Autor Wątek: Robo odkurzacze?  (Przeczytany 25232 razy)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Grudzień 2015, 09:46:38 »
Dla mnie jest - jak wyczytałem, objazd średniej wielkości mieszkania zajmuje ~90min (neato jeżdżący raz koło razu, nie roomba odbijająca się losowo do ścian)
Dodaj do tego 4x 3h ładowania to wychodzi, że dyson potrzebuje ~13,5h na posprzątanie mieszkania - sporawo...

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Grudzień 2015, 11:01:43 »
a wracasz wcześniej z pracy?  ;)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Marzec 2016, 17:23:34 »
Jeśli już spamujesz to przynajmniej nie rób błędów!

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Kwiecień 2016, 08:40:36 »
Maćku - coś może zanabyłeś? Oglądałem neato i z testów wynikało, że maks jedno ładowanie pozwala ogarnąć raptem do 80m2, a są głosy że "koleś" potrafi zatrzymać się w mieszkaniu i nie mieć prądu do powrotu do stacji bazowej. Jeśli to prawda (sporo marketingu szeptanego - walczą roomba i neato) to porażka.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Kwiecień 2016, 09:13:32 »
Niestety zanabyłem tak pechowo, że czekam na zwrot kasy z POK allegro...
80m2 po dywanie wydaje się prawdopodobne, jednak brak prądu na powrót do stacji to ściema lub uszkodzony egzemplarz. Największą zaletą neato jest właśnie automatycznie doładowanie i kontynuacja odkurzenia w miejscu gdzie przerwał.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Kwiecień 2016, 09:31:29 »
Napisz parę słów więcej o "pechu" - może być na priv
Dywanów nie mam, ani grama, czyli jest szansa że poleci więcej niż te 80m2?
Wiesz, teoretycznie wszystkie roomby nie obijały się, praktycznie mam u znajomych 3 różne modele i wszystkie obijają się  ???

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Kwiecień 2016, 10:04:27 »
A jak te cuda radzą sobie z psią i/lub kocią sierścią ?
LMWDP #469

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Kwiecień 2016, 10:11:16 »
Pech jak pech, prawdopodobnie trafiłem na aukcje wystawioną z przejętego konta allegro z podstawionym nrem. konta i po wpłacie kontakt się urwał...
Neato obija się na pewno dużo mniej niż roomba, bo ma laser.
Z sierścią podobno dają radę, głównie przez sierść zainteresowałem się tematem.

Offline Pina

  • Wiadomości: 4
    • http://www.verasimages.com
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Kwiecień 2016, 20:25:56 »
Moim zdaniem pobiera on więcej energii niż sprawa pożytku

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Kwiecień 2016, 20:37:00 »
Kwota prądu w ogólnym koszcie takiego ustrojstwa gubi się błyskawicznie.
Tu rozmowa jest o zabawkach za 3-4 do 6 tys, czyli naście lat opłaty za prąd  :evil:

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Maj 2016, 23:42:01 »
No i nie ma tego złego...
Od dzisiaj jestem (pierwsze testy wskazują, że szczęśliwym) posiadaczem vorwerk kobold vr100. Jest toto robione na licencji neato (bazuje na 1. generacji) z "drobnymi" usprawnieniami - wirująca szczotka boczna jak w roombie (wprowadzona w 2. gen. neato), spiralna szczotka główna (podobno cichsza od prostej, wprowadzona w wyższych modelach 2. gen. neato), filtr hepa (wprowadzony w 2. gen. neato), mocniejsze ssanie i większe baterie, lipo zamiast nimh (wprowadzone w 3. najnowszej gen, neato) :mrgreen:

Wrażenia z pierwszego użycia:
- Naładowany do pełna objechał 2x moje 55 m2 (gęsto zastawione różnymi przeszkodami, bez dywanów) i pokazuje, że zostało mu ~1/2 baterii.
- Jest dużo, dużo cichszy niż się spodziewałem po filmikach na yt! Można przy nim spokojnie rozmawiać, oglądać film. Myślę, że za zamkniętymi drzwiami mógłbym spać. Głośność i "barwę" dźwięku porównał bym raczej do puszczonej na maxa klimy w samochodzie, niż do odkurzacza.
- Pojemnik na syf jest dość mały (w 2. i 3. gen. neato jest 2x większy), zapełnił go w ~1/3, być może dla tego, że wjechał w miejsca gdzie się normalnie nie odkurza - pod łóżko i niektóre meble.
- Siła ssania jest niezła, dobrze zbiera piasek z fug i progów (fugi mam dość płytkie), luźno leżące psie kłaki wciąga z odległości kilku cm.
- Nawigacja jest rewelacyjna. Objeżdża skrzydło drzwi w odległości dosłownie milimetra nie przesuwając go, śmiało pakuje się w wąskie miejsca, omija miejsca za wąskie o dosłownie 2 cm.
- Ma niezłe zdolności "terenowe" - nie utyka na kablach czy nogach suszarki na pranie. Jeżeli namęczy się, żeby się wydostać z jakiegoś miejsca, to zapamiętuje to i potem omija.

Wstępnie jestem mega zadowolony, zobaczymy co będzie po tygodniu, miesiącu...

Teraz najlepsze: kupiłem go jako leżak, nówka, z miesięczną "gwarancją" sprzedawcy, cena była 3 cyfrowa :taniec:
Jeżeli jakość wykonania jest chociaż zbliżona do thermomixu (a na to wygląda), to absolutnie nie boje się braku gwarancji. W razie czego części są w miarę dostępne na alle, ebay. Akumulator jest poskładany ze zwykłych ogniw 18650 i nie ma żadnej wbudowanej elektroniki, więc jak kiedyś padnie to za stówkę poskładam sobie nowy :)
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2016, 23:44:29 wysłana przez Maciek »

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Maj 2016, 00:41:10 »
vorwerk kobold vr100

wszystko jak wszystko ale cena miażdży! kurde jak ty to zrobiłeś! normalnie cyfra jest czterocyfrowa z 3 z przodu;O nie było dwóch leżaków? ;)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Maj 2016, 01:04:32 »
Jakoś na początku roku ustawiłem na alle powiadomienie o nowych aukcjach i cierpliwie czekałem, powstrzymując się kilkukrotnie przed wydaniem ~2k, być może sprzedający nie do końca wiedział co sprzedaje :blue:

U nas wiszą 2 używki, za odrą więcej, 450 eur za nowego vr200 wydaje się dobrą okazją [emoji106]
Generalnie vorwerk to niemiecka firma, więc jest szansa na większą podaż używek/leżaków.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Maj 2016, 22:42:19 »
poprosze o relcje "z pola boju" na "biezaco"
musze cos szybko wykombinowac albo zonka mnie zajezdzi na odkurzaczu ;)

ps. pisanie na wirtualnej klawiaturze to porazka, sorka za literowki i braki w ogonkăch PL

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Maj 2016, 23:25:34 »
Kilka nowych spostrzeżeń:
- Pełne baterie wystarczają na 2-2,5 pracy, na gładkich podłogach. To ile powierzchni objedzie w tym czasie bardzo zależy od poziomu skomplikowania układu pomieszczeń i ustawienia mebli, oraz jak często i jak mocno będzie się w coś plątać.
- Ładowanie od pustego trwa ~1,5h.
- Warto pierwsze kilka przejazdów obserwować i przesunąć niektóre rzeczy pod odkurzacz - czasami brakuje np. 2cm między kanapą a stołem. Ja np. szukam jakiś estetycznych 0,5cm podkładek pod szafkę rtv - haczy obudową, a laser będący ciut niżej nie widzi przeszkody. Jeżeli zasłony/firanki sięgają do podłogi, trzeba je podwinąć na czas odkurzania. Krzesła warto postawić na stołach. Buty i mały dywanik na którym stoją też warto schować, tak samo dywanik z łazienki.

Oczywiście sprzątanie nie jest idealne - to tylko głupi algorytm ale na co dzień rezultaty są super, pewnie jakiś raz w tygodniu przejadę tradycyjnym odkurzaczem kąty i szpary gdzie automat się nie mieści.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi