Autor Wątek: 1zpresso zmotoryzowane  (Przeczytany 1522 razy)

Offline Papo

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Kolbowy Lelit, picopresso, śrubowy ciśnieniowy produkcja własna
  • Młynek: 1Zpresso jx pro
1zpresso zmotoryzowane
« dnia: 17 Maj 2023, 08:50:09 »
Wkońcu zebrałem się w sobie i dodałem do 1zpresso silnik. Muszę jeszcze uporządkować kable i zrobić jakiś lejek do wsypywania kawy. Z silnikiem mieli drobniej niż ręcznie. Koszt wszystkich elementów bez młynka to ok 550zł, Na upartegoda większość da się zrobić przy użyciu samej wiertarki.
20230517_082853.jpg20230517_082907.jpg20230517_082917.jpg

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1zpresso zmotoryzowane
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2023, 09:03:48 »
Hej, fajne choć musiałeś zastosować jakąś przekładnię?
Nie przeszkadza ten silnik?
Też kiedyś myślałem o zelektryfikowaniu, jednak wolalbym chyba żeby silnik byl pionowo, wzdluż młynka.
Czy młynek jest "na stałe", dasz rade wlożyc tam palce i zmienić ustawienie mielenia, tak na szybko?
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Papo

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Kolbowy Lelit, picopresso, śrubowy ciśnieniowy produkcja własna
  • Młynek: 1Zpresso jx pro
Odp: 1zpresso zmotoryzowane
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj 2023, 13:01:50 »
Solnik jest w komplecie z przekładnią ślimakową ma 120rpm i ok 7nm. Jest bardzo cichy, słychać jedynie samo mielenie. Padło na tensilnik bo był polecany przez osoby które robiły podobne przeróbki. Można nawet do niego sciągnąć plik do druku 3d. Ciężko mi było znaleźć pionowy silnik z przekładnią o takich parametrach jeszcze w takiej cenie. Silnik jest na 12V więc można go podłączyć do pakietu lipo. Da rqde wcisnąć tam palce żeby zmienic grubość mielenia. Trzpień silnika jest długi więc można całość zamątować 1cm wyżej i będzie więcej miejsca.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: 1zpresso zmotoryzowane
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj 2023, 13:21:34 »
A wyszczególniłbyś użyte elementy? Co to za silnik i przekładnia. Z tyłu jakis prostownik 220/12?
A ten uchwyt do młynka?

Offline Papo

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Kolbowy Lelit, picopresso, śrubowy ciśnieniowy produkcja własna
  • Młynek: 1Zpresso jx pro
Odp: 1zpresso zmotoryzowane
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maj 2023, 18:49:46 »
Silnik jest odrazu z przekładnią i był najdroższy bo z przesyłką z alliex ok 340zł, 12V, 120rpm, podobno 6-7nm siły. Zasilacz z alleg. 12V chyba 8A, takich samych używa się do taśm led. Reszta to płyty polietylen cięte na wymiar też z alleg. Górna i dolna togrubość 15mm, a główna 20mm. Włącznik tez z alleg.. Uchwyt młynka to roztoczony na wymiar młynka uchwyt do wrzeciona. Ale jak pisalem są w internecie pliki dodruku 3d całego statywu pod ten silnik.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 59
  • Ekspres: Kazak Rota 2, Bialetti Moka Induction, Aeropress
  • Młynek: 1Zpresso JX-Pro, K-Max
Odp: 1zpresso zmotoryzowane
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2023, 08:24:37 »
Spoko to wyglada  :-)

A nie wyskakują Ci ziarenka, przykrywasz go czymś?

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: 1zpresso zmotoryzowane
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maj 2023, 11:55:16 »
Silnik jest odrazu z przekładnią i był najdroższy bo z przesyłką z alliex ok 340zł, 12V, 120rpm, podobno 6-7nm siły. Zasilacz z alleg. 12V chyba 8A, takich samych używa się do taśm led. Reszta to płyty polietylen cięte na wymiar też z alleg. Górna i dolna togrubość 15mm, a główna 20mm. Włącznik tez z alleg.. Uchwyt młynka to roztoczony na wymiar młynka uchwyt do wrzeciona. Ale jak pisalem są w internecie pliki dodruku 3d całego statywu pod ten silnik.
Podrzucisz linkiem?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka


Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1zpresso zmotoryzowane
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Maj 2023, 19:36:51 »
Silnik jest odrazu z przekładnią i był najdroższy bo z przesyłką z alliex ok 340zł, 12V, 120rpm, podobno 6-7nm siły. Zasilacz z alleg. 12V chyba 8A, takich samych używa się do taśm led. Reszta to płyty polietylen cięte na wymiar też z alleg. Górna i dolna togrubość 15mm, a główna 20mm. Włącznik tez z alleg.. Uchwyt młynka to roztoczony na wymiar młynka uchwyt do wrzeciona. Ale jak pisalem są w internecie pliki dodruku 3d całego statywu pod ten silnik.

Kurcze, widzialem "silniki" ( może
silniczki)  z podobnym momentem o obrotach 30 na minute z przekladnia slimakową po
30 zł, a ze sterownikiem po 50-60 zł, moze to jakis badziew?!


3xx zł to bardzo dużo.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Papo

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Kolbowy Lelit, picopresso, śrubowy ciśnieniowy produkcja własna
  • Młynek: 1Zpresso jx pro
Odp: 1zpresso zmotoryzowane
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Czerwiec 2023, 18:10:57 »
Moment rośnie wraz ze spadkiem obrotów. Silnik 30rpm będzie kręcił 20g pare minut. Silnik którego ja używam ma wysoki moment mając 120rpm. Tu link https://a.aliexpress.com/_EuQjqnT. Ja mam opcje na12V. Włącznik też jest na 12V.

Ziarna nie wyskakują bo 120rpm to dalej mało jak na młynek  ale są to bezpieczne obroty dla samego młynka.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi