Autor Wątek: Robo odkurzacze?  (Przeczytany 25237 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Luty 2018, 22:10:02 »
Malkos ale to polecasz z własnego doświadczenia? Jaki model np ?

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Luty 2018, 23:09:32 »
u mnie w domu sprząta roomba 616, którą kupiłem za równy 1000zł nową z gwaracją na dwa lata. Sprząta od ok. miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Bez problemu przejeżdża przez listwy w pokojach, między łazienką a korytarzem jest próg 1cm, też wjeżdża bez problemu. Nie ma u mnie firanek, dywany mają krótki włos. Nie wiem jak długo sprząta, bo włączamy tylko jak wychodzimy wszyscy z domu, ale jak wracamy to jest posprzątane a odkurzacz stoi w doku.
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Luty 2018, 11:10:44 »

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Luty 2018, 11:25:58 »
odkurzacz

Zamiatacz.
Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, że to zamiatacz. Mam roombe 886. Jestem bardzo zadowolony z jakości odkurzania. Sam byłem zaskoczony jak dobrze sobie radzi. Żałuje jedynie, że nie dorzuciłem kasy i nie wziąłem wariata z serii 900. Irytująca potrafi być zabawa z latarniami.

Doradzam też nie patrzeć jak pracuje [emoji14] Jeździ bez sensu, ale mimo to ogarnia każdy kąt do, którego ma dostęp.

Edit. Zapomniałem dodać, że u mnie roomba ma łatwiej bo nie mam w domu dywanów, a progi też są płaskie.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2018, 11:34:59 wysłana przez GrizzzLee »

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Luty 2018, 13:32:20 »
Niech będzie i zamiatacz, ważne że jak wracam, to mam pozamiatane ;)
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Luty 2018, 16:45:00 »
To  Xiaomi mi robot vacum wygląda sensownie, chyba się skuszę i potestuję

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Luty 2018, 14:44:40 »
Ja z własnego oraz rodziców doświadczenia mogę polecić Ilife V5. Stosunek cena/jakość moim zdaniem nie do pobicia :) Ja kupiłem miesiąc temu korzystając z tej oferty https://www.pepper.pl/promocje/robot-ilife-v5-z-magazynu-pl-71351
Po przewalutowaniu wyszło mi 399zł!!! Wysyłają z polskiego magazynu - był u mnie po 2 dniach. Rodzice z kolei kupili ten sam jakieś dwa lata temu, mają psa i wszystko gra :D
U mnie włącza się codziennie o zaprogramowanej porze. Sprząta, dopóki starczy mu baterii (1h 40min do 2h) i wraca do bazy. U mnie sprząta dół, tj 90m2 raczej otwartej powierzchni (pokonuje tylko drzwi do łazienki i przedpokoju). Ma 7 cm wysokości, więc wjeżdża pod kanapę i meble (przynajmniej u mnie). Tanie części zamienne (szczotki, filtry itp.). Nie mam dywanów (tylko jeden cieniutki i bez włosów w korytarzu i z tym sobie radzi bez problemu). Ma czujniki zapobiegające spadaniu z krawędzi. Ma też funkcję mopowania (mikrofibra zaczepiona od spodu robota), ale w ogóle z niej nie korzystam.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Luty 2018, 15:28:47 »
Jeszcze jedną rzecz zauważyłem, że jak odpowiednio pada słońce przez okno, to czasami widać takie unoszące się drobinki kurzu, pewnie większość wie o czym mówię :). Po odkurzaniu robotem praktycznie tego nie ma, może kilka drobinek się zauważy. Też rozważałem ten V5, ze względu na mopa ale do samego odkurzania podobno A4s trochę lepiej się sprawdza i przy dywanach.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #53 dnia: 27 Luty 2018, 08:57:11 »
Malkos ale to polecasz z własnego doświadczenia? Jaki model np ?

Mam pierwszą generację i bardzo polecam. Chodzi u nas codziennie od prawie dwóch miesięcy.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Luty 2018, 10:39:10 »
Ciężka sprawa trochę tak jak wybór ekspresu ;-)
Znalazłem takie porównanie ale nie uwzględnia ono jeszcze nowego iLive 8 który jest w podobnej cenie co Mi Robot. Oba mają już funkcję skanowania mapy pomieszczenia, iLive ma dwie szczotki do wymiatania i opcję gumowej turboszczotki. Wypadało by teraz zapisać się na jakieś forum odkurzaczowe i poświęcić dwa miesiące na naukę, w sumie to takie mamy czasy że nie sposób znać się na wszystkim a zaufać sprzedawcą trudno  :picardpalm:

Odpuszczam funkcję mopa która mnie nie przekonuje z racji pojemnika 0,15 na wodę, bardziej mi się podoba  Mi Robot albo raczej jakoś bardziej mnie przekonuje bo wygląd rzecz względna, chyba zadecydują warunki zakupu, wysyłki a pewnie efekt na podłodze pewnie będzie zbliżony, zaletą jest dla mnie w tym przypadku aplikacja xiaomi.

http://bezprzeplacania.pl/ilife-czy-xiaomi-mi-robot-porownanie/

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Luty 2018, 11:38:27 »
No dobrze a powiedzcie mi jeszcze proszę czy te cudowne maszynki poradzą sobie z przejazdem przez listwę progową?  Podłogi mam twarde ale w każdym progu jest listwa łącząca dwa rodzaje powierzchni?

Jakiej wysokości? neato myślę że pod 1 cm bez problemu podjedzie. np jak są takie pręty/rurki od suszarki do prania w nogach to przejeżdża przez nie u mnie. Z schodów nie spanie, ma czujnik.

serio to widzę zagrożenie firanek
no niestety trzeba je podnieść na odkurzanie, jak tego nie zrobię to wkręci je i zatrzyma się.



Offline TheNaturat Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: DeLonghi; Siemens EQ.7; Aeropress; French Press
  • Młynek: Rhinowares; Wilfa Svart WSCG-2
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Luty 2018, 11:39:31 »
iLife V8 na pewno ma funkcję mapowania pomieszczenia? Jak patrzę na jego zdjęcia to nie widzę żadnego elementu, który mógłby być za to odpowiedzialny? Z niemieckich opisów wynika, że to jest pseudo inteligentne skanowanie sprzątanego pomieszczenia w oparciu o posiadane czujniki, polegające na wyznaczaniu mniejszych kawałków i sprzątaniu w jakieś kolejności. Skanera laserowego tam nie ma no i o aplikacji na telefon też nic nie piszą.
« Ostatnia zmiana: 27 Luty 2018, 11:43:35 wysłana przez TheNaturat »
specjalistycznyspecjalista.blogspot.com

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #57 dnia: 27 Luty 2018, 11:57:29 »
Po niemiecku to ja nie poczytam ani nie pogadam ale Llife A8 ma kamerę 360 stopni tyle że nie bardzo rozumiem jak miało by to działać ale może przynajmniej wysyła na serwery do Chin filmiki ze sprzątania mieszkania albo można kontrolować czy dzieci lekcje odrabiają ;-) 

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Luty 2018, 12:35:49 »
jedna uwaga, to z tego co pamiętam nie wszystkie co mapują to umieją sprzątać po ciemku :doh: bo kamery mają za słabe. Te co maja laserowe umieją zazwyczaj sprzątać po ciemku - w pokoju bez okien.

Offline TheNaturat Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: DeLonghi; Siemens EQ.7; Aeropress; French Press
  • Młynek: Rhinowares; Wilfa Svart WSCG-2
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Luty 2018, 12:37:37 »
Teraz zauważyłem że jest iLife A8 i iLife V8. Ten A8 ma kamerę, która patrzy w sufit.

Xiaomi pracujący w nocy wygląda tak:

« Ostatnia zmiana: 27 Luty 2018, 12:41:50 wysłana przez TheNaturat »
specjalistycznyspecjalista.blogspot.com

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi