Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516373 razy)

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5745 dnia: 25 Marzec 2019, 13:59:27 »
Tak się złożyło, że z moich ostatnich sześciu kaw trzy są z Burundi - Kayanza, Gakenke i jutro będzie wielkie otwarcie Sehe  ;)
¯\_(ツ)_/¯

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5746 dnia: 27 Marzec 2019, 10:38:35 »
Daj znać jak pachnie?

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5747 dnia: 27 Marzec 2019, 14:57:02 »
Wąchając z paczki czuć coś co bym porównał do miodu malinowego. Dzisiaj zaparzałem w biegu i nie pamiętam zapachu w czasie przelewania. Piłem później zimną, była dobra  [emoji38]
¯\_(ツ)_/¯

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5748 dnia: 04 Kwiecień 2019, 20:08:42 »
Od dłuższego czasu nie mogłem nic nowego napisać. Pobyt w Italii może człowieka skutecznie wyprowadzić z równowagi. Było to totalne oderwanie się od tego, co intensywnie robimy na co dzień i zarazem zanurzenie się w innym świecie. W kwestii kawy, znowu mogę tylko stwierdzić, że espresso jest moim ulubionym trunkiem. Wyjeżdżałem z domu z kubkiem naparu z V60 z Kolumbii La Vega. Gdy zawartość się skończyła, naprawdę tęskniłem. A jednak stało się coś, czego się nie spodziewałem. Nie krytykowałem ani nie odrzucałem tego, co w Italii ludzie pracy wytwarzali w swoich barach. Naprawdę smakowały mi prawie wszystkie kawy. Bardzo doceniam włoską, kawową kulturę. Można się zżymać za gorzką kawę, można deprecjonować umiejętności baristy, wytykać błędy zaparzania, brak dbałości o różne rzeczy, ale nie sposób odmówić włoskim barom i espresso italianożyciowego, kulturowego aspektu. Bar jest czymś wyjątkowym, prostym, przyziemnym, otwartym, gościnnym, żywym, jest zjawiskiem. Kawa tu jest rzeczą prostą, niedrogą, potrzebną, zwykłą, jest pretekstem do rozmowy, do wizyty w toalecie :smiech:, jest króciutką przerwą w życiowym pędzie, jest chwilą przyjemności, wciąż kosztuje 1 Euro.

A zatem znowu smakuje mi espresso. Ciekawe czy wpływ naszej wycieczki jest już zauważalny w moich paleniach? Oprócz mojej mentalnej przygody, na zmiany miały wpływ: nowa wersja Artisana w nowym systemie Ubuntu na nowym PC oraz nowa pora roku i nowe kawy :).

Dwie nowe maszyny też nie pozostają bez wpływu na moje podejście. O Kazaku Rota dużo już pisałem, że jest fajny, szczególnie dla moich kaw. Espresso wychodzi zrównoważone i smaczne. Natomiast bardzo, bardzo zdumiewa mnie moja przygoda z maszyną Ponte Vecchio. Dziś jak zwykle zrobiłem espresso z Espresso (Brazylia/Etiopia). Efekt przypomniał mi Italię :). Ale nie taką mega ciemną i gorzką -- po prostu mam już jakiś sweet spot chyba i wychyliłem dwie filiżanki z podwójnym espresso. Stopień zmielenia jak do Kazaka -- Rota nadaje się świetnie do ustalenia stopnia zmielenia danej kawy, bo ma manometr a opór korbki czujemy nad wyraz dobrze. Zatem 15g do miniaturowego sitka PV -- miniaturowa jest średnica, bo głębokości jest dość nawet na 18g. Dźwigienka w ruch, delikatnie by woda wpłynęła do grupy, mocno na dół, by ciśnienie pary popchnęło wodę przez ciastko. Potem zwolnienie dźwigienki i dwa dodatkowe zaczerpnięcia. PV jest doskonałym ambasadorem Italii :). Co ciekawe świetnie działa to także dla jasno palonych kaw Synestezji :).

Co jeszcze nowego? W sklepie wirtualnym już można kupić kolejną partię młynków E5P, E6P. Fizycznie mamy jeszcze E37S i E37R. Ten ostatni jest ulepszoną wersją E37J -- wersja R ma inne żarna (też 64mm) i motor, co daje znacząco większą szybkość procesu mielenia kawy. Ktoś chętny? Zapraszam :). Ceado bardzo rozbudowało swoją ofertę, ale to na osobny temat historia.

Wkrótce napiszemy coś o ostatnich paleniach Synestezji :).
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2019, 20:18:31 wysłana przez Antonio »

Online pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5749 dnia: 04 Kwiecień 2019, 23:38:20 »
jest pretekstem do rozmowy, do wizyty w toalecie 
Samo życie, znam to ;)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5750 dnia: 05 Kwiecień 2019, 08:12:33 »
Zgodzę się, że po wizycie we Włoszech przychodzi nieuchronna faza na włoszczyznę, nawet kawa na stacji benzynowej potrafi tam bardzo pozytywnie zaskoczyć, oni to już mają we krwi. Nasze stacje czy punkty gastronomiczne też coraz częściej są wyposażone w dobry sprzęt ale na skutek niewiedzy efektem w filiżance jest zazwyczaj lura. Ostatnio pozytywnie zaskoczyła mnie kawa w Mc D, zamówiłem bez większych oczekiwań a wypiłem bez niesmaku z pozytywnym zdziwieniem. Wracając do Włoch to wiele osób mówi że byli w różnych miejscach na całym świecie a i tak najfajniej jest w Italii ;-) Na dłuższą metę włoskie palenia okazują się nudne i dla mnie zapach kawy obecnie jest już ciężki do przyjęcia ale zgadzam się całkowicie  że ten kraj jeśli chodzi o kulturę kawy, jedzenia, wina, designu, mody (również tej ulicznej)  nie ma sobie równych. Dolce vita ;-)   

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5751 dnia: 05 Kwiecień 2019, 09:07:08 »
Kiedyś na to nie zwracałem uwagi, ale teraz widzę, że większość Włochów pije espresso z cukrem, przynajmniej ja na takich trafiałem.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5752 dnia: 05 Kwiecień 2019, 10:00:10 »
To znany w świecie fakt i przedmiot kpin kawowych geeków ;). Italia ma w sobie lekkość bytu. W Wenecji udało mi się odwiedzić źródła naszej kawowej przygody -- kawiarnię firmową palarni Caffe del Doge. Dawno temu byliśmy z nimi w kontakcie, w latach przed-EU, kupiliśmy od nich ekspres, młynek i kawę, po czym cliliśmy to przez tydzień ;). W każdym razie kawiarnia jest w zapomnianym zakątku, nieco z boku od traktów obleganych przez turystów. Kupiłem w sumie trzy kawy. Pierwsze espresso z mieszanki firmowej było bardzo OK i kosztowało 1 Euro (w Wenecji!). Drugie -- zapragnąłem spróbować czegoś wyjątkowego, najlepszego z oferty. Zaproponowano mi single-origin Peru. Co to za Peru i jakie -- próżno dociekać. Cena 3 Euro! ;). Efekt bardzo słaby: zwykła kawa, tani surowiec, żadne tam specialty. Trzecie espresso dla Eli, też z firmowej mieszanki. Albo miałem za dużo kawy w głowie albo ta wersja była źle zaparzona i nie smakowała wcale. Niedaleko była kawiarnia znanej palarni Goppion, też gdzieś tam w naszej historii się przewijała ze względu na Arcaffe. Mieszanka JBM oczywiście ;). Trochę to wszystko śmieszne w sensie kawowym ale w sensie ludzkim i kulturowym -- podoba mi się :).

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5753 dnia: 05 Kwiecień 2019, 10:04:28 »
Artisana w nowym systemie Ubuntu

Hej hej na jakiej wersji Ubuntu pracujesz ?Czy nie zawiesza się ci Artisan podczas regulacji  suwakami ?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5754 dnia: 05 Kwiecień 2019, 10:16:26 »
W różnych sytuacjach czasami się zawiesza. Ubuntu 18, ostatnia wersja LTE. Nie używam suwaków, więc nie pomogę. Marko pewnie czeka na takie zgłoszenia... W sumie po paru latach dopiero sięgnąłem po najnowszą wersję i w zasadzie nie mogłem z nią pracować. Po kilku dniach pracy Marko i moich testów działa bez zarzutu, ale to na razie jakaś "wewnętrzna" wersja testowa. Potem nas nie było, a Marko wypuścił kolejną oficjalną wersję...
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2019, 10:41:14 wysłana przez Antonio »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5755 dnia: 05 Kwiecień 2019, 11:15:58 »
Off-Topic:
lekkość bytu

Z Kunderą mi się kojarzy :).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5756 dnia: 14 Kwiecień 2019, 14:32:53 »
Wiadomo, że Kundera :).

Zapraszam do naszego sklepu. Sporo obniżek, jak zwykle świetnych kaw:

https://mastroantonio.pl/category/c/promotion

Warto kupić ostatnie paczki Wiosennej Mieszanki, bo składa się z moich ulubionych singli, przez Elę wybranych: Kolumbii La Vega i Etiopii Reko. Ta pierwsza kończy się, niestety, ta druga też się wkrótce skończy. Była to jedna z najbardziej wdzięcznych Etiopii.

Warto sięgnąć po Kostarykę Las Lajas i obie Rwandy. Kawy z Rwandy są doskonałe, słodkie i pachnące. Kostaryki nie muszę chyba reklamować... Poza tym doskonała kawa z Burundi i Kenie. Kenie Synestezji są doskonałe -- co tu dużo opowiadać. Ostatnio miałem okazję porównać z Kenią ze znanej palarni z Holandii.

W temacie Brazylii, Synestezja teraz ma dużo do opowiedzenia. Zapraszam :)

Dawno nie było moich "ciemnych" singli. Wkrótce pojawi się mieszanka "2 origins", złożona z bardzo dużych ziaren Malawi Mzuzu AAA i słodkiego Hondurasu Finca El Carreton. Wiadomo, że nie będzie do kawa do dripu a do espresso; będzie raczej słodko-gorzko ;). Wszystkie moje kawy właśnie opuściły bęben pieca...

Offline samurai136

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: V60, Hario Metal Drip Decanter, Bialetti Mukka
  • Młynek: C40MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5757 dnia: 15 Kwiecień 2019, 11:44:16 »
A kiedy pojawią się nowe palenia do filtrów? Co np. z nową Nikaraguą, która pojawiła się ostatnio i zaraz zniknęła?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5758 dnia: 15 Kwiecień 2019, 11:49:03 »
Pewnie dziś. Nikaragua pojawi się jeszcze dwa razy. Ela bardzo pochłonięta jest ostatnio tematem związanym z ekologią Ziemi Kłodzkiej, ale mam nadzieję, że znajdzie trochę czasu...

Offline samurai136

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: V60, Hario Metal Drip Decanter, Bialetti Mukka
  • Młynek: C40MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5759 dnia: 15 Kwiecień 2019, 12:06:44 »
Dzięki za info. A jakaś Etiopia natural pojawi się niedługo?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi