Autor Wątek: Piwo - przy kawie o piwie.  (Przeczytany 133591 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #135 dnia: 01 Listopad 2015, 21:56:06 »
Ja też warkę belgijskiego piwa wystartowałem, a wszystko przy okazji nastawienia wina. Oba baniaczki 3 dzień ładnie pracują.
LMWDP #469

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #136 dnia: 01 Listopad 2015, 21:59:39 »
Co to za belg?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #137 dnia: 01 Listopad 2015, 23:09:37 »
W sumie to nie pamiętam ;) bo na szybko wszytko do wina kompletowałem a piwo wyszło przy okazji. Zacierać mi się nie chciało więc mam z puchy plus ekstrakt słodowy też z puchy. Jakieś 12 litrów , no może więcej trochę wyjdzie w sumie.
LMWDP #469

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #138 dnia: 16 Listopad 2015, 16:21:36 »
Zastanawiam się właśnie jakie piwo uwarzyć na swoje wesele i natknąłem się na coś takiego:
"Piwa niepasteryzowane mogą okazać się dobrym rozwiązaniem, ponieważ charakteryzują się mniejszą goryczą, jest więc o wiele bardziej smaczniejsze."  :smiech:
Źródło: http://weselnydrinkbar.pl/jakie-piwo-na-wesele/

I po co głupi sypałem chmiel na goryczkę? Wystarczyło spasteryzować! :picardpalm:

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #139 dnia: 16 Listopad 2015, 17:03:37 »
Artykuł wybitny, zaiste. Z własnego doświadczenia rzec muszę, że na temat  "ślubnych porad" Internet proponuje nam chyba największą możliwą ilość "mądrości". Gorsze są już tylko "fachowe" wskazówki pań z salonów mody ślubnej (rękaw marynarki koniecznie do nasady kciuka, nogawka do ziemi, biała koszula nie pasuje do kremowej sukni, itp...)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #140 dnia: 16 Listopad 2015, 18:26:13 »
Moje piwo z płynnym ekstraktem sodowym zamiast cukru/glukozy wyszło mocno weselne :P Fermentacja zatrzymała się na 5 Blg :P Słodycz praktycznie przykrywa cały chmiel  [emoji12] Ale mimo to smaczne jest

Teraz czekam z niecierpliwością na to czy się ono nagazuje, bo z 5 Blg stało sobie 8 dni. Mam nadzieję że drożdże nie padły.  Będzie damskie piwo, dobrze że tylko 12 litrów. A dla siebie muszę coś nowego nastawić. :hihihi:
LMWDP #469

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #141 dnia: 16 Listopad 2015, 18:58:52 »
Piwo spokojnie Ci się angażuje - nie masz się co martwić. 5 BLG to nie tragedia. Moja drugą warką Pale Ale z 11 odfermentowała do 4,5. Czasem wychodzą słodkie piwa, ale takie też maja swoich zwolenników ;)

A co byście polecili na wesele? W czerwcu, więc prawdopodobnie w upały.
Myślałem nad:
Hefeweizen
American Wheat
Bitter
Witbier
Grodziskie
American Amber Ale
Belgian Pale Ale
Dry Stout

Co byście wybrali na wesele? Lekkiego, orzeźwiającego co podeszłoby gościom?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #142 dnia: 16 Listopad 2015, 19:11:08 »
Moje smaki to Hefeweizen i Belgian Pale Ale
LMWDP #469

Offline pomm Mężczyzna

  • Wiadomości: 168
  • Ekspres: Kawiarka, phin, AP, Hario V60-02, forumowy dripper (Kalita), kubek
  • Młynek: Hario Slim, Nuova Simonelli MDX, Mahlkönig Guatemala
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #143 dnia: 16 Listopad 2015, 19:13:03 »
Z tych które podałeś, któreś z trzech: hefeweizen, american wheat, grodziskie. Ewentualnie jakiś niezbyt agresywny kwas, APA, Witbier (z moich doświadczeń praktycznie każdemu smakuje) czy white IPA.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #144 dnia: 16 Listopad 2015, 20:06:31 »
Nie wiem czy to rekomendacja, ale Witbier jako jedyne piwo smakuje mojej Teściowej :)
Serwuję i sam piję  ze smakiem Wita od Podróży Kormorana, a także Obołoń Biły daje radę.

Offline lukaszr Mężczyzna

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Rocket Cellini V3 PID
  • Młynek: Quamar Q50E
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #145 dnia: 17 Listopad 2015, 09:54:47 »
W sumie to nie pamiętam  bo na szybko wszytko do wina kompletowałem a piwo wyszło przy okazji. Zacierać mi się nie chciało więc mam z puchy plus ekstrakt słodowy też z puchy. Jakieś 12 litrów , no może więcej trochę wyjdzie w sumie.

Dr nie licz z puchy, że uzyskasz coś sensownego ;)

A co byście polecili na wesele? W czerwcu, więc prawdopodobnie w upały.
Myślałem nad:
Hefeweizen
American Wheat
Bitter
Witbier
Grodziskie
American Amber Ale
Belgian Pale Ale
Dry Stout

Co byście wybrali na wesele? Lekkiego, orzeźwiającego co podeszłoby gościom?

Na wesele zrobiłbym 2 warki i puścił w kegi (o ile masz). Jeżeli nie to butelki. Z racji tego, iż ludzie przeważnie pijają rzeczy dostępne w markecie to zrobiłbym warkę lekką, z niską goryczką i średnio wytrawną. Proponuję zrobić 2 żeby każdy miał coś dla siebie:

1. Hefe, American Wheat bądź lekkie APA z chmieleniem na smak/aromat żeby ludzie mogli poznać jak smakują i pachną chmiele. Chmielenie na goryczkę nawet bym tutaj pominął i sypnął bardziej np. na whirpoola.
2. Oatmeal Stout bądź jakiś American Stout.

Każdy będzie mógł sobie wybrać czy chce jasne czy ciemne, bo ludzie przeważnie rozpatrują to w takich dwóch kategoriach.

Offline ignacy

  • Wiadomości: 134
  • Ekspres: Dripper Melitta, V60, FP, Bodum Santos
  • Młynek: Vario-W
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #146 dnia: 20 Listopad 2015, 19:20:08 »
Gorsze są już tylko "fachowe" wskazówki pań z salonów mody ślubnej (rękaw marynarki koniecznie do nasady kciuka, nogawka do ziemi, biała koszula nie pasuje do kremowej sukni, itp...)

Obsługa w salonach ślubnych jeżeli chodzi o męskie ciuchy to czysty rakcontent. Marki garniturowe są tylko krok za nimi... Wystarczy spędzić kilkadziesiąt minut w sieci, żeby przekonać się jakie idiotyzmy wygaduje czasami obsługa. Przy mnie z Bytomia koleś wyszedł w tak kiepsko dopasowanym garniturze, że aż wstyd, bo mu znajomi i obsługa wcisnęła, że tak pięknie leży...  Do tego znalezienie jakichś sensownych oxfordów to też niezła mordęga i wydatek, bo żadna polska rozsądna cenowo marka ich nie robi... Wciskanie plastikowego gówna za cenę wełnianego garnituru, jakieś pół-fraki i inne wynalazki są na porządku dziennym, a już za 700-900 złotych na promocji mona znaleźć świetny garnitur 100% wełny (zakładając, że ma się w miarę "klasyczne" proporcje).


Zastanawiam się właśnie jakie piwo uwarzyć na swoje wesele

Ja Ci napiszę tak... Wszystko zależy od tego kogo zaprosisz, ale im prościej tym lepiej IMO. Uwarz jakieś delikatne APA + coś dla smakoszy (może być jakiś tripel, albo coś ciemnego) i jazda. Wiadomo, że rodzina i znajomi to różni ludzie i ja bym się nad tym nie piłował. Ja na swoje wesele planowałem postawić ekspres z baristą, jakąś smaczną beczkę od kormorana, a skończyło się na kawie sypanej i Żubrze. I wiesz co? Impreza była zajebista. Było dużo wódki, dużo bimbru, prawdziwe jedzenie, wędliny i wszyscy byli zadowoleni. Wesele zaczęło się o 16tej, a ludzie bawili się do białego rana! :)
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2015, 19:22:45 wysłana przez ignacy »

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #147 dnia: 24 Listopad 2015, 20:29:05 »
Mycie butelek w wannie, kiedy jedna z nich Ci się stłucze, a Ty się poślizgniesz.
Dobrze, że skończyło się na dwóch szwach, a nie nagrodzie Darwina ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2015, 20:34:01 wysłana przez joonecky »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #148 dnia: 24 Listopad 2015, 20:59:23 »
Czyli dobrze robię odmaczając i mając małymi partiami w dodatkowym fermentatorze.

Zdrówka. Podobnie się kiedyś zalatwiłem nożem do tapet...
LMWDP #469

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #149 dnia: 24 Listopad 2015, 21:27:37 »
 :wow2: :wow2: ups; zdrowotności.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi