Autor Wątek: Zmiana młynka na Eureka Mignon Specjalita/ Fiorenzato F4 nano, czy warto?  (Przeczytany 1348 razy)

Offline nossy

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof Black Pid, moka, przelew Philips hd, Delonghi Magnifica S
  • Młynek: Ascaso I-1 Inox Black, Eureka Mignon Specialita
Jak w temacie, chciałbym Was prosić o poradę. Młynek praktycznie tylko pod espresso. Kawy raczej włoskie ciemno lub średniopalone. Obecny zestaw to Ascaso i-1 black plus Ascaso Uno-prof pid black. Generalnie z zestawu jestem zadowolony i jakość shotów wydaje się być wystarczająca w teorii. Chodzi mi po głowie jednak zmiana młynka. Obecny jest fajny, pasuje wizualnie do zestawu, ale ma swoje wady tj.: jest głośny, grudkuje kawę-już nawet nie sypie prosto do kolby tylko do kubeczka, dalej waga i do kolby. Bardzo trudno wstrzelić się w pożądaną ilość przemiału. Brakuje 0,3grama, lekkie dociśnięcie do młynka i jebs-1gram za dużo. Nie mam porównania do innych młynków poza dużo gorszym graefem cm702. Pojawia się pytanie, czy zmiana na wyżej wspomniane młynki jak np.: eureka mignon specjalita, czy fiorenzato f4 nano (oba mają programowanie dozy więc jeśli to jest powtarzalne to super) pociągnie za sobą znaczącą zmianę w filiżance. Różnica w żarnach nie jest duża. Jeśli zmiana ma być kosmetyczna to z wadami obecnego jestem w stanie żyć dalej :). W sumie to 2k zł, a to np.: pomiar mocy do roweru więc tak trochę w rozkroku... :sciana:

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Zmiana młynka na Eureka Mignon Specjalita/ Fiorenzato F4 nano, czy warto?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2020, 09:14:32 »
Nie wypowiem się na temat młynków, nie używałem, choć miałem okazję widzieć w pracy. Informacji o nich znajdziesz u nas na forum i jutubie. Jeśli chcesz wydać aż 2k zł to odłóż jeszcze trochę do skarbonki i poluj w kierunku Niche Zero.

Odnośnie ergonomii 0,3g za mało czy 1g za dużo jest czymś naturalnym. Ziarno w hopperze "pracuje". Wilgotność się zmieni, temperatura itd... Ktoś gdzieś napisał, że espresso to najdroższa kawa i to chyba racja. Wspaniały w sensie przesłania film o "idealnym szocie" można obejrzeć w ostatnim wideo na kanale The Real Sprometheus.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 671
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Zmiana młynka na Eureka Mignon Specjalita/ Fiorenzato F4 nano, czy warto?
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Listopad 2020, 11:25:39 »
U mnie w Eureka Specialita przypadku programowania czasowo dozy o ile pamięć nie myli to takie wahania 0.1-0.3 g może były, aktualnie używam jak single dosing, mogę przez tydzień zrobić pomiary jak to wygląda. :D
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Zmiana młynka na Eureka Mignon Specjalita/ Fiorenzato F4 nano, czy warto?
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Listopad 2020, 11:27:30 »
Zrób, jestem ciekaw wyników  :ok: Spodziewam się wahań takich właśnie jak podałeś.

Offline nossy

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof Black Pid, moka, przelew Philips hd, Delonghi Magnifica S
  • Młynek: Ascaso I-1 Inox Black, Eureka Mignon Specialita
Odp: Zmiana młynka na Eureka Mignon Specjalita/ Fiorenzato F4 nano, czy warto?
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Listopad 2020, 12:45:31 »
0,1-0,3 jest akceptowalne więc sam jestem ciekaw pomiarów. Filmiki na YT znam już chyba na pamięć, generalnie to chyba dwa najbardziej polecane młynki w tym zakresie cenowym, dość ciche....pytanie tylko, czy te 2k warte są wydania jeśli chodzi o różnicę w filiżance w stosunku do obecnego młynka  :). Tak wiem-pytam może o coś bardzo subiektywnego, ale każdy tutaj przechodził jakąś drogę i może coś podpowie. Czarny Niche wygląda bardzo ciekawie...

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 671
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Zmiana młynka na Eureka Mignon Specjalita/ Fiorenzato F4 nano, czy warto?
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Listopad 2020, 13:04:23 »
Zmierzyłem pierwszy pomiar na mojej wadzę z dokładnością do 0.1g i wsypałem 16.0 g do hopera, w kolbie na wyjściu po zważeniu wyszło 16.0g - tego się nie spodziewałem.
Tylko myślę, że kolba może powodować trochę trudniejszy pomiar, bo im więcej na wadze tym mniejsza dokładność. Następne pomiary będę robił do dozownika.

Zapomniałem dopisać ten pomiar dotyczy trybu "pojedynczej dozy". Aktualnie  nie mierzę dokładności z timerem młynka, na to może przypaść inny test.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2020, 13:33:59 wysłana przez pawel890 »
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi