Autor Wątek: Kinu M47  (Przeczytany 152853 razy)

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Kinu M47
« dnia: 20 Luty 2017, 20:00:26 »
Temat o maleństwie z rodziny młynków ręcznych
Prezentuje się on tak :


Informacje:
Waga: 1060g
Wysokość: 220 mm
Średnica: 70 mm

Opis (autorski :P ):
Kinu M47 w całości (wyłączając plastikowy zbiornik na zmieloną kawę i dwa elementy pomocnicze) wykonany jest z metalu. Prawie wszystkie elementy mogą zostać z młynka wyjęte, następnie bez większych problemów osadzone ponownie. Według producenta tolerancje wynoszą 0,02 mm (w co jestem w stanie uwierzyć po kilkukrotnym rozłożeniu i złożeniu tej maszynki). Regulacja grubości mielenia odbywa się poprzez obroty specjalną skalą znajdującą się w górnej części młynka (regulacja bezstopniowa!). Najłatwiej odwoływać się do kropki występującej na mocowaniu korby. Aby ułatwić cały proces producent do zestawu dołącza metalowy bolec, z którego ja osobiście jednak nie korzystam (nie jest to konieczne). Wkręcenie korby powoduje zablokowanie mechanizmu zmiany grubości mielenia. Ciekawym udogodnieniem jest wystąpienie plastikowego "opieracza" do palca, który można wykorzystać, aby ustabilizować uchwyt.
Całość jest niesamowicie solidna, ciężka i stabilna. Wyposażona w stalowe żarna o średnicy 47mm.

Wady:
- sposób wsypywania ziaren
- instrukcja jedynie w języki niemieckim
- plastikowy pojemnik na zmielone cząstki
- nieintuicyjny sposób regulowania grubości przemiału (przestaje być wadą, gdy mielący zapozna się z tym jak cały proces przebiega)

Zalety:
-jakość przemiału (w odniesieniu do tańszych młynków - wilfa, encore - przeskok jest wyraźnie "widoczny")
- 10 lat gwarancji
- w 95% metalowa konstrukcja
- lepiej rozwiązana niż u konkurencji zmiana grubości przemiału (ale dopiero po zapoznaniu się z zasadami!) rozwiązanie jest podobne do tego z Knocka
- możliwość praktycznie całkowitego rozebrania młynka
- praktycznie zerowa retencja
- produkcja w europie

Przydatne informacje (wszystko zależy od kawy i innych czynników - proponowane wartości są jedynie poglądowe i mają za zadanie ułatwić start. 2.3 = 2 pełne obroty i cyfra 3 na kropce)
- Espresso 0.75-1.3 (duża zależność od maszyny)
- Drip (250 ml) 2.2-2.9
- French press - 4.0

Jak tylko przypomni mi się coś ciekawego, ważnego to będę tutaj dodawać informacje.

Instrukcja zmiany grubości przemiału (przy zupełnie rozłożonym młynku). Dla modyfikacji przy już złożonym młynku wystarczy zdjąć korbę i powtórzyć punkty 7-8.
1. Osadzić żarna i sprężynę na wale
2. Wsadzić wał do obudowy młynka
3. W górnym otworze umieścić metalowy element ze skalą
4. Trzymając wał z osadzonymi żarnami dokręcić do oporu element ze skalą
5. Wsadzić mocowanie korby w sposób, aby kropka była dokładnie (+/- kreskę) na oznaczeniu 0. Jeżeli nie jesteś w stanie tego zrobić powtórz punkty 1-5, ponieważ coś zrobiłeś źle
6. Trzymając wał od spodu poluzuj zacisk żaren (obracając elementem ze skalą).
7. Trzymaj za mocowanie korby i obracaj elementem (lub odwrotnie) do uzyskania odpowiednej wartości na skali
8. Wsadź korbę, przymocuj ją za pomocą ostatniego elementu, który pozostał nieużyty.

Sposób składania na zdjęciach - jakość nie jest perfekcyjna, ale myślę, że i tak pomoże :)
https://goo.gl/photos/TvBwMSEj6UAttGWV7
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2017, 11:34:36 wysłana przez Spinacz »

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Luty 2017, 20:04:15 »
Do comandante masz jakieś porównanie?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Luty 2017, 20:07:44 »
Do comandante masz jakieś porównanie?


Postaram się zrobić porównanie w marcu.
Conajmniej 4-5 kaw, różne palarnie, ślepe testy.
Umówiłem się już wstępnie ze znajomym, kwestia znalezienia odrobiny czasu przez obie strony.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Luty 2017, 20:08:39 »
Świetnie, czekam z niecierpliwością, bo jeden z nich kupie

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Luty 2017, 20:24:13 »
W jaki sposób zamocowany jest pojemnik na zmielone ziarno?
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Luty 2017, 20:24:19 »
Hmmm, a ja zaryzykowałem, chyba na przekór commandantemanii :). Na plus jest dla mnie historia z dentystycznymi narzędziami w portfolio firmy i swojskie nazwisko właścicieli.

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Luty 2017, 20:27:20 »
W jaki sposób zamocowany jest pojemnik na zmielone ziarno?

Trzyma się dzięki praktycznie idealnemu pasowaniu i obecności... gumki (3 zapasowe dostarcza producent, za co mu chwała!).
Byłem do tego (po pierwszym spojrzeniu) sceptycznie nastawiony, ale spełnia swoje zadanie i przy kręceniu człowiek nie ma obawy, że mu zaraz coś spadnie.

Offline Koszmar Mężczyzna

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: la pavoni prof. , szkło i bibuła
  • Młynek: catler, kinu m47, m38
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Luty 2017, 20:31:32 »
Na plus jest dla mnie historia z dentystycznymi narzędziami
Hmmm, to tak jak ja,dziś już zrobiłem przelew, ale poczekam pewnie dłużej bo wziąłem ten mniejszy.
dzień bez kawy to jakiś koszmar

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Luty 2017, 20:34:52 »
Na plus jest dla mnie historia z dentystycznymi narzędziami
Hmmm, to tak jak ja,dziś już zrobiłem przelew, ale poczekam pewnie dłużej bo wziąłem ten mniejszy.

Krystians (o ile się nie mylę) napisał w wątku z zakupami grupowymi, że ich dostawa będzie dopiero w Marcu.

Ps. Dodałem do pierwszego posta info z tym jak regulować grubość przemiału, postaram się zaraz dorzucić jeszcze jakieś zdjęcia (chociaż ich jakość nie będzie perfekcyjna)

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1011
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Luty 2017, 20:36:44 »
Trochę mnie martwi to utrzymywanie pojemnika jedynie na gumkach  :(

Nie wiem dlaczego, ale byłem przekonany, że pojemnik ma zwyczajny gwint...

No, ale nic to. Już zapłacone więc trzeba wierzyć, że będzie dobrze  :ok:

Offline Koszmar Mężczyzna

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: la pavoni prof. , szkło i bibuła
  • Młynek: catler, kinu m47, m38
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Luty 2017, 21:33:57 »
Bądź tak dobry Tored i napisz jeszcze czy regulacja grubości przemiału sprawia jakąkolwiek trudność w sensie chwytu palcami i kręcenia tą karbowaną śrubką trzymając jednocześnie za trzpień. Po powiększeniu zdjęcia wszystko jest widoczne i sposób regulacji wydaje się prosty.
Ja będę miał jednak mniejszego brata twojej zabawki i mam nadzieję łatwości w kręceniu tymi elementami. Piszesz też o trudności wsypywania ziaren, dojdziemy do wprawy czy będziemy konstruować domowe adaptery ?  :)
dzień bez kawy to jakiś koszmar

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Luty 2017, 21:48:41 »
Bądź tak dobry Tored i napisz jeszcze czy regulacja grubości przemiału sprawia jakąkolwiek trudność w sensie chwytu palcami i kręcenia tą karbowaną śrubką trzymając jednocześnie za trzpień. Po powiększeniu zdjęcia wszystko jest widoczne i sposób regulacji wydaje się prosty.
Ja będę miał jednak mniejszego brata twojej zabawki i mam nadzieję łatwości w kręceniu tymi elementami. Piszesz też o trudności wsypywania ziaren, dojdziemy do wprawy czy będziemy konstruować domowe adaptery ?  :)

Regulacja wymaga jedynie wprawy. Ułożenie palców jest może troszkę nienaturalne (ruchy podobne jak wkręcanie śrubki ręcznie jednocześnie trzymając coś w stylu podkładki) ale nie sprawia jakichś większych problemów - mogło to po prostu zostać przemyślane jeszcze łatwiej i przyjemniej przy zastosowaniu jedynie drobnych modyfikacji.

Po zrobieniu 3 kaw (jedna mi nie wyszła do tego stopnia, że wylałem - przesadziłem z aeropressem i przemiałem pod espresso :P ) doszedłem do wniosku, że cały problem ze wsypywaniem ziaren rozwiązuje wcześniejsze ich umieszczenie w pojemniku na przemiał i bezpośrednio z niego wsypanie do młynka. Proste, łatwe i przyjemne.


Ps. Pytajcie o wszystko co was interesuje, postaram się odpowiedzieć
Jeżeli ktoś jest zainteresowany przemiałem pod espresso - wrzucam link (powiedzcie czy widać cokolwiek):
« Ostatnia zmiana: 20 Luty 2017, 21:55:44 wysłana przez tored »

Offline Koszmar Mężczyzna

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: la pavoni prof. , szkło i bibuła
  • Młynek: catler, kinu m47, m38
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Luty 2017, 22:04:56 »
No fakt, pojemnik  służy już do odważenia dozy, a jeśli przesypanie będzie tylko kwestią wprawy może to nie będzie wadą.
Czy możesz już coś napisać o zróżnicowaniu drobin przy mieleniu pod dripa, jak dużo pyłu. Choć może to za wcześnie i pewnie
różnie to będzie przy różnych kawach.
Kupiłem mniejszy ponieważ w podróży piję tylko przelewy, w domu nie będzie mi się chciało mielić pod espresso ręcznie.
dzień bez kawy to jakiś koszmar

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Luty 2017, 22:12:33 »
No fakt, pojemnik  służy już do odważenia dozy, a jeśli przesypanie będzie tylko kwestią wprawy może to nie będzie wadą.
Czy możesz już coś napisać o zróżnicowaniu drobin przy mieleniu pod dripa, jak dużo pyłu. Choć może to za wcześnie i pewnie
różnie to będzie przy różnych kawach.
Kupiłem mniejszy ponieważ w podróży piję tylko przelewy, w domu nie będzie mi się chciało mielić pod espresso ręcznie.
Przesypywanie z pojemnika nie sprawia żadnych problemów (wcześniej chodziło mi o jakikolwiek inny sposób - normalnie używałem kubeczka, który dla tego młynka był po prostu za duży, ręczne przesypywanie też było baaaaardzo uciążliwe)

Nie mam niestety sitka, którym mógłbym zrobić solidną dystrybucję drobin. Jutro/w środę przesieję 1/2 dripy z różnych kaw, zobaczę ile będzie pyłu i dam znać.
Na niewprawione oko - jest świetnie, drobiny są bardzo zbliżone do siebie pod względem rozmiarów, aczkolwiek weź moje słowa w duży nawias. Moje jedyne porównanie na ten moment to Wilfa Svart, która królową przemiału nie jest. Poczekaj na opinie innych użytkowników. :)

Offline Koszmar Mężczyzna

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: la pavoni prof. , szkło i bibuła
  • Młynek: catler, kinu m47, m38
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Luty 2017, 22:19:52 »
Dzięki, w domu pod przelewy używam Catlera i na dozę 20 g  przesiewam ok,1,5 g pyłu.
dzień bez kawy to jakiś koszmar

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi