Autor Wątek: 1zpresso czy coś innego do espresso?  (Przeczytany 1871 razy)

Offline goosiaf

    • Przychodnia Weterynaryjna "Niwet" s
  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Gaggia Baby Dose
1zpresso czy coś innego do espresso?
« dnia: 10 Sierpień 2020, 10:46:09 »
Cześć 😀
Chcę kupić młynek. Założenie budżetowe było 200-300zl, ale widzę, że będzie ciężko 🙃 Pijemy głównie espresso (Gaggia New Baby Dose), czasami kawiarka (rzadko). Nie wiem czy wsiąknę tak jak Wy, więc nie chcę na razie za mocno naginać budżetu.
Poczytałam sporo wątków, ale nadal mam wątpliwości.
Czy do espresso wystarczy 1Zpresso Q2 czy myśleć raczej o JE? Jak się ma w porównaniu z Nivoną 130 lub innym elektrycznyn z tej półki cenowej? Miejsca na blacie niedużo, więc się nie upieram.
Czy rozszerzenie budżetu do 500-600zl coś mi da?
Będę polegać na Waszych sugestiach :)

avidrock

  • Gość
Odp: 1zpresso czy coś innego do espresso?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpień 2020, 13:39:15 »
Czy do espresso wystarczy 1Zpresso Q2 czy myśleć raczej o JE?
1zpresso Q2 do espresso nie jest przeznaczony a z kolei JE mogę polecić bo sam go używam już od dobrych 8 miesięcy. a kawę potrawie nim mielić średnio dziennie 8 razy. Nawet moja żona daję radę nim mielić.  Ewentualnie tańszy JX też by się nadawał,  ale radził bym jeżeli jest możliwość to jednak iść w stronę JE. Elektryczne młynki w tak niskim budżecie to bym odrzucił. Ja zrobiłem tak że kupiłem JE i w miedzy czasie zbierałem środki na elektryczny. Po zakupie elektrycznego ręczny zawsze się przyda, na przykład w podróży

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: 1zpresso czy coś innego do espresso?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpień 2020, 13:47:50 »
Jak się ma w porównaniu z Nivoną 130 lub innym elektrycznyn z tej półki cenowej? Miejsca na blacie niedużo, więc się nie upieram.
Nivona jest do alternatyw
Q2 - radzi sobie z espresso - choć tak jak pisał Ci @avidrock - nie jest do tego dedykowany
JX - wygodniejszy

Jeśli ma być na chwilę - dopóki nie kupisz elektryka - bierz Q2 lub JX jeśli planujesz pić alternatywy
Jeśli ma być docelowym młynkiem - bierz JE

co nie wybierzesz - będziesz zadowolony - a na rynku wtórnym - nie będzie problemu ze sprzedażą jeśli jednak to nie będzie to
Never Give UP †

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi