Autor Wątek: Hario skerton - regulacja przemiału  (Przeczytany 24050 razy)

Offline Karol91

  • Wiadomości: 6
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Kwiecień 2015, 11:42:18 »
No wlasnie, a jezeli chodzi o Graef CM800 to przez jego szerszy zakres mielenia, nie sprawdza sie jako tez dobry mlynek do metod alternatywnych? Bo poki co jako student glownie u mnie bedzie krolowac kawiarka i jakies metody przelewowe jezeli odwiedzi mnie wieksza paczka znajomych. Na espresso musze poczekac az bedzie mnie stac na zakup dobrego mlynka, chyba ze zakupie Graef to wtedy zostanie zakup po prostu dobrego ekspresu kolbowego.

Offline Pluto

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: GRAEF ES 85, Chemex
  • Młynek: Sage BCG820BSS Kawiarka: Bialletti Mukka Express
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Grudzień 2019, 16:09:44 »
Przy takich młynkach, zresztą, przy wszystkich młynkach, do czystości i prędkości przydaje się sitko. :szampan: Polecam. kawka

Czy komuś by się chciało wkleić tutaj jeszcze raz foto (działające :bry:) takiego sitka? :szampan:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Maj 2020, 18:30:49 »
Z cyklu archeolog roku ;)

Sporo wody w Wiśle upłynęło od tamtego czasu. Na rynku są już sitka dedykowane do kawy (Kruve), jest też sporo młynków, które w codziennym trybie nie wymagają przesiewania. Sedno jednak się nie zmieniło, jeśli chcesz odsiać pył to znajdź sitko o takim rozmiarze oczek. Nieważne jak ono będzie wyglądać, czy będzie dedykowane do herbaty czy do komarów ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi