Autor Wątek: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)  (Przeczytany 194724 razy)

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #555 dnia: 23 Kwiecień 2021, 19:15:07 »
Wszystkie ręczne młynki są równie kiepskie? No tutaj bym się, aż tak nie zagalopowywał.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #556 dnia: 23 Kwiecień 2021, 19:33:09 »
Cóż każdy może mieć swoją opinię, dla mnie ręczne takie jak miałem pierwsze - z ceramicznym żarnem, wszystkie kiepskie. Co do DF 64, to wolę mój ręczny w domu, ale jakbym miał kupować elektryczny, to według mnie w tej półce cenowej to fajna opcja, bo ja tylko single dose uprawiam. Codziennie piję przynajmniej 2-3 różne kawy w różnych metodach zaparzane.
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień 2021, 19:35:24 wysłana przez krystians »

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #557 dnia: 23 Kwiecień 2021, 19:37:58 »
Sporo młynków ma plusy i minusy. Tu cena elektryka SD jest plusem, minusów trochę się znajdzie ale mimo wszystko tragedii nie ma.

Offline martinovic

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Pro postmill with upgrades
  • Młynek: DF 64 + SSP MP + HU, Ceado E37J, Comandante NB
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #558 dnia: 23 Kwiecień 2021, 20:21:54 »
I have reveived my unit few days ago, before putting the coffee in, I measured lower burr with dial indicator (directly on flat surface of burr) runout seems to be around 40um, according to price point I consider it very good. Than I made dry eraser test (burr rotated CCW with 14mm socket wrench), lower burr was perfect out of box, upper burr was perfect at one out of three positions of upper burr carrier. First shots needed help with blow hopper and quite often 0,5g missed, problaby it was collected under upper burr. After few hundrets grams of coffee dose variability was around 0,1-0,2g (I always do RDT with SD grinders), did not measured coffee exchange yet. Today I tried few runs without using blower and dose variability stayed below 0,2g (measured with recently calibrated felicita arc). Tastewise it is too soon, have tried only city roast of brazilian beens 86b, dialing in for balanced cup with dark chocholate, nut flavours was a breeze, will try more complex coffees in next days. I would like to thank Janusz for quick, kind and helpfull response.

https://imgur.com/styZH6P
https://imgur.com/B3amJZv
https://imgur.com/0FKTfmx
https://imgur.com/Nm2FZWh
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień 2021, 20:27:19 wysłana przez martinovic »

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #559 dnia: 23 Kwiecień 2021, 21:05:27 »
Nie chce zapeszać, ale po kilku kawach jest dużo lepiej. Wydaje mi się, że wkładki mogły się skleić i jak je rozdzieliłem, to pracują jak trzeba.

Wydaje mi się, że oprócz dysku do młynka można dorzucić śrubokręt krzyżowy i klucz 19  :hihihi:

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #560 dnia: 24 Kwiecień 2021, 19:55:45 »
Nie byłoby potrzeby używania śrubokręta gdyby na produkcji wkładali prawidłowo, zgodnie ze schematem montażowym jedną a nie dwie wkładki.
Ponieważ kilka osób zgłaszało się do mnie z problemem gromadzenia się kawy przy wylocie i u tych osób były właśnie dwie wkładki zamiast jednej to prosiłbym te osoby o informację jak się zachowywała kawa po wyjęciu jednej wkładki. Wiem, że poprawiła się retencja. Wiem, że kawa już nie gromadzi się przy wylocie. Proszę jednak o informację czy po tej operacji pojawiło się to samo zjawisko elektryzowania się kawy co u kolegi @stefunk .
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #561 dnia: 25 Kwiecień 2021, 14:15:25 »
Wkładki i uszczelki, to był kolejny raz gdzie musiałem rozkręcać młynek.

Offline josephson Mężczyzna

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Quick Mill Anita, Hario V60, Espro, French Press
  • Młynek: Kinu M47 Classic, 1Zpresso JX
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #562 dnia: 25 Kwiecień 2021, 14:47:36 »
U mnie był rzeczywiście problem z tymi wkładkami tj zamontowane dwie zamiast jednej. Natomiast dzięki pomocy @Janusz udało się ten problem rozwiązać i teraz młynek bardzo fajnie mieli, puszysta kawa wpada do kubeczka. Oczywiście wcześniej zraszam ziarna lekko wodą, staram się delikatnie wydmuchiwać i przez ostatnie 1,5 tygodnia nie miałem potrzeby czyścić młynka z zewnątrz. Ważne uwaga: miele wyłącznie pod espresso, pod przelewy rzeczywiscie problem z elektrostatyką może się nasilać.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline dober Mężczyzna

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: ZF64W, Timemore C3
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #563 dnia: 25 Kwiecień 2021, 15:41:06 »
Ważne uwaga: miele wyłącznie pod espresso, pod przelewy rzeczywiście problem z elektrostatyką może się nasilać.

I jak sobie radzi ten młynek pod espresso? Masz jakieś porównanie z innymi młynkami? Chodzi mi głównie o kwestie smakowe. Zmówiłem go niedawno i też będę używał tylko do espresso. Ciekawe czy po przesiadce z i-2 mini odczuje jakieś zmiany w smaku espresso.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień 2021, 15:56:32 wysłana przez dober »

Offline josephson Mężczyzna

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Quick Mill Anita, Hario V60, Espro, French Press
  • Młynek: Kinu M47 Classic, 1Zpresso JX
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #564 dnia: 25 Kwiecień 2021, 17:35:11 »
Poprzednio do espresso miałem tylko Cunill Marfil tam regulacja przemiału nie była wystarczająco dokładna, więc nie mam tak naprawdę dobrego punktu odniesienia. Natomiast DF64 spełnia moje oczekiwania. Nie mam problemu z dokładnością regulacji, a w efekcie w uzyskaniu poprawnej w mojej opinii kawy. Jeśli chodzi o smak i aromat to jestem w stanie z ziaren wydobywać ich różnorodność, wcześniej przy espresso nie było to możliwe.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline robert-o Mężczyzna

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Cafelat Robot, Venus 4tz; FP, AP, V60-01
  • Młynek: DF64, Timemore G1S, 1Zpresso E, Hiku, Timemore Go
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #565 dnia: 26 Kwiecień 2021, 19:59:06 »
W moim przypadku co prawda nawet nie próbowałem mielić z dwiema warstwami tej silikonowej zastawki. Jednak przy okazji demontażu jednej z warstw, z ciekawości sprawdziłem najpierw jak będzie wyglądało mielenie bez żadnej "blokady". No i było tragicznie. Kawa zawijała aż na pierścień regulacyjny. Z jedną warstwą jest o niebo lepiej. Przy mieleniu do kubeczka zawsze coś przyprószy do okola, ale głównie przy samym końcu mielenia i podczas wydmuchiwania. Jak dla mnie, jest to akceptowalne. W przypadku mielenia do Robot'owego PF'a jest czyściutko. Widać zaletę stali nad tworzywem w kwestii elektrostatyki. Dodatkowo okazuje się, że kubeczek idealnie pasuje jako podstawka właśnie pod PF :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #566 dnia: 26 Kwiecień 2021, 20:08:15 »
W ogóle nie powinno być w młynku SD żadnej zastawki, ale wtedy elektrostatyka nie dałaby żyć. Spróbujcie to wyjąć, a się przekonacie.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #567 dnia: 26 Kwiecień 2021, 21:54:19 »
ale wtedy elektrostatyka nie dałaby żyć.
No popatrz, a w Niche nie ma ani zastawki, ani problemów z elektrostatyką.

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #568 dnia: 26 Kwiecień 2021, 21:58:12 »
To na pewno nie dlatego, że są zupełnie inne żarna i inna konstrukcja.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #569 dnia: 27 Kwiecień 2021, 08:25:09 »
No popatrz ;).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi