Autor Wątek: Dzbanek do Latte art  (Przeczytany 3003 razy)

Offline Wojtekpgl

  • Wiadomości: 61
  • Ekspres: Magnifica S smart
  • Młynek: 1zpresso k-Plus
Dzbanek do Latte art
« dnia: 21 Marzec 2020, 12:04:06 »
Witam,
mam pytanie do kolegów którzy specjalizują się w robieniu wzorów z mleka na kawie.
Otóż zastanawiam się nad zakupem dzbanka z odpowiednim dzióbkiem ułatwiającym "malowanie" spienionym mlekiem. W sprzedaży spotkałem się z dwoma rodzajami wyprofilowania dzióbka. Jedne sięgają do połowy wysokości dzbanka lub nawet niżej i są dosyć głębokie:
https://www.konesso.pl/product-pol-117-Dzbanek-Latte-Art-do-spieniania-mleka-0-6l.html
 (te widzę najczęściej na youtube)
i inne np Bialetti mają ten dzióbek króciutki:
https://fackelmann.com.pl/product-pol-5498-Bialetti-mlecznik-dzbanuszek-na-mleko-stal-75cl-750ml.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN
Czy dobrze mi się wydaje, że te z dłuższym wyprofilowaniem będą miały lepszą kontrole nad wylewaniem spienionego mleka?

Offline Swider21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: Oscar II, V60, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Skerton
Odp: Dzbanek do Latte art
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Marzec 2020, 12:15:13 »
To jest kwestia bardzo indywidualna. Osobiście przerobiłem kilka dzbanków i w końcu zatrzymałem się na Motta Europa. Dowiedziałem się na własnym przykładzie na czym polega jego fenomen i zasłużona renoma. Niemniej kiedy nauczyłem się panować nad całym procesem spieniania i wylewania, to okazuje się, że "rysować" da się tez innymi dzbankami. Polecam Motta Europa na początek. Nie jest tani, ale wart swojej ceny.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Dzbanek do Latte art
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Marzec 2020, 12:46:18 »
Tak jak kolega napisał, ktory dzbanek do wszystko jedno, nauki dzbanek nie zastapi, zwroc uwage jaka wielkosc potrzebujesz, moim zdaniem w mottcie na poczatku latwiej uzyskac wir,  teraz spieniam w zwykłym bo ma lepiej dobrana wielkosc (jest w sam raz do jednego latte) hehe

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi