Autor Wątek: Mieszanki do espresso  (Przeczytany 11802 razy)

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Mieszanki do espresso
« dnia: 23 Sierpień 2020, 15:48:06 »
Macie jakieś swoje ulubione mieszanki do espresso z robustą ? Cieżko znalezc cos polecanego na forum. Z tego co próbowałem to

Rinfresco z caffe Polit- jak dotychczas moja ulubiona, ale pewnie tez ze wzgledu ze to była jedna z moich pierwszych kaw i kupowana lokalnie.

Arcaffe Mokacrema- Rowniez byly to moje poczatki z kawą ale bardzo mi smakowała. Typowo czekoladowo-orzechowe espresso. Nachetniej kupiłbym ją jeszcze raz jednak 125zl na kilogram kawy bez podanej daty wypalenia nie przekonuje

Ksieżycowa noc od Gregoria- Przyjemna kawa jednak jak na mój gust za mocno palona

Probówałem jeszcze Extra Selekt z Euro Cafe jednak nie pamiętam czy mi smakowała  :doh:

Wszystkie te kawy charakteryzują się czekoladowo orzechowym smakiem w cappuccino i tym podobnych szukam. Macie jakieś swoje typy ?
Widziałem jeszcze Hot Pair od Antonia ale nie miałem okazji spróbować


« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2020, 16:31:30 wysłana przez Nataniel »

Offline yendrzei

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit PL62
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpień 2020, 15:56:03 »
Może nie do końca mieszanka z robusta, ale ostatnio zamówiłem Etiopię od Czarnej Kawki i jestem miło zaskoczony. Mi bardzo smakuje i żonie w mlecznej kawie tez. Widziałem, ze maja tez mieszanki jakich szukasz. Chociaż ich nie piłem (mam jeszcze Santosa jak się Etiopia skończy). Maja ceny przystępne wiec warto spróbować.

PS: gdybys chciał coś z wyższej półki to weź Mujeres z Euro Cafe albo Ariadne od Antonia.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2020, 16:03:34 wysłana przez yendrzei »

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpień 2020, 16:26:58 »
Piłem mieszankę z Czarnej kawki jak ich brazylie i Etiopie. O ile Etiopia mnie zaskoczyła to mieszanka była dla mnie jakimś nieporozumieniem i nie zmęczyłem nawet połowy paczki. Mujares smaczna kawka jednak ten wątek jest przeznaczony mieszankom.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpień 2020, 17:20:16 »
Polish horse od euro Cafe ma robuste. Jeden z moich ulubionych blendow.

skansen

  • Gość
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sierpień 2020, 17:29:11 »
Ostatnio Antica Tostatura Triestina Buonissimo to moja ulubiona mieszanka. Mam w kolejce więcej kaw z tej palarni ale wszystkich jeszcze nie spróbowałem, czekają w szafce na swoją kolej. 

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Sierpień 2020, 17:39:51 »
@skansen Skusiłbym się ale palona ponad 2 miesiące temu. Jak pojawi sie swiezy wypał to na pewno zamówię

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Sierpień 2020, 19:03:13 »
Ja bardzo polecam Espresso R - Manufaktura Kawy.
Najlepiej mi smakuje z przepisu z małym uzyskiem (1:1.5) i dłuższym czasem parzenia (35 sek).

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Sierpień 2020, 20:41:38 »
Ariadna od @Antonio  ma 20% robusty a A+ 10%
Polish Horse od @ranGo

polecam też kupić robustę u Antonio (nie próbowałem od Gorana) i jesteś w stanie "wzmocnić" każdą arabikę - czasem naprawdę wiele zyskuje - także jeśli idzie o smak - ja celuje w proporcje 20-25% robusty
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2020, 21:51:59 wysłana przez jakub_stanecki »
Never Give UP †

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Sierpień 2020, 21:14:27 »
@jakub_stanecki O Ariadnie nie wiedziałem, będe musiał spróbować. Co do samej robusty to wolę zostawić roasterom robienie mieszanek, chociaż też kiedyś mieszałem Brazylie Santos z Robusta Kemerun Boyo i było dobrze

Offline GrzegorzM Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Oscar II, Nivona 697, kawiarka Bialetti
  • Młynek: Eurek Mignon
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Wrzesień 2020, 15:51:15 »
Moja krótka subiektywna opinia.

Mieszanki Espresso z Czarnej kawki do automatu ujdą jak trafisz na dobrą partię (moim zdaniem jest duży problem z powtarzalnością wszystko zależy na jaką partię trafisz). Ta sama kawa zaparzona w Oscarze niestety porażka, zwłaszcza jeśli masz porównanie z innymi kawami. Przestałem tam kupować ze względu na loteryjną jakość niestety :(

Polish horse od Eurocaffe polecam, choć mi bardziej od nich smakuje Mujeres
Ariadna od Antonio polecam (pół rodziny było zachwycone :)
Hot Pair - mi nie podeszła (może jeszcze nie dorosłem ;) ale to kwestia gustu moim znajomym bardzo smakowała trzeba będzie jeszcze kiedyś spróbować.

Retro espresso  z palarni Blend - jeśli smakuje Ci kawa zbliżona do włoskiej to powinno Ci smakować - moim zdaniem jest dobra

a na koniec moim zdaniem najlepszy stosunek jakości do ceny - Czorna z palarni Blend da radę i w automacie i w kolbie - jako kawa codzienna naprawdę ok.

Z Blend najbardziej polecam Kolumbie, nie tylko moim zdaniem najlepsza z kaw jakie do tej pory testowałem.
Smacznego smakowania  kawka :)



Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Wrzesień 2020, 17:02:21 »
Hot Pair - mi nie podeszła (może jeszcze nie dorosłem  ale to kwestia gustu moim znajomym bardzo smakowała trzeba będzie jeszcze kiedyś spróbować.

Różnica między Ariadną a Hot Pair jest ogromna. W Ariadnie jest spokojna Brazylia i 20% fajnej robusty. W HP jest bardzo "wyuzdana" (obróbka naturalna, dużo owocowych aromatów, spora kwaskowatość) Kolumbia La Claudina i aż 40% robusty. HP jest bardzo "mocnym" doświadczeniem.
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień 2020, 17:25:32 wysłana przez Antonio »

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 190
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Wrzesień 2020, 21:33:50 »
Ja bardzo polecam Espresso R - Manufaktura Kawy.
Najlepiej mi smakuje z przepisu z małym uzyskiem (1:1.5) i dłuższym czasem parzenia (35 sek).
Z mieszanki  Espresso od nich nawet przelew robiłem i wychodziła świetna kawa. Oczywiście bez owoców itd, ale jako kawa śniadaniowa,  o smaku kawy doskonała.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1087
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Wrzesień 2020, 12:37:01 »
Ostatnio Antica Tostatura Triestina Buonissimo to moja ulubiona mieszanka.

Nie jest zbyt kwaskowata (cytrusowe nuty) ta kawa?
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Wrzesień 2020, 12:48:43 »
Raczej nie. To jednak z kaw które zabrałem na wyjazdy do rodziny. Kawy dobierałem w ten sposób, by były w miarę świeżo palone i odpowiadały szerokim gustom. Czyli żeby nie była zbyt kwaśna:)  Wśród nich była właśnie wspomniana mieszanka. Jest to wg mnie jedna z "kompromisowych" mieszanek godzącą zwolenników kaw jaśniej palonych i typowo włoskich.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1087
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Wrzesień 2020, 21:26:50 »
Raczej nie. To jednak z kaw które zabrałem na wyjazdy do rodziny. Kawy dobierałem w ten sposób, by były w miarę świeżo palone i odpowiadały szerokim gustom. Czyli żeby nie była zbyt kwaśna:)  Wśród nich była właśnie wspomniana mieszanka. Jest to wg mnie jedna z "kompromisowych" mieszanek godzącą zwolenników kaw jaśniej palonych i typowo włoskich.

Nie przepadam za zbyt jasno paloną kawą, ale namówiłeś mnie, zamawiam ;)
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi