Autor Wątek: Kawa z kapsułek  (Przeczytany 36697 razy)

hary1200

  • Gość
Kawa z kapsułek
« dnia: 22 Maj 2013, 22:44:02 »
(Nadejszła wiekopomna chwila) w związku z tym ze mamy juz Maj kapsułkowiec  wylądował na działce i musiałem moim paniom przygotować jakieś kapsułki .Przy ostatnich zakupach u Antonia dostałem troche mielonej Adriadny do prób ,kapsułki załadowałem jedną czubatą łyżeczką kawy bez ubijania tylko wygładzona i o dziwo moim paniom bardzo smakowała,a jak piły tą sama kawe z C5 to nie było to samo i nie ten smak

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kawa z kapsułek
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2013, 22:57:46 »
Bo Maestro ma dobre kawy... ;-)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

CzarneZiarenko

  • Gość
Odp: Kawa z kapsułek
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Czerwiec 2013, 10:59:50 »
Ekspres na kapsułki jest rewelacyjny !
Zajmuje mało miejsca, w kilka chwil wyczaruje moją ulubioną kawę :) smaczne Lungooo ze świeżo spienionym mlekiem, miiami !!

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Kawa z kapsułek
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Czerwiec 2013, 11:00:43 »
 :wow2:
Prowokujesz czy piszesz poważnie?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawa z kapsułek
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Czerwiec 2013, 12:31:45 »
Moim zdaniem, sam pomysł jest super, wykonanie nieco słabiej. Gdyby kapsułki były większe (więcej kawy), a ich ceny 10 razy mniejsze, to byłaby to świetna opcja.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa z kapsułek
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Czerwiec 2013, 13:07:17 »
wyczaruje moją ulubioną kawę
Może zmień nick na Czarną Kapsułkę, będzie właściwszy do upodobań.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Kawa z kapsułek
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Czerwiec 2013, 15:56:30 »
Toż to jawna prowokacja, ale jak widać niektórzy lubią kapsuły ::)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Kawa z kapsułek
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Czerwiec 2013, 20:42:55 »
Mama ma "ekspres" kapsułkowy (tassimo), ma jedną jedyną zaletę - łatwość obsługi.
Tylko, że "kawa" jest nie pijalna, już puszczalska lepiej przechodzi mi przez gardło :NO:

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kawa z kapsułek
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Czerwiec 2013, 20:44:38 »
Dokładnie!
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawa z kapsułek
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Czerwiec 2013, 21:18:18 »
Mam za sobą bliższe doświadczenie z biedronkową marką (może się okazać, że wcale nie taką złą) i powiem tak: jeśli ktoś nie oczekuje od tego espresso, jeśli przyjmiemy że nie jest to drogie (a jest okrutnie, nawet w najtańszej wersji), jeśli nie trzeba by 2-3 kapsułek na jedną kawę (5-6g kawy jest w jednej) to byłoby to fajne urządzenie.

Kawa OK, a nabita kapsułka Ariadną całkiem OK. Oczywiście wszystko w kategorii: bez fajerwerków, ot, aby zastąpić choćby rozpuszczalkę.


Niestety, nigdy nie miałem okazji popróbować innych kapsułek, więc nie mam porównania.


No ale co do samego zamysłu. Hermetycznie zamknięte porcje dobrej kawy (mówię o ideale, nie o faktach), prosty ekspres około przelewowy dający kubek kawy (nie espresso), łatwość obsługi, stabilne parametry (doza i temperatura), relatywnie niska cena (60zł/kg?). Jest szansa, że byłaby to rewolucja.
Fakty są jednak takie, że cena zabija cały zamysł na wstępie. Porcja kawy jest kłopotliwa, dokładając do tego marną kawę zabijamy ideę po całości.
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2013, 15:15:06 wysłana przez donkiszot »

CoffeeAddict

  • Gość
Odp: Kawa z kapsułek
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Listopad 2013, 11:58:01 »
kapsułkowa to jakaś profanacja kawy, ale fakt, łatwo ją przygotować więc nie dziwi mnie jej popularność

ZmeczonaKawoszka

  • Gość
Odp: Kawa z kapsułek
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Listopad 2013, 22:11:12 »
Jestem dopiero początkująca, ale pozwolicie, że się wypowiem.
Dla mnie ekspres na kapsułki to lekkie nieporozumienie, powiedziałabym wręcz - jest bez sensu. Według mnie to to samo, co zrobienie vifona na obiad i powiedzenie, że umie się gotować.
Nie mam zamiaru kupować takiego ekspresu, już wolę pić zwykłą kawę rozpuszczalną, a raczej "napój kawowy", wyjdzie o niebo taniej  :ok:

Online gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kawa z kapsułek
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Listopad 2013, 22:47:14 »
E tam przecież sam George Clooney reklamuje, to nie może być byle co  :mrgreen:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawa z kapsułek
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Listopad 2013, 22:56:01 »
Biorąc pod uwagę, że w większości kapsułek jest jednak kawa, to z rozpuszczalną przegrywa tylko ceną.

Offline Twolipan Mężczyzna

  • Wiadomości: 127
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Cunill
Odp: Kawa z kapsułek
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Grudzień 2013, 22:16:23 »
Pod kontem masowości kapsułki zrewolucjonizowały kawową Polskę.
 
Ciekawe zachowanie wywołało pytanie przedszkolanki, dość niewinne:
- A kawę rozpuszczalną, parzoną....?.
Odpowiedź 5 osób (równocześnie):
- Z EKSPRESU! :)

I tak rozmowa rodziców w przedszkolu (w trakcie Andrzejek) zeszła na kawę i rozumienie tego pojęcia. Okazało się, ze wszyscy piją kawę z ekspresu...kapsułkowego. Różnych firm i producentów, ale zostali połączenie wypowiadanym dumnie hasłem "kawa z ekspresu". Widać, że napełnia silną dumą posiadanie tego urządzenia, co prawda raczej w znaczeniu fotografa używającego prostego automatu, ale jednak. Ciekawe jest wykorzystanie tego zjawiska w propagowaniu wiedzy kawowej.

Wszelkie dywagacje o jakości naparu są ucinane krótką mantrą "Łatwo, szybko i wygodnie". Podobnie uwagi o uzależnienieniu od kilku opcji i jednego gatunku czy jakość sprzętu danego producenta, więc nie tu należy ewentualną uświadamiającą rozmowę z kapsułkowcem rozpoczynać.
Metodą prób i błędów zostało dokonane odkrycie, że choć pewne zaniepokojenie wywołuje info o zawartości kapsułki (magicznie się rozpuszcza, dokładnie tak samo jak hit rynkowy w postaci "prawdziwej kawy" która tak samo pachnie i wygląda, tylko nie zostawia śladów po sobie....) to największy efekt daje kalkulator.
Bowiem po informacji, że w zależności od firmy kapsułka to wydatek od 0,9 do 2 zł zostało to skrzętnie sprawdzone, policzone i niechętnie potwierdzone. Szok należy pogłębić informacją, ze taka sama dawka kawy w kolbie to wydatek 5-15 groszy...i puścić wodze matematycznym zdolnościom, przeliczania tego w skali roku w połączeniu z ceną kawiarni i odejmowania tego od cen zakupu sprzętu :blue:

Tak więc sytuacja się zmieniła, pierwsze koty za płoty. O otchłani niewiedzy kawowej pod strzechy trafił ON.
I  szeroka rzesza ludzi pierwszy krok postawiła na kapsułkowcu.
Rodzi to pewne nowe problemy i wymusza zmianę metodologii uświadamiania, ale pozwala mieć nadzieje na sprawne postawienie następnego kroku. ;)



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi