Autor Wątek: 1Zpresso z Amazon.pl  (Przeczytany 7794 razy)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Kwiecień 2023, 11:11:34 »
Właśnie jestem ciekaw ile wyniosło by cło i te wszystkie opłaty kupując J-Maxa bezpośrednio z chin od 1zpresso z ich sklepu - uwzględniając cenę 149$. Ma ktoś może doświadczenia/wiedzę w tym temacie ?

Cła nie zapłacisz tylko VAT. Z moich obliczeń wynika że wyjdzie ok 785 zł. + do tego może dojść opłata manipulacyjna. (poczta bierze 8,5zł, kurierzy nie wiem)

Dziś w nocy, po długim namyśle, ale też skuszony niską ceną i informacją o rocznej gwarancji i o tym, że wysyłają przedpłaconą paczkę po towar w przypadku reklamacji, kupiłem J-Max bezpośrednio ze strony producenta. Płacąc wirtualną kartą USD z mBanku wyszło 641,89PLN. Połowa ceny z Konesso.
Dziękuję wszystkim za rzeczowe odpowiedzi.


Bardzo dobry kontakt ze sklepem 1zpresso, musisz czuwac na mailu, bo przyjdzie Ci powiadomienie o kwicie cłowym od firmy kurierskiej do wypełnienia.
Będziesz prawdopodbnie musial również przeslać im dowod zakupu i na tej podstawie nalicza Ci opłaty.
Napisałem czuwać, gdyż u mnie mail był w spamie do którego praktycznie nie zagladam i gdybym nie wydzwanial do firmy kurierskiej i dopytywał o co chodzi to prawdopodbnie paczka wróciłaby do nadawcy.

Dodatkowa opłata może być u kuriera przy odbiorze.


Edit.
Paczka szła fedexem.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień 2023, 11:19:09 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Kwiecień 2023, 12:44:02 »
Zapłacisz jeszcze odbierając na poczcie ok 50-60PLN cła od tego zakupu. Ale to i tak dobry deal....

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Kwiecień 2023, 13:05:54 »
Jakie cło, przecież cło płaci się przy wartości paczek od 150 EUR w górę, no i wysyłają kurierem a nie pocztą.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień 2023, 13:08:08 wysłana przez k3lt »

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Kwiecień 2023, 13:26:54 »
Wtedy wystarczy przejąć samemu inicjatywę, zdobyć kawałek skóry, kawałek rzemienia (może być sznurówka) młotek i wybijak.

Nie po to płacę dość duże pieniądze za młynek, żeby po kilku miesiącach użytkowania musieć korzystać z młotka ;)

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Kwiecień 2023, 20:08:18 »
U mnie cło wyszło 41zł przy zakupie ZP6 Special.

Offline baltyk_gdynia

  • Wiadomości: 19
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Kwiecień 2023, 20:42:51 »
Połowa ceny z Konesso.

W moim prywatnym odczuciu ten fragment mogłeś sobie darować.
I by nie było, nie jestem niczym poza sporadycznymi zakupami powiązany z tym sklepem.

Jka
Myślę, że zostałem źle zrozumiany - ani przez chwilę, przez cały ten czas, kiedy szukałem i porównywałem oferty na 1Zpresso, a trwało to koło 10 dni, nie pomyślałem sobie "o, jakie złe Konesso, ale mają drogo". Nie jestem klientem typu "ile to kosztuje i dlaczego tak drogo", raczej osobą, która poświęci sporo czasu na wybranie najkorzystniejszej oferty, jeśli na czymś mi zależy. I tak było w tym przypadku, przeanalizowałem za i przeciw zakupowi od producenta, a porównanie ceny z Konesso było tylko i wyłącznie informacją dla osób, które chciałyby zastosować takie samo rozwiązanie, jak ja. Konesso bardzo lubie, większość obecnego sprzętu kupowałem u nich i nawet wiele razy mieli najlepszą ofertę, a samo J-Max, gdyby akurat mieli na stanie (bo aktualnie nie mają) to pewnie mimo dwukrotnie wyższej ceny wziąłbym na raty 0%.

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Kwiecień 2023, 20:17:24 »
Właśnie jestem ciekaw ile wyniosło by cło i te wszystkie opłaty kupując J-Maxa bezpośrednio z chin od 1zpresso z ich sklepu - uwzględniając cenę 149$. Ma ktoś może doświadczenia/wiedzę w tym temacie ?

Cła nie zapłacisz tylko VAT. Z moich obliczeń wynika że wyjdzie ok 785 zł. + do tego może dojść opłata manipulacyjna. (poczta bierze 8,5zł, kurierzy nie wiem)

Dziś w nocy, po długim namyśle, ale też skuszony niską ceną i informacją o rocznej gwarancji i o tym, że wysyłają przedpłaconą paczkę po towar w przypadku reklamacji, kupiłem J-Max bezpośrednio ze strony producenta. Płacąc wirtualną kartą USD z mBanku wyszło 641,89PLN. Połowa ceny z Konesso.
Dziękuję wszystkim za rzeczowe odpowiedzi.


I co doszedł młynek? I jaka ostatecznie cena po uwzględnieniu wszystkich podatków wyszła?
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2023, 20:21:28 wysłana przez wsedek »

Offline baltyk_gdynia

  • Wiadomości: 19
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Kwiecień 2023, 00:16:29 »
Doszedł błyskawicznie, we wtorek wysłany DHL, w czwartek dotarł. Cena 642zł przez paypal plus 36zł cła (do opłacenia przez strone DHL).

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Kwiecień 2023, 08:35:18 »
To bomba cenowa na tę chwilę, a jak wrażenia z użytkowania?
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline baltyk_gdynia

  • Wiadomości: 19
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Kwiecień 2023, 20:09:22 »
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Nie mam odpowiedniego doświadczenia, by dokładnie opisać to, jak działa i porównywać do innych młynków (ja miałem Nivonę CG 130, więc dla mnie to awans z A klasy do Ligi Mistrzów), ale sprawił, że odzyskałem wiarę w zrobienie dobrego espresso w domu. Elegancki, stylowy, a używanie sprawia przyjemność. Dla mnie to dobrze wydane pieniądze.

Offline Frosto

  • Wiadomości: 25
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Kwiecień 2023, 11:20:50 »
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Nie mam odpowiedniego doświadczenia, by dokładnie opisać to, jak działa i porównywać do innych młynków (ja miałem Nivonę CG 130, więc dla mnie to awans z A klasy do Ligi Mistrzów), ale sprawił, że odzyskałem wiarę w zrobienie dobrego espresso w domu. Elegancki, stylowy, a używanie sprawia przyjemność. Dla mnie to dobrze wydane pieniądze.
Cześć!
Mieliłeś może tym cudeńkiem pod przelewy?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Kwiecień 2023, 23:18:39 »
Ja właśnie skuszony niskim kursem dolara zamówiłem ze strony 1zpresso - J-Maxa S z tą skladaną raczką. Ciekaw jestem jak to rozwiązanie spisuje się w tym młynku. @baltyk_gdynia płatność cła byłaś poprzedzona mailem z DHL? To przychodzi standardowym kurierem ?

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Kwiecień 2023, 07:03:55 »
@wsedek tutaj to ja Ci mogę pomóc bo ten sam młynek zamawiałem, leci on dhlem, jak dojdzie do Polski przechodzi przez cło, i wtedy wysyłają Ci maila z deklaracjami jakie złożył wysyłający i kwota jaką wyszła do zapłaty, u mnie za ten młynek wyszlo 118zl do zapłaty. Płacisz normalnie przez internet blikiem czy czym tam chcesz. Jak zapłacisz to zwalniają z cła i kurier DHL przywozi.

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Kwiecień 2023, 20:33:33 »
@MatteuszS Aż 118 zł dodatkowych opłat? Tu kolega powyżej wspominał że jemu wyszło 36 zł dodatkowych opłat, więc myślałem że w kwocie 50zl dodatkowych się zmieszczę.
Co prawda przy tym kursie dolara 159$ to wyszło jakieś 660 zł, także myślałem że to będzie sumarycznie +/- 700zl

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Kwiecień 2023, 21:20:52 »
@wsedek zobaczysz już sam ile Tobie wyjdzie, pewnie mniej.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi