Autor Wątek: Decent Espresso rewolucja?  (Przeczytany 33132 razy)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1441
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #75 dnia: 03 Grudzień 2022, 22:25:20 »
Rozumiem ze to pytanie retoryczne:):):)natomiast nic nie wnosi do tematu jak i wcześniejsza symulacja

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #76 dnia: 03 Grudzień 2022, 22:27:23 »
Zgoda, nic nie wnosi. Podobnie jak stwierdzenia, że żaden HX -- nic nie wnosi ;).

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1441
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #77 dnia: 03 Grudzień 2022, 22:51:56 »
Nigdy nie napisałem ze HX nic  nie wnosi , konkluzja dotyczyła kwesti porównania HX do Decenta (zaznacze ze HX w wersji domowej nie komercyjnej) i w tym porównaniu HX nic nie wnosi a Decent wnosi .

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #78 dnia: 03 Grudzień 2022, 23:26:40 »
Spoko. Daj znać, gdy sobie go kupisz ;).

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1441
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #79 dnia: 03 Grudzień 2022, 23:39:56 »
Oczywiście, że tak się nie da na moim i cały czas twierdzę, że to cały plus i sens kupna Decenta.
Tylko to nie powtarzalność ;) a raczej konfigurowalność, możliwość ustawień różnych parametrów...

Powtarzalność to jak za każdym razem ekstrakcja tak będzie wyglądała, na moim HXie też mam powtarzalność w tym sensie, czyli takie same (podobne) ekstrakcje.

BTW i tak wszystko "wisi" na przygotowaniu kawy. Co z tego, że automatyka zapewni te ciśnienia (2 BAR 20 sekund 3BAR 10 sekund , ekstrakcję 6BAR prze 28 sekund i 4 Bar przez 10 sekund), jeśli kawa stawi inny opór hydrauliczny i np. w jednym, przypadku dostaniesz 30ml, a w drugim (bo troszkę luźniej się przygotuje) 35ml?
Po prostu dla mnie powtarzalność w miarę markowych ekspresów jest wyższa niż powtarzalność przygotowania kawy w PFie przez użytkownika...
Natomiast co do możliwości ustawień wymieniłbym Lelita na Decenta ;)









Wszystko wisi na młynku w zasadzie :). W założeniu ze nie ma błędów w przygotowaniu kawy Decent zapewni powtarzalność większej ilości ustawionych zmiennych , przy tym samym założeniu HX zapewnia powtarzalność mńiejszej ilości zmiennych .Większa ilość zmiennych,powinna na pewnych kawach dać lepszy profil smakowy  w filiżance stad wniosek ze Decent jako bardziej zaawansowany sprzęt da lepsze espresso od HX lub innej maszyny która tak wielu  opcji profilowania nie ma ,ale  jak słusznie  stwierdziłeś każda z tych maszyn moze być powtarzalna :):)




Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #80 dnia: 04 Grudzień 2022, 08:16:24 »
Myślę, że życia nie starczy na badania związków profilu sensorycznego espresso z profilem technicznym ekstrakcji. Już między dwiema różnymi maszynami (np. Faema vs LM) można stwierdzić znaczące różnice w postaci espresso, ale czy wynikające stąd oceny mogą być definitywne wobec dużej ilości pozostałych zmiennych? Mam wątpliwości. Natomiast laboratoryjna maszyna do badania wspomnianych zależności... Czemu nie?

Różnica między kawą a kawą bywa tak ogromna, że to nie ma sensu ;). Właśnie zrobiłem sobie kilkanaście espressi z dwóch różnych ziaren. Przy każdym trochę korygowałem ustawienia młynka. Stoję teraz osłupiały z wrażenia. Espresso z Brazylii jest genialne. Bo "ta" Brazylia jest genialna. Czy po takim doświadczeniu chciałbym skorygować ustawienia profilu ciśnienia i poszukać lepszego wrażenia? Raczej nie. Lepsze bywa wrogiem dobrego ;).
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2022, 09:15:09 wysłana przez Antonio »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1441
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #81 dnia: 04 Grudzień 2022, 13:33:39 »
w zasadzie masz racje ale dotyczy to właśnie tej jednej Brazyli, może być tak ze inna kawa trudniejsze będzie wymagała korekty innych parametrów :)wtedy warto mieć możliwość tej  korekty , ale gdzieś tam kiedyś w temacie o espresso popełniłem bardzo podobna konkluzje do Twojej:):)

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #82 dnia: 01 Styczeń 2023, 21:50:38 »
Espresso z Brazylii jest genialne.

Ostatnio też jestem pod wrażeniem kawy z Brazylii, a to zwykły Santos (świeży: 2022).  Kolejny raz kiedy Sanots wymiata całą resztę. 

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 859
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #83 dnia: 02 Styczeń 2023, 08:55:42 »
Sam dobrze wiesz, że Santos niewiele mówi o samych ziarnach oprócz nazwy portu, z którego wyruszyły w świat.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #84 dnia: 09 Styczeń 2023, 19:42:05 »
Sam dobrze wiesz, że Santos niewiele mówi o samych ziarnach oprócz nazwy portu, z którego wyruszyły w świat.

To miałem na myśli.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #85 dnia: 05 Listopad 2023, 10:58:16 »
Czy jest ktoś w PL kto posiada ten ekspres?

Offline Poppin

  • Wiadomości: 21
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #86 dnia: 05 Listopad 2023, 20:25:51 »
Wczoraj na targach kawy w Katowicach palarnia Doubleshot pojawiła się z Decentem......ale używała go tylko do przelewów.

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 145
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #87 dnia: 05 Listopad 2023, 20:28:31 »
Ja sie bawie Decent juz od prawie 2 lat. Spoko maszynka.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 575
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #88 dnia: 05 Listopad 2023, 21:42:31 »
Ja sie bawie Decent juz od prawie 2 lat. Spoko maszynka.
O co za niespodzianka, widziałem kilka Twoich filmików na YouTube, słyszałem po akcencie że jesteś gdzieś z naszej części Europy ale nie myślałem że jesteś Polakiem i jeszcze tutaj na WOK. Super i gratulacje fajnego kanału na YouTube, widać że jesteś pozytywną osobą, zakręconą na punkcie kawy i dodatków z nią związanych, keep up the good work 👍 😉 i fajnie że zaglądasz tutaj na forum. :taktak:
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2023, 23:13:13 wysłana przez Artisz »

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 145
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #89 dnia: 05 Listopad 2023, 22:38:53 »
Dzieki za mile slowa. Jestem na tym forum juz od jakiegos czasu. Nawet probowalem otworzyć wlasny wątek autorski ze streszczeniami tego czym sie w danej chwili bawie ale niestety nie zostalo to zaakceptowane. Zdradze ci wiec w sekrecie ze nastepne video pod koniec przyszłego tygodnia bedzie o Comandante C40 vs C60.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi