Autor Wątek: młynek do 5 tyś.  (Przeczytany 5125 razy)

Offline novocaina

  • Wiadomości: 51
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: młynek do 5 tyś.
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Grudzień 2019, 15:19:09 »
Zdecydowaliśmy się na młynek Caedo E37S
@Antonio dziękujemy za bardzo korzystną ofertę i czekamy na młynek.... :taniec:
a teraz czas wybrać ekspres, co nie będzie łatwe ...  :nienie:
Dziękuję Wszystkim za cenne uwagi i porady:)
pozdrawiam serdecznie

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: młynek do 5 tyś.
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Grudzień 2019, 17:03:05 »
I to jest słuszna decyzja, jak mawiał klasyk.  :brawa:

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: młynek do 5 tyś.
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Grudzień 2019, 09:40:50 »
A czy wersja J nie używa tej samej komory na żarna co S, co powoduje większą retencję w J vs S/E6P (bo zostaje nam więcej kawy pomiędzy żarnem 64 mm a ścianką komory projektowanej na 83mm)?
@Antonio odpowiesz na to pytanie? Bo mnie to też od razu zaczęło nurtować jak zobaczyłem żarna 64 w komorze przeznaczonej do 83...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: młynek do 5 tyś.
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Grudzień 2019, 09:51:19 »
A gdzie zobaczyłeś?

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: młynek do 5 tyś.
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Grudzień 2019, 11:46:34 »
Dobra, znalazłem odpowiedź. Komora jest inna ale mimo wszystko "wymiatacze" są grubsze i jest więcej miejsca pomiędzy żarnem a komorą. Dodatkowo wylot kawy jest dłuższy w "J".
To skutkuje, że "J" chomikuje ok 5g kawy, podczas gdy "S" poniżej grama.
https://youtu.be/SauHkzegeg8?t=398
Jak bym brał Ceado to jednak S, może kiedyś...  ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: młynek do 5 tyś.
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Grudzień 2019, 11:50:16 »
Zależy do czego. Mnie tam retencja nie przeszkadza, bo zawsze robię jakiegoś rozgrzewającego szota. Moim zdaniem niczym praktycznie się te młynki nie różnią: i jeden i drugi ma jakąś retencję i korzystając z nich trzeba z tym się pogodzić. Wersja S jest po prostu bardziej pro, znacznie szybsza w pracy.

Ostatnie modele wyglądają trochę inaczej niż na tym filmie. Te wyloty się zmieniły, a także panele sterowania.
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2019, 11:58:51 wysłana przez Antonio »

3DSK

  • Gość
Odp: młynek do 5 tyś.
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Grudzień 2019, 21:40:31 »
Z tej listy wziąłbym MDJ On Demand tylko pod brandem Eureka czyli np. Eureka Olympus 75E Chrome, z niskim hopperem i system blow-up.
Chyba, że bardziej podoba Ci się pod brandem NS wtedy bierz NS - jeśli się nie myle to różnice są głównie w wyglądzie...
Jedyne podobieństwo między tymi młynkami to wygląd, to są konstrukcjyjnie kompletnie inne mlynki.
MDJ jest lepszym młynkiem niż Ceado, praktycznie we wszystkich apektach i jest to najlepszy młynek jaki znam w budżecie do 5tyś.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: młynek do 5 tyś.
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Grudzień 2019, 21:54:11 »
Mnie tam retencja nie przeszkadza, bo zawsze robię jakiegoś rozgrzewającego szota.
Mnie też, choć nie jestem pro, jak Antonio. Zawsze po zmianie kawy robię pierwszy "zrzut" do ręki (i do kosza), żeby nowe ziarno weszło wgłąb (w tryby). Retencja może być problematyczna, jak trzeba poprawić ustawienia, bo kolejny wyrzut po zmianie ma jeszcze trochę ze starych ustawień. Ale wiedząc to, można na wyczucie się z tym uporać. Obecnie robię dwie, trzy korekty i młynek pracuje już do wyczerpania zapasu bez korekt. Zaletą Ceado, który mam, jest doskonały hopper. Kawa spływa po ściankach jak wiosenny śnieg z dachu i nie trzeba nić dociskać. Dlatego jest świetny do zmieniania kaw.

skansen

  • Gość
Odp: młynek do 5 tyś.
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Grudzień 2019, 16:10:22 »
Z tej listy wziąłbym MDJ On Demand tylko pod brandem Eureka czyli np. Eureka Olympus 75E Chrome, z niskim hopperem i system blow-up.
Chyba, że bardziej podoba Ci się pod brandem NS wtedy bierz NS - jeśli się nie myle to różnice są głównie w wyglądzie...
Jedyne podobieństwo między tymi młynkami to wygląd, to są konstrukcjyjnie kompletnie inne mlynki.

Spotkałem się z informacją, że 75E w wersji 900rpm / 575W to to samo co MDJ.
Czy ktoś jeszcze kto dobrze zna konstrukcje obu młynków może się wypowiedzieć?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi