDMr348HvDrEW7hMWiscWy7JVp3vTxoC2mAQAvD_BwE
Zakres temperatur 35-85°C wydaje się być optymalny. Ktoś może z Was wpadł na pomysł wykorzystania takiego podgrzewacza do podgrzania mleka do kawy?

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Podgrzewacz do mleka
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec 2018, 21:45:23 »
Kuchenka mikrofalowa. Wkładam mleko w naczynniu z french press potem spieniam i tyle

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Podgrzewacz do mleka
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marzec 2018, 21:49:15 »
Niby tak - ale zawsze albo mleko mi wykipi albo jest niedogrzane.... Wolał bym coś, co zagrzeje mi mleko i utrzyma jego temperaturę w dłuższym okresie czasu. Ważne jest to wtedy, gdy zwyczajowo w weekend przygotowuję dla rodzinki śniadanie i zaabsorbowany innymi czynnościami nie mam czasu kontrolować tej temperatury... Urządzenie, które podobnie jak mój czajnik przez kilka minut utrzyma pożądaną temperaturę mleka...

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Podgrzewacz do mleka
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Marzec 2018, 06:54:10 »
No to na takie cuda nie pomogę. A z drugiej strony podgrzewane mleko przez jakiś długi okres nie będzie dobrym pomysłem a zwłaszcza cappuccino z niego

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi