Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516410 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5715 dnia: 23 Luty 2019, 17:09:17 »
Gwoli podsumowania: A+ od miesięcy wypada podobnie i podobnie smakuje, mimo zmiennego składu. Espresso wychodzi z tej mieszanki dość łatwo, ma piękną, lśniącą powierzchnię, jest bardzo słodkie, zrównoważone. Nie ma zbyt dużo gorzkiego smaku.

Podobnie rzecz się ma z resztą mieszanek Mastro Antonio. Najbardziej złożoną w tej chwili jest Chocolate Wave. Bieżąca wersja ma w składzie również Honduras Miriam Elisabeth, co można wyraźnie poczuć; oprócz tego jest tu Kongo Kivu, Gwatemala Huehuetenango i inny Honduras z regionu Lempira. W sklepie mamy lub wkrótce będą świeże wydania Espresso #1 i Espresso #5 -- obie te mieszanki są dość fajne i słodkie.

Taniej można kupić kilka ostatnich paczek paleń E#1, E#5 i Stormy Weather sprzed paru tygodni: -->> Promocje Mastro Antonio. Polecam teraz skorzystać, bo później takich rabatów na pewno nie wyciągnę z rękawa.

Bardzo dużo dzieje się w naszej Synestezji. Możecie śmiało kupić doskonałe single i mieszanki. Są świeże palenia znanych i bardzo lubianych już kaw oraz parę ciekawych nowości. Z tych znanych polecamy: Burundi Sehe, Honduras Miriam (dwie wersje), Kolumbie La Claudina (też dwie wersje), Kostarykę Las Lajas, Etiopię Deri Kocha, Brazylię Sitio Cachoeira, mieszankę Juicy itp.

Z nowości mamy dwa single, których jeszcze nie znacie dokładnie: Honduras Caballeros La Julia z obróbki mokrej oraz Salwador La Independencia z obróbki naturalnej. Obie kawy są fajne jako espresso ale na pewno sprawdzą się w przelewach. Rodzina Caballeros słynie dzięki poczynaniom Tima Wendelboe, a La Independencia jest częścią bardzo poważanego przedsięwzięcia Jose Antonio Salaverria.

Nowości po raz pierwszy teraz zapowiadane, to dwie bardzo przyjemne kawy. -->> Nikaragua La Bendicion z obróbki naturalnej jest w swoim profilu bardzo czysta i przypomina mi pyszne Etiopie. Poza tym plantacja w ubiegłym roku rozbiła CoE, zdobywając dwa pierwsze miejsca. Druga kawa jest z obróbki Honey. -->> Salwador Santa Rita pochodzi z plantacji wspomnianego nieco wyżej Jose Antonio Salaverria. Jest to boska kawa, bardzo fajna jako espresso, bardzo słodka.

Kolekcja kaw z obróbki naturalnej naszej Synestezji urosła do niespełna 10. Wszystkie możecie teraz kupić :). Wszystkie są bardzo dobre i przede wszystkim pochodzą od cenionych plantatorów.

-->> Synestezja: Kawy z obróbki naturalnej.

Kaw z obróbki Honey mamy dwoje, a kaw z obróbki mokrej w tej chwili jest 5:

-->> Synestezja: Kawy z obróbki mokrej.

Dziś rano zabrałem do auta Kolumbię Tolima; kupiłem niedawno szklany KeepCup, więc w drogę zabieram te dobroci. KeepCupy dają dodatkową wartość. można zachłysnąć się przez ich "otworek" -- lotnym aromatem danej kawy. Faza gazowa, lotna podana nie wprost do nozdrzy a do "jamy ustnej", do podniebienia daje mnóstwo wrażeń. Ta Kolumbia przypomina Kenie ale jest słodka. Kenie zaś są obłędnie owocowe, obie pyszne :). Rwandę znacie, a Honduras Caballeros La Julia omówiłem wcześniej.

Wkrótce pojawi się nowa supermieszanka Synestezji. Składa się z Etiopii Reko i Rwandy Mahembe. Ta afrykańska mieszanka ma w sobie moc uzdrawiania depresji :). Polecam.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2019, 17:22:57 wysłana przez Antonio »

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5716 dnia: 23 Luty 2019, 19:53:39 »
Z La Claudina już się poznałem, teraz czas na La Julia.
Raczę się teraz tą Czeską czekoladą, jakąś taką magię niby ma, poza ceną oczywiście  ;) Trzeba sobie czasem dogodzić, zwłaszcza jak z nosa leci jak z v60  [emoji22]
¯\_(ツ)_/¯

Offline Dorota MA

  • Wiadomości: 54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5717 dnia: 01 Marzec 2019, 09:53:54 »
Tym razem w sklepie sporo promocji:

https://mastroantonio.pl/category/c/promotion

Warto napisać dwa słowa o nowościach.  Mamy ciekawą kawę z Nikaragui od Luis Alberto Balladarez Moncada, który zdobył dwa pierwsze miejsca w CoE 2018r oraz kawę z Salwadoru, z plantacji Santa Rita, kawa ta zachwyciła od pierwszej filiżanki.
Teraz można kupić ww. kawę z Salwadoru w zestawie do jasnego espresso i przelewu, wraz z Hondurasem Caballero La Julia ( Zestaw Espresso/Przelew). W zestawie mamy również dwie mieszanki autorstwa Eli, idealne pod przelew z African Blend oraz Juicy (2 x Drip). Pewnie nie wszyscy jeszcze zauważyli, ale na półki wróciła mieszanka Eli-Red pod espresso, tym razem w jego składzie można znaleźć Kolumbia La Claudina, oraz Salwador La Independencia. Można wybrać 250 lub 500 gram.
Zapraszamy na zakupy, każdy znajdzie coś dla siebie :)

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5718 dnia: 01 Marzec 2019, 10:32:17 »
A nie została Wam może jeszcze gdzieś z paczuszka Kongo Kabuya ??  :pycha:

Offline Dorota MA

  • Wiadomości: 54
Mastro Antonio
« Odpowiedź #5719 dnia: 01 Marzec 2019, 11:29:12 »
Samotnej paczki Kongo nie mamy w tym momencie, ale jest Kongo w mieszance w Espresso#5 oraz Chocolate Wave :)
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2019, 11:43:42 wysłana przez Dorota MA »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5720 dnia: 01 Marzec 2019, 12:02:15 »
Dostałem próbkę Espresso 5 do zamówienia. Nie jestem szczególnym fanem ciemniejszych blendów, ale ta kawa ma w sobie taką fajną elektryczną cierpkość, która daje bardzo przyjemne wrażenie na języku, coś jak polizanie słabej baterii. Ciężko mi to do czegoś innego porównać. Nie jest to negatywne wrażenie, wręcz przeciwnie, bardzo przyjemnie intrygujące :).

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5721 dnia: 01 Marzec 2019, 12:05:53 »
Może masz gdzieś przebicie? ;)
A tak na serio, to któraś z kaw mi się taka trafiła, chyba z Euro, gdzie miałem wrażenie, że po zaciągnięciu nosem coś mnie w nozdrza smyra i też było to raczej przyjemne uczucie :). Skojarzyło mi się z baterią albo z alkoholem.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5722 dnia: 02 Marzec 2019, 09:13:18 »
Dostałem próbkę Espresso 5 do zamówienia. Nie jestem szczególnym fanem ciemniejszych blendów, ale ta kawa ma w sobie taką fajną elektryczną cierpkość

Prawda?

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5723 dnia: 06 Marzec 2019, 16:34:07 »
Szybko i sprawnie! Dzięki i pozdrawiam! Już Misiaczek przebiera nóżkami... tylko skończy zapasik od @ranGo

Offline cpu

  • Wiadomości: 329
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5724 dnia: 10 Marzec 2019, 22:19:08 »
Ja w piatek odebralem swoja paczke - Chocolate Wave - rewelacja, no i oczywiscie dziekuje bardzo za probke! Czysta przyjemnosc dzis po ciezkim tygodniu 3 shot to juz bylo to - ale slodka ta kawa ahh.

Offline Dorota MA

  • Wiadomości: 54
Mastro Antonio
« Odpowiedź #5725 dnia: 12 Marzec 2019, 10:18:09 »
Uwaga, uwaga kolejne promocje :) tym razem w promocji wszystkie kawy Synestezji.  Nawet 15% promocji (Brazylia Cachoeira)

https://www.mastroantonio.pl/category/c/promotion

Stęsknionych innych kaw informuję, że w piątek pojawią się nowe palenia :)

Zapraszam do sklepu!

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5726 dnia: 15 Marzec 2019, 17:23:20 »
@Antonio
Opowiadaj lepiej co tam się działo ciekawego, trochę Cię nie było, w sensie być - byłeś lecz z minimalną aktywnością.
Pewnie jakiś post gigant już tworzysz, znając Ciebie    ;)
¯\_(ツ)_/¯

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5727 dnia: 17 Marzec 2019, 12:33:19 »
Antonio testował młynki Ceado a ja toskańskiew wina i oliwy u producentów :-) :szampan:
Już jesteśmy! Zastanawiamy się nad wprowadzeniem nowych produktów do sklepu i organizacją wycieczek enogastronomicznych.
Ktoś chce pojechać z nami do Toskanii?  :kwiat: Planuję tam kurs na temat psychifizjologii percepcji, degustacje w winnicach a dla chętnych kurs gotowania z lokalnych toskańskich produktów pod okiem włoskich mistrzów.

Przy okazji przywiozłam parę naprawdę pięknych filiżanek z umbryjskiego warsztatu. Wkrótce umieszczę zdjęcia.
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec 2019, 12:41:15 wysłana przez Elka »

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5728 dnia: 17 Marzec 2019, 14:57:40 »
Andrzej, czyżbyście planowali wprowadzić jakieś nowości młynkowe od Ceado? ;-)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5729 dnia: 17 Marzec 2019, 16:22:16 »
Wiem, że był oglądany młynek najnowszej generacji..

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi