Autor Wątek: 1zpresso X-pro  (Przeczytany 2871 razy)

Offline Akabaton

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Aeropress, V60
  • Młynek: Mk4
1zpresso X-pro
« dnia: 03 Kwiecień 2023, 18:28:51 »
Cześć, miał ktoś styczność z nowym młynkiem ze stajni 1zpresso?
 Na papierze wydaje się być  podrasowanym Q2, żarna jak z C40, ustawianie zewnętrzne 12.5 mikrona klik, pojemność 25-30g. No i cena 750PLN wydaje się, odpowiednia jak ma możliwości.
Jedynie mocowanie pierścienia zewnętrznego na 3 małych metalowych kołkach, wydaje się słabym punktem młynka.

Jaka jest wasza opinia ?

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1zpresso X-pro
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maj 2023, 20:24:36 »
Lance Hendrick wypowiadał się w kontekście tego młynka - jako najlepszy wybór jako tzw all rounder - tj młynek uniwersalny do każdej metody. Geometria żarna tożsama z serią K od 1zpresso tylko mniejsza średnica żarna. Padł wniosek że to taka mniejsza wersja serii K - dla klienteli z mniej zasobnym portfelem. Możliwe że ten mlynek całkowicie zastąpi model JX oraz JX-Pro. W cenie 600-700zl nie miałby absolutnie konkurencji na rynku ;).
Szkoda, że w obecnej wyprzedaży 1zpresso ten młynek nie jest przeceniony - sam wziąłbym go na testy.

Offline Akabaton

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Aeropress, V60
  • Młynek: Mk4
Odp: 1zpresso X-pro
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Maj 2023, 00:27:44 »
Możliwe że ten mlynek całkowicie zastąpi model JX oraz JX-Pro. W cenie 600-700zl nie miałby absolutnie konkurencji na rynku
Też tak myślę, jednak dla wielu osób skreślać go będzie pojemność poniżej 30g. Co również, mnie powstrzymuje przed zakupem na chwilę obecną.

Offline Janekbossko84

  • Wiadomości: 5
Odp: 1zpresso X-pro
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Maj 2023, 09:09:27 »
Ja kupiłem na stronie producenta i czekam na przesyłkę także coś napisze ;)

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1zpresso X-pro
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Maj 2023, 15:32:59 »
Proszę napisać jaka ostatecznie cena wyszła i podzielenie się informacją jak cudo mieli

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: 1zpresso X-pro
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Maj 2023, 15:50:20 »
Cena końcowa po opłatach celnych nie będzie raczej dużo niższa (jeśli wogóle) od tego co jest na polskim Amazonie https://www.amazon.pl/1Zpresso-pojemno%C5%9B%C4%87-korpusem-sto%C5%BCkowy-nierdzewnej/dp/B0BTNPKV7W

Offline Janekbossko84

  • Wiadomości: 5
Odp: 1zpresso X-pro
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Maj 2023, 19:18:49 »
Wiem ale zaryzykowałem. Wyszło 110 zł taniej niż na amazonie. Zobaczymy ile będzie dodatkowych opłat.

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1zpresso X-pro
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Maj 2023, 22:34:36 »
@Janekbossko84
I jak tam opłaty i jak wrażenia z młynka?

Offline Janekbossko84

  • Wiadomości: 5
Odp: 1zpresso X-pro
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Maj 2023, 14:22:00 »
@Janekbossko84
I jak tam opłaty i jak wrażenia z młynka?

Właśnie odebrałem młynek, opłat zero 😎
Jeszcze nie mieliłem ale będę miał porównanie do 1zpresso q2 i timemorre c3

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1zpresso X-pro
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Maj 2023, 11:44:46 »
@Janekbossko84
I jak tam opłaty i jak wrażenia z młynka?

Właśnie odebrałem młynek, opłat zero 😎
Jeszcze nie mieliłem ale będę miał porównanie do 1zpresso q2 i timemorre c3

Hmm, a jak to możliwe, wysyłka kurierem?
Nie pisze zawistnie, tylko z ciekawości...

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: 1zpresso X-pro
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Maj 2023, 12:35:55 »
To chyba zależy od chłopka w lokalnym DHLu. Jeden uzna, że powinieneś zapłacić 36 zł, inny uraczy cię opłatą 118 zł, a jeszcze inny od razu widzi, że wartość przesyłki jest za mała żeby ją obarczać kolejnym podatkiem i puści ją bez opłat.
Ja również zamówiłem sobie ostatnio K-maxa i mój chłopek też okazał się dżentelmenem, i nic mi nie policzył 8).
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1zpresso X-pro
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Maj 2023, 12:47:49 »
To ostatnio liczyłem, że mój chłopek naliczy mi te 30zl a za J-Maxa mi nabił 115 zł. Byłem średnio zadowolony ze współpracy ze swoim chłopkiem :D

Ale tak zupełnie serio - bardzo dziwne jest tak subiektywne kwalifikowanie do oplat
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2023, 14:41:12 wysłana przez wsedek »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1zpresso X-pro
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Maj 2023, 14:13:12 »
To chyba zależy od chłopka w lokalnym DHLu. Jeden uzna, że powinieneś zapłacić 36 zł, inny uraczy cię opłatą 118 zł, a jeszcze inny od razu widzi, że wartość przesyłki jest za mała żeby ją obarczać kolejnym podatkiem i puści ją bez opłat.
Ja również zamówiłem sobie ostatnio K-maxa i mój chłopek też okazał się dżentelmenem, i nic mi nie policzył 8).

Troche dziwne, bo mi od razu kazali wypelnić kwit co jest do oclenia i przeslac dowod zakupu.

Ah może dlatego, że nie mam chłopaka ;)

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Janekbossko84

  • Wiadomości: 5
Odp: 1zpresso X-pro
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Maj 2023, 08:58:15 »
@Janekbossko84
I jak tam opłaty i jak wrażenia z młynka?

Właśnie odebrałem młynek, opłat zero 😎
Jeszcze nie mieliłem ale będę miał porównanie do 1zpresso q2 i timemorre c3

Hmm, a jak to możliwe, wysyłka kurierem?
Nie pisze zawistnie, tylko z ciekawości...



Odpowiedź jest wbrew pozorom bardzo prosta.
Zamówiłem na stronie producenta ale wysyłka była z magazynów Amazon z DE. Stąd zero opłat dodatkowych 😀
Byłem mocno zaskoczony bo na Amazonie jest 110 zł drożej ale widać nie opłacało się im wysyłać z Chin.

Łatwość mielenia i jakość przemiału oraz regulacji niesamowicie się poprawił w porównaniu do wcześniejszych młynków. Przy espresso z kolby udało mi się ustawić 14g kawy 25 s 35 g naparu tak jak lubię😁

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1zpresso X-pro
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Maj 2023, 13:17:36 »
Gdybym miał pewność że wyślą z zapasów amazonu niemieckiego to sam był od razu zamówił ;) tylko znając moje szczęście naliczą mi standardowy raz >100 zl

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi