Autor Wątek: Czyszczenie Naprawa WMF1200S  (Przeczytany 4275 razy)

Offline jarekhunter

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: WMF1200s
Czyszczenie Naprawa WMF1200S
« dnia: 03 Wrzesień 2019, 01:03:57 »
Witam serdecznie.
Chcę zreanimować ekspres który poszedł już na straty, w jego miejsce zakupiliśmy na firmę inne urządzenie.
Prywatnie zajmuję się elektroniką oraz układami avr - trochę mechaniką.
Chce się czegoś nowego nauczyć i postanowiłem zreanimować ten złom.

Objawy:
Działał nagle wypluł błąd F162 - czyli chcę się na siłę czyścić ale wypluwa błąd przepływu.
Rozebrałem przepływomierz wyczyściłem idealnie on nie wygląda.
Nie udało mi się go zweryfikować czy jest sprawny bo doszukałem się nieszczelności z szybko złączki z lewego bojlera chyba to jest od Bojler od pary ten wychodzący po lewej stronie od strony wody - dodatkowo wyskoczył mi błąd F166 ale to raczej spowodowane jest ową nieszczelnością.
Na spokojnie postaram się dostać taki oring lub szybko złączkę bo to z niej cieknie.
Przepływomierz postaram się sprawdzić przy niezależnym zasilaniu po za urządzeniem jak nie to namierzyłem nowy taki przepływomierz.
Podeślę kilka zdjęć jak co wygląda.
Wyczyściłem Blok zaparzający nie wygląda na zakamieniały woda bez problemu przelatuje - nie wiem jedynie jak sprawdzić sitko, spróbuje potraktować go środkiem do usuwania osadów z kawy.
Napisali byście mi od czego najlepiej zacząć jak dobrać się do sitka w bloku zaparzającym i czym najlepiej go wyczyścić - tzn. widać go ale bardziej mam namyśli czy można go jakoś zdemontować ??
Bo z blokiem ciężko będzie go umieścić z wodą z środkiem do usuwania osadów z kawy.
Blok kręci się dość swobodnie praktycznie bez większych oporów w palcach, na spokojnie nasmaruje go smarem silikonowym spożywczym.
Widoczne jest zawilgocenie w pobliżu pompy wody ale nic z okolic nie leci.
Po włączeniu urządzenie prosi o czyszczenie - wrzucam tabletkę czyszczącą i potwierdzam przyciskiem P
po 10 sekundach wypluwa błąd F162 - po przyciśnięciu przycisku C - idzie dalej 10 sekund i procedura się powtarza.
Próbowałem tak aż czas zeszedł do 1 minuty ale poniżej już nie szedł.
Między czasie wyszła nieszczelność z lewego bojlera nie wiem czy zbieg okoliczności czy chwilowy brak wody mógł to spowodować.
Panowie prośba:
1. Przydała by się dokumentacja serwisowa wiem że może być ciężko z racji rodzaju ekspresu.
2. Jak wyciągnąć to sitko z bloku zaparzającego by mieć pewność że to nie blok go trzyma.
3. Jakie są metody odpowietrzenia bojlerów jak i całego ekspresu.
4. Co rozbierać do czyszczenie odpowiedzialnego za błąd F162
Przede wszystkim proszę o rady od czego zacząć
- przepływomierz postaram się sprawdzić na stole po za ekspresem z tego co sprawdziłem jest zasilany napięciem 5V więc nie będzie problemu jeśli czujnik halla wysyła impulsy to raczej powinien żyć - i tu jest moje pytanie na turbinie w przepływomierzu jest 2 magnesy czy jeśli jeden jest uszkodzony i go czujnik hallotronowy nie wyłapuje to będą występować impulsy czy nie ??
Dziękuje serdecznie i pozdrawiam.
P.S. Proszę o wyrozumiałość.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline jarekhunter

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: WMF1200s
Odp: Czyszczenie Naprawa WMF1200S
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Wrzesień 2019, 12:48:23 »
Dzięki kolego widziałem te instrukcję ale w języku angielskim
Niestety linków nie mogę umieszczać jeszcze..
Tyle że w niej bardziej są instrukcje jak co ustawić nie ma nic na temat sprzętu bynajmniej ja nic nie widzę..
 

Offline jarekhunter

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: WMF1200s
Odp: Czyszczenie Naprawa WMF1200S
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Wrzesień 2019, 13:33:29 »
Panowie podpowiedzcie mi skąd kupujecie. Uszczelki do ekspresów.
Zjeździłem parę miejsc i z szybko złączkami problem jak już to do zimnej wody
A o ringach można zapomnieć - mogę kupić tam gdzie mają wszystkie ale nie wiem jak z atestem do gorącej wody i jak wygląda sprawa styczności z wodą pitną.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Czyszczenie Naprawa WMF1200S
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Wrzesień 2019, 17:54:11 »
ATPCoffee Parts, FIYO, La Macchina Del Caffe, Gastro parts, LF, Coffeesite, Francesco od dźwigniowców, ASCASO
W niektórych sklepach nie obsługuje się klientów indywidualnych, ale to są wyjątki.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Czyszczenie Naprawa WMF1200S
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Wrzesień 2019, 18:13:11 »
Jeżeli jest uszkodzony jeden magnes, co jest mało prawdopodobne (mi się nigdy nie zdażyło) to po prostu elektronika będzie zliczać dwa razy mniej impulsów. Spora część przepływomierzy ma obok pinów od wtyczki małą diodę sygnalizującą impuls. Wystarczy 5VDC i 2 litry powietrza w płucach.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi