Autor Wątek: pleśń Nivona - bubel za kilka tys.?  (Przeczytany 5301 razy)

Offline ptyku

  • Wiadomości: 2
pleśń Nivona - bubel za kilka tys.?
« dnia: 20 Luty 2020, 16:35:17 »
Nowy ekspress Nivona, regularnie czyszczony i konserwowany wg instrukcji i niespodzianka... za zaparzaczem coś dziwnego białego się pojawiło przy "ośce" napędu. Dzwonię do serwisu co się dzieje, czy to normalne a tam radzą: "Osadzanie się pozostałości pyłu kawowego we wskazanych miejscach jest zjawiskiem normalnym. Może Pan we własnym zakresie wyczyścić te miejsca odkręcając torksy." .. odkręcam a tam.... masakra! pleśń na kilka centymetrów. Czemu w instrukcji konserwacji nie ma informacji aby odkręcać torxy i czyścić w tym miejscu ekspress? Czy użytkownik musi czekać aż pleśń wyjdzie z zakamarków i będzie widoczna? Przecież przy takiej praktyce narażają domowników na utratę zdrowia! Czy express nivona to bubel czy każdy ekspress tak ma?

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: pleśń Nivona - bubel za kilka tys.?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Luty 2020, 17:24:25 »
Bo nawmawiali ludziom, że automaty się cudownie same czyszczą a potem tak to się kończy. Czy nivona ma wyjmowalny łatwo blok zaparzający czy jak w jurach, że trzeba w sobie macgyvera odkrywać?

Znajomym zawsze mówię żeby podglądali filmiki na youtubie Seattle coffee gear o czyszczeniu i jak rozbierają te grupy, stare filmiki z ich warsztatu sprzed conajmiej 5 lat, ale świetnie i dokladnie pokazują co i jak czyścić i gdzie smarować. W większości DeLonghi i Philips-Saeco mają ale ogólna konstrukcja jest u wszystkich firm podobna.

Offline ptyku

  • Wiadomości: 2
Odp: pleśń Nivona - bubel za kilka tys.?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Luty 2020, 18:33:55 »
Blok zaparzacza wyjmuje się bardzo łatwo. Problemem są opisywane miejsca o których słowa nie ma w instrukcji czyszczenia, a syf zbiera się masakryczny... i na dodatek żyje własnym życiem...

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: pleśń Nivona - bubel za kilka tys.?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Luty 2020, 19:13:17 »
I tu wyższość kolbowego. Automaty tak mają, że z zewnątrz wszystko ładnie i na jeden przycisk, a w środku...

Offline polowoj

  • Wiadomości: 4
Odp: pleśń Nivona - bubel za kilka tys.?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty 2020, 12:01:24 »
Nowy ekspress Nivona, regularnie czyszczony i konserwowany wg instrukcji i niespodzianka... za zaparzaczem coś dziwnego białego się pojawiło przy "ośce" napędu. Dzwonię do serwisu co się dzieje, czy to normalne a tam radzą: "Osadzanie się pozostałości pyłu kawowego we wskazanych miejscach jest zjawiskiem normalnym. Może Pan we własnym zakresie wyczyścić te miejsca odkręcając torksy." .. odkręcam a tam.... masakra! pleśń na kilka centymetrów. Czemu w instrukcji konserwacji nie ma informacji aby odkręcać torxy i czyścić w tym miejscu ekspress? Czy użytkownik musi czekać aż pleśń wyjdzie z zakamarków i będzie widoczna? Przecież przy takiej praktyce narażają domowników na utratę zdrowia! Czy express nivona to bubel czy każdy ekspress tak ma?


Napisz proszę bliżej co odkręcić i gdzie zajrzec

Offline madret

  • Wiadomości: 10
Odp: pleśń Nivona - bubel za kilka tys.?
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Luty 2020, 14:57:11 »
Nowy ekspress Nivona, regularnie czyszczony i konserwowany wg instrukcji i niespodzianka... za zaparzaczem coś dziwnego białego się pojawiło przy "ośce" napędu. Dzwonię do serwisu co się dzieje, czy to normalne a tam radzą: "Osadzanie się pozostałości pyłu kawowego we wskazanych miejscach jest zjawiskiem normalnym. Może Pan we własnym zakresie wyczyścić te miejsca odkręcając torksy." .. odkręcam a tam.... masakra! pleśń na kilka centymetrów. Czemu w instrukcji konserwacji nie ma informacji aby odkręcać torxy i czyścić w tym miejscu ekspress? Czy użytkownik musi czekać aż pleśń wyjdzie z zakamarków i będzie widoczna? Przecież przy takiej praktyce narażają domowników na utratę zdrowia! Czy express nivona to bubel czy każdy ekspress tak ma?


Napisz proszę bliżej co odkręcić i gdzie zajrzec

Dokładnie, również proszę o więcej szczegółów.

Offline rena1963ta

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: pleśń Nivona - bubel za kilka tys.?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marzec 2020, 23:09:35 »
w mojej Nivonie już od dłuższego czasu obserwuję pojawianie się pleśni w pojemniku na fusy:( są one wg mnie zbyt wilgotne, i stąd ten problem, co 8 kaw jest komunikat by sprzątać tacki, i wtedy jest w środku sporo tej pleśni, dlatego zaczęłam wcześniej, bez komendy, wywalać odpadki :( myślałam, że coś się zepsuło, na początku użytkowania tak raczej nie było, kiedyś w Media Markt podczas degustacji Jury zajrzałam do środka, a tam fusy suche jak pieprz. W ogóle Nivona już mi wychodzi bokiem :(

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: pleśń Nivona - bubel za kilka tys.?
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Marzec 2020, 00:30:01 »
W Jura też pleśń pojawia się w pojemniku na fusy, trzeba częściej wyrzucać, gdy rzadko się korzysta.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: pleśń Nivona - bubel za kilka tys.?
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Marzec 2020, 09:13:05 »
Myślę, że raz na dobę powinno być estetycznym minimum.

Offline Espresso Doctor

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: LaCimbali M1
Odp: pleśń Nivona - bubel za kilka tys.?
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Marzec 2020, 21:52:12 »
Nivony, Melitty, Miele i jeszcze kilka innych korzysta z tej samej bazy. Stare Bosche i Siemensy również.
We wszystkich brud zbiera się dookoła zaworu drenażowego. A, że miejsce jest z wieloma zakamarkami, to potem są takie właśnie niespodzianki.
Za każdym razem, gdy klienci pytają się mnie jaki automat kupić (gdy jednak nie mogę ich przekonać do kolby  :jezyk:) mówię im, że taki, który łatwo czyścić.
To dotyczy zarówno konstrukcji wnęki pod blok zaparzający, jak i systemów spieniania mleka.
Dlatego nie lubię Jury, DeLonghi, BSH i ogólnie większości tego, co na rynku. Philipsy z Lattego byłyby ok, gdyby nie głupawe rozwiązanie umieszczenia zbiornika wody tuż przy pojemniku na ziarna.
Ogólnie na rynku domowych automatów jest kicha.
U mnie skończyło się na egzotyku  :mrgreen:

Offline Jester

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Nivona 779, Aeropress
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: pleśń Nivona - bubel za kilka tys.?
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Marzec 2020, 13:24:42 »
Ta alternatywa delikatnie przekroczyła mój budżet  :mrgreen:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi