Autor Wątek: Baratza Sette 30 czy Eureka Mignon - głównie do espresso za ok. 1.2k  (Przeczytany 1879 razy)

Offline muzykub

  • Wiadomości: 7
Cześć,
przeczytałem sporo postów i recenzji młynków do kawy i zawęziłem swój wybór do tych dwóch.
Na korzyść Baratzy przemawia mniejsza retencja, łatwiejsza (szybsza) regulacja i trochę niższa cena, za Mignonem dokładniejsza regulacja stopnia zmielenia i solidniejsza konstrukcja.
Proszę jeszcze o jakieś rady, co lepiej wziąć? Młynek będzie do ekspresu Lelit Anna, jeśli ma to znaczenie.
Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2019, 07:23:00 wysłana przez muzykub »

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Baratza Sette 30 czy Eureka Mignon - głównie do espresso za ok. 1.2k
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudzień 2019, 16:57:37 »
Weźmiesz Baratze - będziesz miał głośno, ale dopóki nic nie wyskoczy - wiadomo na co ludzie narzekają - będziesz zachwycony. Ten młynek tak miele, że kto przy nim nie stał, ten nie wie co pisze.


Ale jeżeli masz Lelita - napnij się, zaciśnij zęby, kredyt etc i kup Williama 71. Super sprawa, świetny komplet. Zagaj Michała z Konesso, coś tam zawsze spuści.
Kupuj docelowo, nie warto odpuszczać.

Pozdrawiam Andrzej
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień 2019, 17:02:28 wysłana przez andrzejmakal »

Offline muzykub

  • Wiadomości: 7
Odp: Baratza Sette 30 czy Eureka Mignon - głównie do espresso za ok. 1.2k
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2019, 10:06:42 »
Teraz pojawiła się jeszcze myśl o Eurece Mignon Specialita, troszkę ponad 400 zł droższy niż wersja Classic, a ma za to większe żarna i ciszej pracuje...
Im więcej czytam, to więcej rozkmin, ekspres kupiłem trochę spontanicznie, i teraz z młynkiem o wiele więcej kombinowania ;)

Offline drwaski

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: Mignon Specialita
Odp: Baratza Sette 30 czy Eureka Mignon - głównie do espresso za ok. 1.2k
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2019, 12:45:11 »
Swego czasu miałem podobny dylemat. Wybrałem Eureke, zdecydowały cicha praca i sprawdzona konstrukcja. Po pół roku użytkowania jestem zadowolony. Retencja jest niewielka, dystrybucja w sitku też dobra choć skuteczność systemu antyzbrylającego mocno zależy od rodzaju kawy i grubości przemiału (w każdym razie jest dużo lepiej niż w i2 mini). Po ustawieniu grubości i czasu przemiału mam dużą powtarzalność w ekspresie.

Offline muzykub

  • Wiadomości: 7
Odp: Baratza Sette 30 czy Eureka Mignon - głównie do espresso za ok. 1.2k
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Grudzień 2019, 09:44:06 »
Też zdecydowałem się ostatecznie na Eurekę, wziąłem Mignon Specialite. Stwierdziłem, że lepiej teraz trochę dopłacić, bo jednak to zakup na kilka lat i fajnie, żeby od początku dobrze się spisywał młynek :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi