Autor Wątek: 1Zpresso z Amazon.pl  (Przeczytany 7795 razy)

Offline baltyk_gdynia

  • Wiadomości: 19
1Zpresso z Amazon.pl
« dnia: 06 Kwiecień 2023, 15:48:23 »
Cześć,

Mam do wykorzystania kupony na Amazon.pl (w kwocie około 800zł) i chciałbym kupić młynek ręczny - znalazłem sklep 1Zpresso i chyba nawet fajne ceny, ale chciałem Was zapytać, który młynek spośród akutanie dostępnych
1Zpresso X-Pro S 763,20zł
1Zpresso JX-Pro-S 812,21zł
1Zpresso Q2 S 531,13zł
1Zpresso JX-S 666,99zł
1Zpresso K-Ultra 1 387,20zł

moglibyście polecić tylko i wyłącznie do espresso (ekspres Lelit Anna EM). Jak wspomniałem, mam około 800zł, nie wiem, czy warto dopłacać aż 600 na K-Ultra, ale chętnie posłucham Waszych opinii. A może Comandante (choć są wyraźnie droższe).

Z góry dziękuję,
Michał


Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwiecień 2023, 15:57:56 »
Cześć, jx-pro używałem trochę z Lelitem, używam z Robocikiem, nie mam zastrzeżeń.
Szkoda że nie ma J-max.

Edit. Przepraszam ta guma okalająca młynek zrobila się lekko luźnawa, przeżył upadek i praktycznie mielę nim
co drugi dzień, ostatnio codziennie.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień 2023, 16:01:15 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline baltyk_gdynia

  • Wiadomości: 19
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Kwiecień 2023, 07:35:32 »
Cześć, jx-pro używałem trochę z Lelitem, używam z Robocikiem, nie mam zastrzeżeń.
Szkoda że nie ma J-max.

Edit. Przepraszam ta guma okalająca młynek zrobila się lekko luźnawa, przeżył upadek i praktycznie mielę nim
co drugi dzień, ostatnio codziennie.
Dzięki za odpowiedź. Choć przejrzałem wcześniej forum/młynki pod kątem 1zpresso, to dopiero teraz zauważyłem w jednym wątku kolejne polecenie J-Max. Czy faktycznie - pod espresso - będzie najlepszy? Mogę wtedy pomyśleć o "spieniężeniu" kuponów i poszukaniu J-Max gdzie indziej.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Kwiecień 2023, 09:12:52 »
Czy lepszy, musialbys podpytac użytkowników obu.
@tytoos opisał dość obszernie młynek i chwała mu za to.
Były dostepne na Niemieckim Ama z kodem -20%, rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

Na pewno na plus dokladniejsza regulacja.
Żarna pokryte tytanem, magnetyczny kubek, co kto lubi.


https://1zpresso.coffee/jmax-vs-jxpro/
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Kwiecień 2023, 13:48:52 »

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwiecień 2023, 15:09:27 »
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=13420.msg275291;topicseen#new

I zamykasz temat młynka do espresso.
Zdaje się, że głównym wymogiem @baltyk_gdynia jest dostępność młynka na amazon pl ;)
A te kupony działają może też na amazon de? Jak tak, to pomimo wzrostu ceny rozważyłbym j-max tam.
Osobiście jestem bardzo zadowolony :)
Pytanie też jaki masz punkt wyjścia, ale najprawdopodobniej czego nie weźmiesz to będziesz zadowolony.

Offline baltyk_gdynia

  • Wiadomości: 19
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwiecień 2023, 16:19:44 »
Zdaje się, że głównym wymogiem @baltyk_gdynia jest dostępność młynka na amazon pl ;)
[/quote]

Tak, ale mogę spróbować je spieniężyć (chyba nie działają na .de, ale musiałbym sprawdzić)

[/quote]
Pytanie też jaki masz punkt wyjścia, ale najprawdopodobniej czego nie weźmiesz to będziesz zadowolony.
[/quote]
Nivona CG130, więc wszystko inne będzie lepsze...

Teraz też widzę, że na oficjalnej stronie 1Zpresso ten młynek jest za 149USD, ale bez podatku i cła, no i nie wiem, jak z gwarancją w przypadku zakupu spoza UE. Czy ktoś może zamawiał bezpośrednio od producenta?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Kwiecień 2023, 16:30:26 »
[/quote]

Aby jakiś tekst zacytować, trzeba umieścić go między otwierającym i zamykającym nawiasem: [quote] tekst [/quote]

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Kwiecień 2023, 19:57:50 »
Ja z 1zpresso miałem bardzo dobre doświadczenia a pomagali mi z młynkiem który był zakupiony u.. nieautoryzowanego sprzedawcy z Aliexpress mimo to nie olali.
Ale jak wygląda załatwianie kwestii gwarancyjnych nie wiem, tak czy inaczej bez problemu ci pomogą tylko za pośrednictwem Amazona może być łatwiej i szybciej.

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Kwiecień 2023, 00:45:29 »
Właśnie jestem ciekaw ile wyniosło by cło i te wszystkie opłaty kupując J-Maxa bezpośrednio z chin od 1zpresso z ich sklepu - uwzględniając cenę 149$. Ma ktoś może doświadczenia/wiedzę w tym temacie ?

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Kwiecień 2023, 00:47:01 »
Edit. Przepraszam ta guma okalająca młynek zrobila się lekko luźnawa, przeżył upadek i praktycznie mielę nim
co drugi dzień, ostatnio codziennie

Ta guma sprawia, że po pewnym czasie komfort korzystania z tego młynka jest żaden. Nie wiem jak można zepsuć (mam na myśli producenta) tak trywialny aspekt młynka.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Kwiecień 2023, 08:24:50 »
Ta guma sprawia, że po pewnym czasie komfort korzystania z tego młynka jest żaden.

Wybacz.

Wtedy wystarczy przejąć samemu inicjatywę, zdobyć kawałek skóry, kawałek rzemienia (może być sznurówka) młotek i wybijak.
Reszta w naszych rękach, umiejętnościach i naszej wyobraźni.

Na tym świecie nie ma praktycznie rzeczy idealnych.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Kwiecień 2023, 10:03:06 »
Właśnie jestem ciekaw ile wyniosło by cło i te wszystkie opłaty kupując J-Maxa bezpośrednio z chin od 1zpresso z ich sklepu - uwzględniając cenę 149$. Ma ktoś może doświadczenia/wiedzę w tym temacie ?

Cła nie zapłacisz tylko VAT. Z moich obliczeń wynika że wyjdzie ok 785 zł. + do tego może dojść opłata manipulacyjna. (poczta bierze 8,5zł, kurierzy nie wiem)
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień 2023, 10:07:50 wysłana przez k3lt »

Offline baltyk_gdynia

  • Wiadomości: 19
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Kwiecień 2023, 10:14:12 »
Właśnie jestem ciekaw ile wyniosło by cło i te wszystkie opłaty kupując J-Maxa bezpośrednio z chin od 1zpresso z ich sklepu - uwzględniając cenę 149$. Ma ktoś może doświadczenia/wiedzę w tym temacie ?

Cła nie zapłacisz tylko VAT. Z moich obliczeń wynika że wyjdzie ok 785 zł. + do tego może dojść opłata manipulacyjna. (poczta bierze 8,5zł, kurierzy nie wiem)

Dziś w nocy, po długim namyśle, ale też skuszony niską ceną i informacją o rocznej gwarancji i o tym, że wysyłają przedpłaconą paczkę po towar w przypadku reklamacji, kupiłem J-Max bezpośrednio ze strony producenta. Płacąc wirtualną kartą USD z mBanku wyszło 641,89PLN. Połowa ceny z Konesso.
Dziękuję wszystkim za rzeczowe odpowiedzi.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: 1Zpresso z Amazon.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Kwiecień 2023, 10:57:35 »
Połowa ceny z Konesso.

W moim prywatnym odczuciu ten fragment mogłeś sobie darować.
I by nie było, nie jestem niczym poza sporadycznymi zakupami powiązany z tym sklepem.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi