Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 484049 razy)

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1440 dnia: 12 Grudzień 2019, 07:54:32 »
Tylko taki plastikowy jakiś...

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1441 dnia: 12 Grudzień 2019, 08:41:42 »
Pojemnik na kawę - plastik, ale reszta to - na moje oko - silikon. Ciekawe, jak w środku

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1442 dnia: 12 Grudzień 2019, 10:39:28 »
Regulacja  wygląda niepokojąco podobnie do skertona...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6231
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1443 dnia: 12 Grudzień 2019, 12:24:49 »
To chyba jest połączenie regulacji takiej jak w Aergrindzie i blokady jak w Skertonie, tyle że połączonej z rączką. Większość kolorów taka raczej pasująca do mojego wyobrażenia kobiecej toaletk, ale są też wersje które wyglądają ok dla mnie. Jeśli będzie rozsądnie wyceniony i będzie dobrze działał, to czemu nie.

Z potencjalnych problemów widzę lekką stopkę o małej powierzchni podstawy, co będzie sprzyjać pozycji leżącej, do czego chyba przystosowana jest rączka i obudowa ;)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1444 dnia: 12 Grudzień 2019, 13:02:24 »
Młynek bardzo fajny, podoba mi się ten jego damski wygląd  :ok: Pojemnik na przemiał wygląda na dosyć mały, ciekawe ile pomieści zmielonej kawy...
Jeśli byłby wyceniony na 300-400 zł ( w co wątpię ) to byłby hicior. Jeśli cena będzie zbliżona co Comandante to lepiej brać Kinu  :evil:

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1445 dnia: 12 Grudzień 2019, 19:42:03 »
Czy istnieje jakiś uniwersalny, elektryczny młynek domowy?
Taki żeby nim zmielic pod espresso i pod dripa, nieduży i nie taki który kosztuje 3k zł.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6231
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1446 dnia: 12 Grudzień 2019, 19:55:25 »
A jest jakiś uniwersalny samochód co miałby charakterystykę sportową jak potrzeba, a jak się jedzie z rodziną to żeby był duży i ekologiczny i oszczędny i nie kosztował więcej niż 30 tyś zł? :)
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2019, 20:05:30 wysłana przez krystians »

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1447 dnia: 12 Grudzień 2019, 19:59:50 »
Przecież to nie jest jakiś kosztowny zabieg zrobić większy zakres przemialu.
Na przykład jak w mlynkach ręcznych.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6231
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1448 dnia: 12 Grudzień 2019, 20:06:13 »
To zawsze jest jakiś kompromis.
Teoretycznie takim młynkiem jest nowa Wilfa Uniform ok 1500 zł, ma wagę w zestawie i przeznaczona jest do wszystkich metod i pojedynczych doz.

Z tanich:
- Nivona Cafe Grano 130 (ok 320 zł) - mało precyzyjne ustawienie
- Graef CM800  (ok 600 zł) zmieli wystarczająco drobno do espresso i wystarczająco grubo do alternatyw.  Mało powtarzalny przemiał.

Potem
- Baratza sette 30 za ok 1000 zł zmieli dobrze do espresso i drobnoprzemiałowych alternatyw (grubiej z dodatkowym żarnem).
- Sage BCG820BSS za ok 1200 zł teoretycznie zmieli pod każdą z metod.
- Młynki do espresso takie jak Eureka Mignon czy Ascaso i1 za ok 1100 zł też zmielą teoretycznie pod każdą metodę, ale nie będzie wygodne zmienianie bardzo precyzyjnych ustawień stworzonych z myślą o wstrzeliwywanie się w espresso.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1449 dnia: 12 Grudzień 2019, 20:50:47 »
co do wilfy uniform się nie do końca zgodzę, pamiętam z filmiku Tima, że celem młynka były alternatywy i chodź pozwala on bez problemów mielić pod espresso, to skok ustawień grubości nie będzie do tego szczególnie wygodny, coś jak z c40 ;)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1450 dnia: 14 Grudzień 2019, 22:49:03 »
Niche spełnia wszystkie wymagania. (kosztuje 2,5k zł ;))

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6231
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1451 dnia: 14 Grudzień 2019, 22:59:06 »
W sumie fakt, z wymienionych powyżej najbardziej uniwersalny :) Obawiam się tylko ze 3k wymienione przez pytającego było raczej ceną z kosmosu niż górną granicą akceptowalności. ;)

Offline e_tomi Mężczyzna

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-2, Aeropress + prismo, kawiarka, FP
  • Młynek: Kazak Tura 3, 1Zpresso Q2
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1452 dnia: 10 Luty 2020, 10:36:16 »
Witam
Poszukuje młynka elektrycznego do kawiarki którą posiadam i AP na który czekam bo już zamówiłem. Obecnie posiadam ręczny Hario MM-2. Miałem kupić ekspres automatyczny, ale czytając forum dochodzę do wniosku, że szkoda takich pieniędzy wydawać i pobawię się alternatywami, a może w przyszłości kupie kolbę. Tak więc poszukuję młynka elektrycznego na początek do alternatyw, a później do espresso. Myślałem o Ascaso i1, ale czytałem, że jest on bardziej pod espresso i uciążliwe jest zmiana ustawień zmielenia kawy. Może jakieś inne pozycje są godne uwagi. Przedział cenowy ok 1200 zł.

Offline DamianS

  • Wiadomości: 4
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1453 dnia: 10 Luty 2020, 16:50:29 »
Potrzebuję młynka dla rodziców, bo "niestety" zepsuł im się ostatnio ich stary nożowy młynek ;) Od jakiegoś czasu parzą kawę we French pressie, wcześniej tylko zalewajka, ale nie wiem czy nadal taką piją, teraz chwilowo pewnie tak. Młynek do około 300 zł, czy ręczny czy elektryczny to bez znaczenia (rodzice piją 1-2 kawy dziennie), ale potrzebuję go jak najszybciej, a z tego co zauważyłem jedyne sensowne ręczne w tej cenie idą z Chin. Z elektrycznych znalazłem następujące:

Severin KM3873
Nivona CafeGrano 130

I ewentualnie:
Wilfa Svart WSCG-2
Graef CM 702 - ten raczej nie, bo poza tym, że droższy, to chyba największy z tych wszystkich (na tyle na ile znalazłem jakiekolwiek wymiary), a wolałbym też żeby zajmował jak najmniej miejsca.

Czy któryś z nich ma jakąś przewagę nad pozostałymi? Czytałem, że do grubego mielenia lepszy jest Nivona, a z drugiej strony w innym poście, że to grube mielenie do French pressa to mit i wcale nie musi tak być. Nie przewiduję też żeby rodzice dodali jakiekolwiek inne metody parzenia kawy do repertuaru :D Będę wdzięczny za pomoc ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6231
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1454 dnia: 10 Luty 2020, 18:06:54 »
Opcji jest wiele. Ciekawie zapowiada się Ode brew grinder. Oprócz  tego są Severin 3873, Nivona Cafe Grano 130, Wilfa Svart, Baratza Encore, Baratza Virtuoso, Wilfa Uniform. Wszystkie one nadają się do kawiarki i alternatyw. Kwestia dopasowania urządzenia pod siebie.
Osobiście bralbym Nivonę, a resztę budżetu przeznaczył na jakiś kurs i dobre ziarenka.
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2020, 18:10:21 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi