Autor Wątek: Kawowy Amsterdam - Screaming Beans  (Przeczytany 7367 razy)

Offline nester Mężczyzna

  • Wiadomości: 238
  • Ekspres: posiadam
  • Młynek: też jest
Kawowy Amsterdam - Screaming Beans
« dnia: 03 Sierpień 2014, 01:07:37 »
Odwiedziłem dzisiaj znaną na całym świecie kawiarnię Screaming Beans w Amsterdamie. Było trochę błądzenia  :mrgreen: bo Amsterdam to dość duże miasto a bateria w telefonie przy włączonej nawigacji za długo nie działa  ;D Ale było warto. Takie doppio jakie zaserwowali mi panowie dosłownie zwaliło mnie z nóg. Takiego smaku moje podniebienie jeszcze nie znało ;) mimo, że odwiedzam dość dużo kawiarni czegoś tak smacznego jeszcze nie piłem  :mrgreen:

Rozradowany smaczną kawką kupiłem sobie 250g Sumatry do aeropressu za całe 8euro. Jako, że swojego młynka niestety ze sobą nie zabrałem, musiałem poprosić o zmielenie ziaren  :'(

Jeżeli ktoś wybiera się do Holandii, warto odwiedzić Screaming Beans  O0






If only closed minds came with closed mouths

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawowy Amsterdam - Screaming Beans
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień 2014, 10:34:24 »
:mrgreen: ;D  :mrgreen:
Tak się cieszysz, że zaczynam się zastanawiać, czy to aby nie było jedno z tych espresso, co to wyłącznie w Holandii można dostać. ;)


Cytuj (zaznaczone)
[...]czegoś tak smacznego jeszcze nie piłem[...]
Jest szansa na bardziej opisowy opis? Słodkie? gęste? owocowe? dlaczego takie wyjątkowe?

Offline nester Mężczyzna

  • Wiadomości: 238
  • Ekspres: posiadam
  • Młynek: też jest
Odp: Kawowy Amsterdam - Screaming Beans
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2014, 14:31:05 »
 :mrgreen: Zapewniam Cię, że to było czyste espresso ;) Crema gęsta, było jej sporo, nie mogłem łyżeczką jej odgarnąć, żeby przebić się do kawy. Sam smak był bardzo dziwnie dobry ;) bardzo intensywny, bez najmniejszego śladu goryczy, bardziej kwaskowato-cierpki, cokolwiek to znaczy, ale nie był to smak kwasu który znam, bo znałem tylko stopniowanie kwasu akumulatorowego (mniej kwaśna, bardziej kwaśna, obrzydliwie kwaśna) tak czy inaczej już po pierwszym łyku byłem zachwycony ;)

Zakupiona Sumatra z aeropressu też pokazała kwaski, mimo wysokiej temperatury zaparzania, ale tym razem takie bardziej rabarbarowe  :mrgreen:
If only closed minds came with closed mouths

Offline D4rK89 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 506
  • Ekspres: V60, Kalita, Aeropress, Acaia
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Kawowy Amsterdam - Screaming Beans
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień 2014, 19:46:02 »
Gratuluję wyprawy i odwiedzin takiej kawiarni. Ja pijałem tylko w Kafo Gliwice to mam odniesienie do Ich espresso ;)

16 sierpnia będę w Krakowie na Pro Infuzji to znów będzie nowe doświadczenie :)  :ok:

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Kawowy Amsterdam - Screaming Beans
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpień 2014, 20:12:33 »
Hmm, nie wiem dlaczego w zeszłym roku nie napisałem o Screamingu... Byliśmy tam rok temu, wpadliśmy na jeden dzień do Amsterdamu i zajrzelismy do tej kawiarni oczywiście. Z tego co pamiętam, piłem bardzo przyjemną Kenie z V60 i taką samą kupiłem sobie na wynos w ziarnach. Zdecydowanie warto tam zajrzeć przy okazji Amsterdamu. Fajną rzeczą było to, że przyrządzają kawkę bezpośrednio na Twoim stoliku. I to chyba pierwsza kawiarnia, z którą się spotkałem, gdzie można było zamówić kawkę z clevera.

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Kawowy Amsterdam - Screaming Beans
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lipiec 2015, 22:06:43 »
szwendając się dzisiaj po Amsterdamie, (a nie chcąc skorzystać ze "Starbucksa", którego mam w hotelu)  zajrzałem z kumplem do jakiejś małej kawiarni, gdzie zamówiliśmy americano i espresso; nie uwierzycie, jak je przyrządzała "baristka" - naturalnie zmieliła kawę, ubiła tamperem, przelała grupę, potem w trakcie ekstrakcji, kiedy częściowo była napełniona filiżanka do americano zamieniła filiżanki podstawiając tą do espresso, po ok. 25 sek. przerwała proces, namieliła na nowo i rozpoczęła proces uzupełniania filiżanki do americano i ponownie szybkim ruchem zamieniła filiżanki dolewając kawy do espresso; istna żonglerka; przyznam, że zapłaciłem i obszedłem się smakiem - zgroooooza  :doh:
już lepiej pójdę do coffeeshopu  ;)
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline nester Mężczyzna

  • Wiadomości: 238
  • Ekspres: posiadam
  • Młynek: też jest
Odp: Kawowy Amsterdam - Screaming Beans
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Lipiec 2015, 22:16:44 »
hehe no ciężko o dobrą kawę w Amsterdamie ;) szczególnie w tych turystycznych uliczkach. Ja tam się jutro chyba wybieram właśnie do screaming beans po jakieś ziarno. Ale zauważyłem też, że oddział Screaming beans w centrum "turystycznego" amsterdamu już jakościowo jest mocno "przeciętny", jedynie to miejsce z którego są fotki w pierwszym poście na pewno cię nie zawiedzie ;)
If only closed minds came with closed mouths

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Kawowy Amsterdam - Screaming Beans
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Lipiec 2015, 22:26:41 »
raczej nie zdążę tam zajrzeć, jutrzejszy dzień mam służbowo zajęty, a w niedzielę już wracam - napiję się w domu kawy, albo jutro złamię moje żelazne zasady i skacowany, wchłonę kofeinę starbucksową  ;)
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kawowy Amsterdam - Screaming Beans
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lipiec 2015, 18:05:06 »
a KKK czytali?
    Headfirst [a][e][fresh][100%][lokal]
    Screaming Beans [a][e][fresh][100%][lokal]
    Quartier Putain [a][fresh][lokal] https://www.facebook.com/QuartierPutain
    Sweet Cup [a][e][fresh][lokal][100%]
    Scandinavian Embassy [a][e][fresh][lokal][100%]

 jak widać, nie jest tak źle jak obaj piszecie  :jezyk:

Offline desmo

  • Wiadomości: 15
Odp: Kawowy Amsterdam - Screaming Beans
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Lipiec 2015, 00:44:30 »
Nam z żonką poruszanie się po amsterdamie ułatwiało to
dearcoffeeiloveyou.com/coffee-touring-the-best-coffee-in-amsterdam/
niestety nie wszędzie dotarliśmy, więc mamy po co wracać : P
Screaming Beans poznaliśmy w nowej miejscówce tej gorszej i o ile espresso nic szczególnego
to etiopia z V60 była cudowna zapach truskawek i intensywny smak - nigdy lepszej z dripa nie piłem

Najlepsze espresso zaserwowała mi Pani w KOKO - pyszna guatemala
Właśnie KOKO polecam bo jest chyba najlepszą miejscówką w ścisłym centrum

Swoją drogą pierwszy raz w życiu zwiedzałem miasto według klucza kawiarnianego i bardzo mi się spodobało.


Offline nester Mężczyzna

  • Wiadomości: 238
  • Ekspres: posiadam
  • Młynek: też jest
Odp: Kawowy Amsterdam - Screaming Beans
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Lipiec 2015, 01:12:55 »
oo super chłopaki, dzięki za namiary ;) teraz mam pretekst żeby znowu ruszyć do Amsterdamu  :mrgreen:
Swoją drogą, nie sposób jest w tym mieście cokolwiek samemu wywęszyć ;) No chyba że ktoś nie ma nic lepszego do roboty jak łazić po tak wielkim mieście i liczyć na to, że może akurat tu... napije się dobrej kawy :D Ale jak by miał tak wszystko sprawdzać... ilość byle kawiarni idzie w setki.
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec 2015, 01:22:33 wysłana przez nester »
If only closed minds came with closed mouths

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kawowy Amsterdam - Screaming Beans
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Lipiec 2015, 07:09:45 »
to fakt, po takiej ilości coffee shopów miałbyś zwidy  :blue:

Offline ignacy

  • Wiadomości: 134
  • Ekspres: Dripper Melitta, V60, FP, Bodum Santos
  • Młynek: Vario-W
Odp: Kawowy Amsterdam - Screaming Beans
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Luty 2016, 21:53:44 »
Byłem w zeszłym roku przy okazji ACF, ale w innej lokalizacji. Wypiłem tylko szybkiego szota (o ile pamiętam cisnęli tam na Kees van der westen) i był naprawdę przyzwoity ;)

Offline Cannabis Arabica

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Aeropress w IMS Superfine, Phin 200, Hario Woodneck 480, Hario TCA-5
  • Młynek: Comandante MK3, Concept KM5120, Hario Mini Mill
Odp: Kawowy Amsterdam - Screaming Beans
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Marzec 2017, 12:22:08 »
Pozwolę sobie odświeżyć temat. Podczas dotychczasowego researchu wybrałem właśnie Screaming Beans jako kawiarnię do odwiedzenia w Amsterdamie. Przyciągnęły mnie duże dźwignie na zdjęciach. Z tego, co widzę to od pierwszego kwietnia zmieniają miejscówkę. Widzę, że polecacie również KOKO. Jakieś inne propozycje warte rozważenia?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi