Autor Wątek: Hario skerton - regulacja przemiału  (Przeczytany 24000 razy)

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Hario skerton - regulacja przemiału
« dnia: 20 Luty 2015, 11:39:43 »
Hej,

mam pytanie do użytkowników młynka Hario skerton. Jak radzicie sobie z regulacją przemiału i jego powtarzalnością, tzn. powrotem do pożądanych ustawień? Kiedyś znalazłem taki artykuł: http://fourbarrel.tumblr.com/post/283821195/easy-way-to-set-the-grind-on-a-hario-skerton, w którym napisano, żeby ustawić młynek w pozycji "0" czyli w pozycji styku dwóch żaren i następnie regulować przemiał pierścieniem licząc nacięcia/karby. Autor podaje, że ustawienie pod dripa to 3 pozycje w górę przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. W moim przypadku takie ustawienie daje przemiał tak gruby jakby co najmniej porozbijał ziarna kilka sekund moździerzem.

Później pomyślałem, że autorowi może chodzić o liczbę obrotów pierścienia regulującego ale również 3 obroty od pozycji "0" daje przemiał, który nie nadaje się do niczego.
Może mam dziwny egzemplarz ale w moim skertonie jest bardzo wąski "przedział" regulacji, który do czegokolwiek się nadaje, tzn. 1 obrót od poziomu zero to kawiarka, 1,25 AP, 1,5 obrotu drip. Wszystko powyżej 1,5 obrotu od poziomu "0" nadaje się do śmieci - za grubo, za wiele dużych kawałków ziaren. Z liczeniem obrotów poradziłem sobie namalowując na pierścieniu regulacji pionową linię.

Da się jakoś okiełznać ten młynek, czy po prostu mój egzemplarz jet taki wyjątkowy?  ;D

@spinacz - poprawiłem link
« Ostatnia zmiana: 20 Luty 2015, 12:27:53 wysłana przez Spinacz »
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Luty 2015, 11:47:45 »
Metoda jest dobra. Chyba większość z Nas z niej korzystała.  Może wrzuć fotki przemiałów?




Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Luty 2015, 12:06:19 »
Metoda jest dobra. Chyba większość z Nas z niej korzystała.  Może wrzuć fotki przemiałów?

Nie mam teraz możliwości wrzucenia fotek. Powyżej 1,5-2 obrotów (zależnie od wielkości ziaren) przemiał jest cholernie nieregularny, gruby z wieloma dużymi kawałkami ziaren.
Powiedz mi tylko czy u Ciebie powyżej 2 obrotów też się coś takiego dzieje?

Gdy według metody z linka ustawie pierścień 3 pozycje od poziomu "0" odległość jednego żarna od drugiego jest tak duża, że chyba małe etiopskie ziarenko by się mogło zmieścić nie będąc zmielonym.
« Ostatnia zmiana: 20 Luty 2015, 12:16:48 wysłana przez intersekt »
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Luty 2015, 12:24:36 »
Tak, powyżej 2 pełnych obrotów od punktu zera taki będzie przemiał. Gruby i różnej grubości.




Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Luty 2015, 12:33:59 »
Intersekt, chodzi nie o pełne obroty ale o karby (to takie coś co wygląda jak zębatka) - 3 karby to zaledwie 0,5 obrotu śruby regulacyjnej czy żarna rozsuną się ~0,5 skoku gwintu i to w pionie czyli w poziomie to będzie jeszcze mniej (trzeba by to wyliczyć) - załóźmy 1/3 skoku gwintu - czy jakiś ułamek milimetra

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Luty 2015, 12:45:04 »
Intersekt, chodzi nie o pełne obroty ale o karby (to takie coś co wygląda jak zębatka) - 3 karby to zaledwie 0,5 obrotu śruby regulacyjnej czy żarna rozsuną się ~0,5 skoku gwintu i to w pionie czyli w poziomie to będzie jeszcze mniej (trzeba by to wyliczyć) - załóźmy 1/3 skoku gwintu - czy jakiś ułamek milimetra

I wszystko jasne! Dziękuje serdecznie!  :D
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Luty 2015, 13:27:44 »
Ależ proszę, od tego jesteśmy  :)

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Luty 2015, 22:39:16 »
A czy możecie mi powiedzieć jakie stosujecie ustawienia do dripa w swoich skertonach? Ustawienia z linka z pierwszego posta  dają zdecydowanie zbyt drobny przemiał - kawa pomimo świetnej jakości ma za dużo goryczy. Chciałbym uzyskać taki przemiał jak na tym filmie nakręconym przez sklep akcesoriabaristy.pl i Coffeeproficiency - youtu.be/fePN_MSAU7g. Wiem, że w końcu sam coś dobiorę ale już zmarnowałem tyle kawy dziś i nadal nie jestem zadowolony z rezultatów, poza tym ciężko mi porównać swój przemiał z tym z filmu. Najlepiej jak byście mi podali ilość obrotów począwszy od punktu "0".

Z góry dziękuje!
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Luty 2015, 22:44:23 »
Jedna rzecz. Na smak kawy nie wpływa jedynie grubość mielenia. Jest masa czynników. Ostatnio na czasie jest woda. Nie temperatura, a jakość tej wody. Jej twardość, zawartość minerałów i inne takie.




Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Luty 2015, 22:48:16 »
Wodę filtruje czajnikiem dzbankiem brita. Pewnie nie wypływa z tego jakiejś super jakości woda ale źródła lepsze wody po prostu nie mam. ;)
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Luty 2015, 23:37:42 »
Przy takich młynkach, zresztą, przy wszystkich młynkach, do czystości i prędkości przydaje się sitko. :szampan: Polecam. kawka

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Luty 2015, 23:44:40 »
Przy takich młynkach, zresztą, przy wszystkich młynkach, do czystości i prędkości przydaje się sitko. :szampan: Polecam. kawka

Mam takie cudo:
.
Będzie ok? Przesiałem trochę kawy i widzę, że ucieka trochę pyłu - wszystko o większej średnicy zostaje w sitku.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Luty 2015, 23:49:59 »
Trudno się odnieść do tego zdjęcia, ale chyba za duże oczka. Cała kawa przeleci. Sitko jak do cukru pudru, do herbaty. Chcesz się pozbyć mąki, a zostawić cukier -- co w ten deseń.

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Luty 2015, 23:57:50 »
Trudno się odnieść do tego zdjęcia, ale chyba za duże oczka. Cała kawa przeleci. Sitko jak do cukru pudru, do herbaty. Chcesz się pozbyć mąki, a zostawić cukier -- co w ten deseń.
Zdjęcie pochodzi z neta i z tego co widzę, to moje sitko ma jeszcze mniejsze oczka. Tak jak pisałem przez moje sitko przechodzi tylko pył, bez grubszych frakcji.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Hario skerton - regulacja przemiału
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Luty 2015, 16:42:16 »
Ja przechodzi tylko pył, no to się nadaje :ok:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi