Autor Wątek: Młynek Kazak  (Przeczytany 109030 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #435 dnia: 17 Maj 2019, 23:22:41 »
może warto mu te wszystkie komentarze umieścić na stronie, wtedy będzie miał szansę się ustosunkować?
Mówisz, masz. Copy, paste ;-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #436 dnia: 17 Maj 2019, 23:32:40 »
Tu się uśmiałem wyobrażając sobie Charliego Chaplina albo Woodiego Allena, starających się wykonać opisane czynności:
"To co jednak jest moim zdaniem największą wadą młynka to sposób zmiany ustawienia żarna. Trzeba odkręcić (bardzo ciężko) górny trzpień i przestawić młynek. "

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #437 dnia: 18 Maj 2019, 00:52:30 »
Za to owy komentarz wcale :hihihi:
Chyba się pomyliłem, zatem poprawię:

Za to komentarze wcale  :sciana:


Zamiast się cieszyć, że ktoś szerzej opisał sporo zalet i sam fakt istnienia Kazaka... ech.  :-\

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #438 dnia: 18 Maj 2019, 08:18:05 »
A te zalety ujął jakoby wady. Chyba, że trzeba się cieszyć w myśl zasady nieważne jak mówią, ważne, że mówią.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #439 dnia: 18 Maj 2019, 08:30:08 »
Marne pocieszenie szczerze mówiąc... Mocno zniechęcające podejście, przynajmniej potencjalnego klienta - my wiemy o co chodzi, ktoś niezorientowany w temacie już niekoniecznie.

Offline gacekthebat

  • Wiadomości: 147
  • Ekspres: Kazak Rota, Bialetti Venus 2tz, AP, V60, FP
  • Młynek: Ceado E37s, Kazak Tura Alt.
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #440 dnia: 18 Maj 2019, 08:53:12 »
Dokładnie tak.  Z perspektywy użytkownika forum obraz sytuacji jest zupełnie inny, jednak przypadkowy czytelnik wysnuje tylko jeden wniosek: Kazak jest za drogi, lepszy Cmk3. Dlaczego? Bo tak.

Cieszę się, ze ktoś pisze o Kazaku, jednak owy tekst wyglada jak przypadkowy komentarz pod produktem w sklepie. Nie tego oczekuje po publikacji na specjalistycznym blogu. Ktoś może powiedzieć, ze to test konsumencki, czyli opis wrażeń obcowania z danym sprzętem. No dobrze, ale niech ten opis trzyma się rzeczywistości, a tam gdzie są jakieś zarzuty, powinny być opisane w sposób jasny i klarowny.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2019, 08:55:18 wysłana przez gacekthebat »

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #441 dnia: 18 Maj 2019, 09:53:50 »
Z tego co zrozumiałem teraz ma być dostępna inna wersja ulepszona, nie wiem ile powstało pierwszych, ale chyba poniżej setki.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #442 dnia: 18 Maj 2019, 10:17:34 »
no i się trole z elektrody rzuciły na świeże mięso  :lol2:

spokojnie, tylko śmieszkuję sobie :evil: bo o ile autor Szymon ma faktycznie tendencję do uogólniania i nie zgłębiania tematu, to wam by się więcej dystansu przydało.

Ale o tym ustawianiu niech będzie, przyznaję oczywiście rację, że skręcane, płynne ustawianie jest bardziej uniwersalne i bardziej precyzyjne, tylko zrozumcie wkońcu, że wielu, jak nie większości, to poprostu nie potrzebne. Mielenie ręcznym do espresso to mniejszość nawet na naszym forum, a używanie klikacza dla alternatyw jest tip-top, za wolno leci to sztryk w prawo i już. Możecie się pastwić ale ja nawet nie wiem na którym kliku aktualnie jestem..

Za to @Miklasa rozumiem, jak bym miał liczyć te kliki przed każdą kawą, pijąc kilka na zmianę, to bym tez podziękował, a jak bym miał na red-kliku jechać ze 20-30, to by mnie szlag trafił chyba, tylko że ton wyszedł ci za bardzo na foha ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #443 dnia: 18 Maj 2019, 10:18:11 »
Cóż, nie każdy jest jak James Hoffman, któremu K47 raczej bardzo się podoba. Wydaje mi się, że też wiem o co chodzi z tym komesiem.

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #444 dnia: 18 Maj 2019, 10:23:40 »
A ktoś chciałby się narażać detronizując komesia?  ;)
¯\_(ツ)_/¯

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #445 dnia: 18 Maj 2019, 10:45:47 »


tylko że ton wyszedł ci za bardzo na foha ;)

Czasem łapie się na tym, że wchodzę w taki mentorski ton, potem tego trochę żałuję. No cóż, nikt nie jest idealny ;-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #446 dnia: 18 Maj 2019, 11:25:23 »

Offline orangina

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID, Chemex, Bialetti, V60, Kalita Wave, Aeropress
  • Młynek: Ascaso i-2 mini, Comandante, Niche Zero
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #447 dnia: 18 Maj 2019, 12:55:51 »
Jako właściciel Comandante śmiem twierdzić że jego największą zaletą w stosunku do Kazaka jest lekkość mielenia.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #448 dnia: 18 Maj 2019, 20:30:42 »
Ciekawy jest fakt, że zawsze pod komentarzem/artykułem/recenzją która jest na korzyść Comandante, najwiecej do powiedzenia mają Ci, którzy... nie mają tego młynka.
Ale tak działa internet. Pod postem mówiącym o Bogu - komentuje „ateiści”, pod postem chwalącym iPhone - posiadacze xiaomi i innych androidów.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #449 dnia: 18 Maj 2019, 21:15:08 »
Ale ja mam Commandante i korzystam zeń.
Dla mnie to prosty rachunek: 20g -- 120 obrotów. Konkurencja, której już nie wspomnę -- 40 obrotów. Nie lubię kręcić, więc nie lubię komesia. Wcale nie jest mi lżej przy tych 120 obrotach ;).
Ile obrotów potrzebuje Kazak, by zmielić 20g jasnych ziaren?
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2019, 22:49:14 wysłana przez Antonio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi