Autor Wątek: Rancilio Silvia  (Przeczytany 298184 razy)

Offline Bushman

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Rancilio Silvia E V5 2018 + Auber PID black edition
  • Młynek: Rancilio Rocky SD

Offline Bushman

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Rancilio Silvia E V5 2018 + Auber PID black edition
  • Młynek: Rancilio Rocky SD
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1291 dnia: 22 Styczeń 2023, 11:59:44 »
Bardzo przyjemny duet ☕️
Średnie palenie aczkolwiek najlepiej mi smakuje przy 93C

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1292 dnia: 29 Styczeń 2023, 22:53:01 »
To wygląda jaka jakaś reklama :D

Offline tomazi78

  • Wiadomości: 6
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1293 dnia: 26 Luty 2023, 12:08:01 »
Kupiłem RS jakieś pół roku temu, po prawie 2 latach zbierania się do kupienia czegoś "porządnego". Z zawodu jestem konstruktorem i powiem tak... Poprzez rozwiązania zastosowane w tym ekspresie ich projektantom/konstruktorom należała by się solidna porcja  :Bicz:
Nawet jeśli było to projektowane na domowy użytek to za część rozwiązań jest mi poprostu wstyd  :-\
Nawet jeśli ktoś nie ma hajsu na coś lepszego, a planuje kupić ekspres do domu - to radzę "sączyć fusy przez zęby" przez kolejny rok, byle odłożyć na coś "współczesnego".
O!  kawka

Nie chciałbym odbiegać od głównego tematu tego wątku, ale jeśli nie Rancilio Silvia (i jego „święty wojenny przeciwnik”)ze względu na starą konstrukcję, to co można dzisiaj rozważyć nowszego i w podobnym budżecie?
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2023, 12:12:53 wysłana przez tomazi78 »

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1294 dnia: 26 Luty 2023, 18:33:19 »
Profitec Go - to aktualnie alternatywa warta rozpatrzenia

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1295 dnia: 26 Luty 2023, 19:04:15 »
to co można dzisiaj rozważyć nowszego i w podobnym budżecie?

Np. ASCASO DREAM ONE lub UNO Black.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1296 dnia: 26 Luty 2023, 19:50:20 »
Okolice 4k to jest "ten sam budżet"? Swoją drogą ponad 4k za takie proste ekspresy? Kto to kupuje?

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1297 dnia: 27 Luty 2023, 08:54:55 »
Okolice 4k to jest "ten sam budżet"? Swoją drogą ponad 4k za takie proste ekspresy? Kto to kupuje?
Ja bym z chęcią kupił takiego profitec go, gdybym miał kupować w 2023 - z tego względu, że aktualnie dołożenie PIDa do Rancilii wyjdzie niemal tak samo drogo.

A nie zawsze ma się rodzine kawoszy, ja piję sam kawę więc nie wszyscy potrzebują dużych kobył. Całe szczęście rynek nie jest na tyle ignorancki.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1298 dnia: 27 Luty 2023, 12:07:39 »
Profitec Go wygląda dobrze i ma wszystko co trzeba - też bym wolał zamiast RS. Ale za tysiaka więcej jest Lelit Elisabeth. Do niedawna jeszcze w MM był Sage Dual Boiler za 4,5k. Nie byłem świadomy że jest tak źle na poziomie entry-level.

Offline tomazi78

  • Wiadomości: 6
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1299 dnia: 27 Luty 2023, 12:29:38 »
Okolice 4k to jest "ten sam budżet"? Swoją drogą ponad 4k za takie proste ekspresy? Kto to kupuje?
Cały czas mówimy o NOWYCH, a co z używanymi? Jak to kolega napisał wcześniej - nie każdy może i chce wydać 4 tys zł. Nowy RS kosztuje niecałe 3 tys a używany nieco ponad 1 tys, może 1,5 tys.
Pojawiają się zdania, że to już stare konstrukcje i trzeba coś nowszego, ale czy rzeczywiście te "nowe" tak mocno odbiegają zwłaszcza, gdy nie mają np. PID albo innych dodatków?

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1300 dnia: 27 Luty 2023, 18:42:09 »
A co ostatnio się rozwinęło w ekspresach oprócz elektroniki? I aplikacji na telefony... ;-)
Używki są zawsze na propsie. Tylko trzeba sobie serwis zrobić, ale w prostych ekspresach to nie problem.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1301 dnia: 27 Luty 2023, 18:44:35 »
Profitec Go wygląda dobrze i ma wszystko co trzeba - też bym wolał zamiast RS. Ale za tysiaka więcej jest Lelit Elisabeth. Do niedawna jeszcze w MM był Sage Dual Boiler za 4,5k. Nie byłem świadomy że jest tak źle na poziomie entry-level.
Lelit Elisabeth kosztuje 1.5k zł więcej niż Profitec Go - co jest dość sensowne, oba ekspresy są na entry lvl tylko mają inne przeznaczenie więc nie rozumiem w czym problem, wszystko się zgadza cenowo jak dla mnie. :)

Okolice 4k to jest "ten sam budżet"? Swoją drogą ponad 4k za takie proste ekspresy? Kto to kupuje?
Cały czas mówimy o NOWYCH, a co z używanymi? Jak to kolega napisał wcześniej - nie każdy może i chce wydać 4 tys zł. Nowy RS kosztuje niecałe 3 tys a używany nieco ponad 1 tys, może 1,5 tys.
Pojawiają się zdania, że to już stare konstrukcje i trzeba coś nowszego, ale czy rzeczywiście te "nowe" tak mocno odbiegają zwłaszcza, gdy nie mają np. PID albo innych dodatków?
Akurat RS używka to dobry wybór, słyną jako jedne z najbardziej trwałych ekspresów, chyba, że ktoś zupełnie nie dba to wdaje się rdza. Moja RS ma już prawie 3 lata i nie ma oznak rdzy oraz zupełnie nie odczuwam ubytku czasu.
Jeśli jesteś w stanie kupić zadbaną kilkuletnią używkę 2-3 lata, dołożysz za jakieś 800zł PID, to masz super maszynę, do robienia espresso. Stare konstrukcje czyli v5 i v6 - możesz kupować bez wahania, te wcześniejsze są troche gosze, nie mają izolacji boilera.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi