Autor Wątek: Aerdisc  (Przeczytany 1251 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Aerdisc
« dnia: 31 Marzec 2018, 19:49:58 »
Macie jakieś konkretne zmiany, żeby bez akrobatyki przeskoczyć z papieru na aerdisc? Mam dość noszenia papierowych filtrów, metalowy będzie wygodny ale się zastanawiam czy rzuci ktoś konkretem, żebym nie szukał przez tydzień co zmienić...

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Aerdisc
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marzec 2018, 20:07:28 »
używam co prawna metalowego filtra innej marki ale w moim nie było potrzeby zmiany czegokolwiek, drobny meshowy FlaVin https://www.crema.fi/content/galleries/flavin-flabean/rgb-core/flavin-flabean-rgb-core-1123.jpeg filtruje na tyle dokładnie, że można mielić nawet na granicy możliwości młyna i nadal nie ma pyłu w naparze.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Aerdisc
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marzec 2018, 20:13:00 »
Takie coś produkcji chińskiej też mam, ale zaginęło w akcji i padło na aerdisca, który jest pod ręką ;) Niezbyt pod ręką mi trzymanie papierowych filtrów, a teraz mam AP z młynkiem w środku i rączką z boku. Całkiem fajny zestaw wyjściowy, jeszcze jak pokrowiec znajdę to będzie w ogóle fajnie - jeszcze mały pojemniczek na ziarna w razie potrzeby wyjścia z domu bez plecaka i jest przenośny zestaw w pokrowcu na AP. Aergrind pod tym względem jest zajefajny :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi