Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Ekspresy kolbowe / Odp: Nowy ekspres
« Ostatnia wiadomość wysłana przez patryk09 dnia Dzisiaj o 20:54:57 »
A tak dopytując dalej, co w ogólnym przypadku jest lepsze. Single boiler czy thermocoil do użytku domowego (pomijając czas nagrzewania)? Czy bojler jest lepszy pod kątem możliwych rezultatów przy robieniu jednego szota? Biorąc pod uwage np. Lelit MaraX i takiego Ascaso UNO PID. Z tego co zdążyłem przeczytać to grupa e61 ma to do siebie, że można do niej później zainstalować flow kit. Kupując teraz kolbę chciałbym, żeby posłużyła mi na lata.
2
Inne / Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jka57 dnia Dzisiaj o 20:02:18 »
Oj dawno się tutaj nic nie działo (czytaj pisało) a że dzień wolny, pogoda znakomita to i się pobawiłem tytułowym sitkiem I potwierdzam kanałowania nie miałem, ciastko wypadło bez problemu sitko nawet nie za bardzo upaćkane a z odwrotnej strony prawie czyste.

Jak będzie widać da radę w nim zrobić jedną stróżkę co prawda nie jest to idealne ekstrakcja ale od czego jest czas, nauka no i kamera która nam coś niecoś podpowie :lol2:
Robione to było pokazanym już tutaj ekspresem i wielgachnym stożkiem co prawda smaku liści z truskawek nie wyczułem, za to całość była jakaś taka gorzkawo/kwaśno łagodna nie wiem czemu tak ale może to zasługa tego młynka stożkowego.
Nic jutro też sobie coś takiego zrobię.

A w planach mam jeszcze espresso na lodach czekoladowych :lol2: czy na odwrót  :redface:

20240501_185336.jpg

20240501_185338.jpg

20240501_185613.jpg

20240501_190735.jpg

Jka
3
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Hario Switch vs Clever Dripper
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Heniutek dnia Dzisiaj o 19:14:18 »
Mam większego switcha V3 i bardzo sobie chwalę jako szybki poranny w miarę powtarzalny duży przelew na 500- 600ml wody.
Często nawet nie polewam konewką tylko bezpośrednio z czajnika.


4
Ekspresy kolbowe / Odp: AVX DB1
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Janusz dnia Dzisiaj o 18:35:28 »
Kilku Forumowiczów go już kupiło. Po weekendzie mogę Cię z nimi skontaktować telefonicznie lub mailowo.
5
Ekspresy kolbowe / Odp: Nowy ekspres
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Janusz dnia Dzisiaj o 18:27:53 »
Może u nas się znajdzie używany STEEL UNO PROF z takim samym bojlerem i grupą kawową jak ten PROFITEC GO. Za dużo mniejsze pieniądze. Były one w tej wersji produkowane chyba do 2015 roku. Ale to mogę sprawdzić dopiero po weekendzie. Poszukaj na Forum porównania pt. "UNO PID vs PROFITEC GO". W okolicach połowy sierpnia 2022 r. Ja niestety nie mam teraz na to czasu.
6
Ekspresy kolbowe / Odp: AVX Snow White
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Janusz dnia Dzisiaj o 18:13:26 »
Tak - do końca weekendu. Tzw. Wiosenna Promocja.
7
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Hario Switch vs Clever Dripper
« Ostatnia wiadomość wysłana przez korea83 dnia Dzisiaj o 17:34:28 »
Po długim czasie w końcu skusiłem się na promocję w jednym ze sklepów i kupiłem Switcha.

Teraz trochę żałuję, że tak późno 😉

Naprawdę dobre to ustrojstwo. Połączenie perkolacji i immersji faktycznie daje bardzo fajne efekty. Póki co kombinuję w okolicach przepisu Tetsu Kasuya (te okolice to brak zbijania temp i nieco dłuższy czas immersji). Pierwsze wrażenia takie, że ta metoda dość mocno wyciąga z kawy wszelkie nuty owocowe wyraźnie zaznaczając kwasowość.

Póki co jestem na tyle zadowolony, że gdyby ktoś kazał mi wybrać tylko jedno urządzenie do parzenia kawy to chyba bym wskazał właśnie na Switcha 👍
8
Kawa / Odp: Krótkie opinie o kawach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 16:38:22 »
Wypala z tego co kojarzę jej mąż. Nie miałem od niej kaw, ale już spotkałem się z opinią, że palą raczej ciemniej.
9
Młynki / Odp: Kinu M47
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 16:32:02 »
Czy ja wiem, u mnie dziala już siedem lat, kilka razy dziennie jest przestawiana grubość przemiału i dalej działa. Więc nie jest tak źle z trwałością. U mnie natomiast po kilku upadkach podobny element, na którym jest gałka się schrzanił na gwincie, śruba się chyba ułamała bo leb kręci się w kółko i nie da się wykręcić. O dziwo trzyma się tak już ze dwa lata, gałka lekko buja się, będzie trzeba w końcu to wymienić. Będę musiał do nich też napisać o nowe ramię z gałką. Wpierw zapytam tokarza czy ds radę to zrobić.
10
Kawa / Odp: Ceny kawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tukidydes dnia Dzisiaj o 16:03:59 »
Natomiast wszelką odpowiedzialność i wyrzuty sumienia przerzuca się na małe żuczki wmawiając, że to my mamy się starać działać odpowiedzialnie w ramach narzuconego systemu.

Cóż… naprawdę trudno odmówić Ci racji. Niby wiele osób to czuje, wie, rozumie, ale jak się taki wpis czyta to jakoś bardziej dociera do człowieka jak bardzo jest bezwolny w tej pozornej wolności.
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi