Autor Wątek: Philips saeco poemia- woda wyciekająca wokół kolby  (Przeczytany 782 razy)

Offline Mcellaxxx

    • Philips/krups
  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Philips saeco poemia i krups
  • Młynek: Hendi 208878
Philips saeco poemia- woda wyciekająca wokół kolby
« dnia: 30 Listopad 2022, 19:11:02 »
Dzień dobry!
Nie widziałam wcześniej tego problemu na stronie odnośnie tego konkretnego ekspresu.
Robiąc porządki w piwnicy znalazłam stary ekspres philips, stwierdziłam ze chciałabym go oddać babci tylko zauważyłam jeden problem. Gdy założę (nie znam odpowiedniego słowa) wkładkę na podwójna kawę do kolby to podczas próby wyjęcia kolby bardzo ciężko jest ja wyciągnąć, tak jakby ja coś blokowało + woda nie wycieka z ekspresu w żaden sposób, natomiast kiedy założę sitko do pojedynczej kawy woda wycieka z ekspresu ale nie dziurkami do tego przeznaczonymi a wszędzie dookoła ( później załączę filmik) nie ma problemu jeśli chodzi o spieniacz, pobór wody czy temperaturę. Myślicie ze dałoby się z tym cokolwiek zrobić? Nie jest to najlepszy ekspres i zdaje sobie z tego sprawę ale jeśli uda się zaoszczędzić trochę na ekspresie dla babci to dlaczego by nie spróbować :)

Offline Edtheduck

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Oscar II
  • Młynek: Eureka Specialita
Odp: Philips saeco poemia- woda wyciekająca wokół kolby
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień 2022, 20:46:45 »
Jeśli woda nie wypływa właściwym otworem, to albo jest on zapchany, albo kolba nie jest uszczelniona.
Może to tylko uszczelka między grupą a kolbą wymaga wymiany. Trudno powiedzieć na odległość.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi