Autor Wątek: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia  (Przeczytany 85468 razy)

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #60 dnia: 07 Wrzesień 2016, 10:21:30 »
Kawę mlekiem skażoną piłem więc się nie wypowiem  :jezyk: Kawa zrobiona była bardzo poprawnie a sympatyczna baristka wiedziała co robi  :ok:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Październik 2016, 23:13:04 »
Fleming. Byłem, widziałem, wypiłem zwykłe espresso, zabrałem belgijską czekoladę... Zapytałem z czego "Oliwska mieszanka" się składa. "Z arabiki" odpowiedziano i nic więcej dodać nie chciano. Arabiki konwencjonalne, obsługa konwencjonalna w rzemiośle baristy.

Inna gdańska palarnia kawy znajduje się w Brzeźnie. "Czarna Koza" to w zasadzie restauracja, ale nazwa bardzo jest kawowa i zobowiązująca. Piec do kawy stoi w widocznym miejscu, kawa fajna, właściciel i obsługa super, niekonwencjonalni ;).

Pisałem już w naszym wątku o maleńkiej "Pomieszalni" we Wrzeszczu. Obsługa bardzo miła i uprzejma, otwarta na kawowe dyskusje. Kawa w formie: V60, Aero, moki, ibryka, FP... Ekspres niestety nie zmieści się :(.

Parę razy już wybierałem się na pierwszy chyba peron stacji kolejowej w Oliwie. W ogóle przypomina ona jakąś wiejską stację kolei żelaznych sto lat temu. Na peronie jest budka, a w budce "Coffee to go". Dziś było zamknięte, a normalnie czynne do 17:00, więc nie trafiłem jeszcze.

"Kromka" we Wrzeszczu bdb: kawa i atmosfera. Raz trafiła mi się mega gorzka kawa i wtedy określiłbym ją najgorszą. Dziś była chyba inna partia i była bardzo dobra. To gorzkie doświadczenie było jakimś wyjątkiem...

Kreatywna w Garnizonie. Czasem coś tam od nas się znajdzie i wybije. Obsługa preferuje lekkość bytu i uśmiech. Fajna, luźna, bezpośrednia atmosfera bez zbędnych ą ę ;). Próbowałem już kilka razy różnych kaw, także przyniesionych w kieszeni. Bardzo dobrze zaparzają przelewki :).
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2016, 23:16:12 wysłana przez Antonio »

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #62 dnia: 11 Październik 2016, 00:22:31 »
"Kromka" - miło i sympatycznie, w młynku Coffee Proficiency, ekspres chyba z Łodzi. Kromki pyszne :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #63 dnia: 11 Październik 2016, 07:22:38 »
Bardzo przyjemne miejsce :).

Offline michiamoGregorio Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: kawiarka, tygielek, FP, V60-02, phin, Aeropress, The Gabi Master
  • Młynek: Wilfa Svart WSCG-2
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #64 dnia: 13 Październik 2016, 22:51:26 »
Co prawda od Trójmiasta to kawałek ale może ktoś jakiś lokal w Słupsku mógłby polecić?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #65 dnia: 13 Październik 2016, 22:52:59 »
Jest tam słynna "Kawodajnia Słupska" z poznańskim rodowodem i brismańskim kuksańcem :).
Nieśmiało polecę też "Górę Lodową", gdzie powinno być przyzwoite espresso.
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2016, 22:56:08 wysłana przez Antonio »

Offline michiamoGregorio Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: kawiarka, tygielek, FP, V60-02, phin, Aeropress, The Gabi Master
  • Młynek: Wilfa Svart WSCG-2
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Październik 2016, 09:55:31 »
Dzięki, odwiedzimy:-)
Na razie trafiliśmy w Ustce do Galeria Winiarnia Herbaciarnia... mnóstwo herbat, świetne domowe ciasta, sporo kawy aromatyzowanej i trochę naturalnej:-) była na pewno Kenia, coś z Indii, Kolumbia... co prawda chciano nam koniecznie podać aromatyzowaną skoro w domu pijemy naturalną ale nie daliśmy się;-)

Offline michiamoGregorio Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: kawiarka, tygielek, FP, V60-02, phin, Aeropress, The Gabi Master
  • Młynek: Wilfa Svart WSCG-2
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #67 dnia: 19 Październik 2016, 11:40:31 »
Za poleceniem Antonia odwiedziliśmy Kawodajnię. Klimat zdecydowanie w naszym guście, kilka ciast do wyboru, z alternatyw dostępny był drip, chemex i aeropress (z opcją instruktażu i prezentacją urządzeń na żywo). Kenia z AP fantastyczna, zero goryczki, dość powiedzieć, że pierwszy raz wypiliśmy kawę bez cukru ze smakiem :) No ale dyplomy na ścianie do czegoś zobowiązują;)
Jedyny minusik za dzbanki z kawą, po prostu nie pasowały do wystroju wnętrza jak i smaku kawy;)
IMG_20161017_104845.jpg
Do Góry lodowej ostatecznie nie dotarliśmy, idąc w odwiedziny do rodzinki zajrzeliśmy przez okno - wystrój zdecydowanie inny od Kawodajni, nowoczesny - stąd nasz wybór padł na opisany wcześniej lokal :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #68 dnia: 19 Październik 2016, 13:00:46 »
Może niesłusznie, bo na espresso wpadamy... na minutę, dwie, jeśli nie łakniemy słodyczy :). W Górach Lodowych są świetne maszyny, kawa też powinna być dobra, obsługa też powinna dać sobie radę.

Tymczasem w Gdańsku szykuje się powrót palarni na Starym Mieście. Będzie to w Zbrojowni. Czarna Koza w Brzeźnie (to ta właśnie palarnia), jak pisałem jest niesamowitym miejscem. Ostatnio odkryłem, że menu wiąże się z Bałkanami, Czechami, Słowacją, Węgrami. Dla mnie bomba i odlot, sentyment i wspomnienia, a przy tym espresso jest bardzo konkretne i fajne, w sam raz na po obiedzie :). Jest to ogromna rzadkość: dobre jedzenie w restauracji i dobre espresso.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Październik 2016, 10:08:40 »
Dziś znowu byłem w Pomieszalni we Wrzeszczu. Po raz czwarty poprosiłem o kawę z tygielka. Super jest ta metoda. Do tego można dostać tu pyszne słodycze, smoothie's, można pomieszać sobie dowolne muesli czy owsiankę, można wreszcie o życiu i pogodzie pogadać :).

Tygielek nie zawodzi tak, jak nader często nas zawodzi espresso... Przychodzisz gdzieś na espresso, bo kiedyś dostało się dobre, a dostajesz źle zaparzone i niesmaczne. Tygielek zawsze jest ok, niezależnie od kawy, bo nawet Mehmet Effendi mi smakował ;).

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Październik 2016, 13:54:30 »
Wydaje mi się że jest pewna zależność między metodą i narzędziem, a jego naturalna popularyzacją w danym miejscu/społeczności. Te bardzo skuteczne metody jak dżezwa, phin czy chociażby rodzima zalewajka, zrodziły się w krajach gdzie nie było powszechnego dostępu do dobrej jakości surowca. Ważny więc był skuteczny sposób przygotowania naparu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #71 dnia: 31 Październik 2016, 16:14:33 »
Dziś na chwilę wpadłem do Kurhaus. Poprosiłem o dripa do papierowego kubka. Wybrałem kawę z Great Coffee w Kopenhadze. To była Kostaryka Rio Jorco chyba. Wyszła po prostu pięknie... Słodycz, kwaskowatość, jak to Włosi mawiają: ottimo.

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #72 dnia: 31 Październik 2016, 21:43:36 »
Dziś chciałem napić się kawy na mieście. Szyld modny, miejsce modne, na blacie drogi i dobry ekspres oraz dwa Mazzery. Pytam pannę jaką mają kawę (ziarna)? Odpowiada, że 2 mieszanki z dobrej lokalnej palarni: Brazylię i Włoskie Espresso. Zachwala Brazylię, że jest ciekawa, lekko kwaskowa, inna niż typowa kawa jaką znamy. Zamawiam espresso na Brazylii. Panna się pyta: ...a jaką kawę Pan chce? Espresso, odpowiadam. Panna: ...tak, espresso jest bazą każdej naszej kawy, więc jaką kawę Pan sobie życzy? Tłumaczę znów, że espresso na Brazylii. Panna: ...aaaa, to tak się nie da bo samo espresso może być tylko z włoskiej mieszanki a Brazylia jest do kawy... To tak przy okazji Helloween  :diabelek:

Offline olotasak Mężczyzna

    • fukafe
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Wega Atlas EPU2, Moccamaster, Chemex, V60, Kalita Wavestyle, Aeropress
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #73 dnia: 09 Listopad 2016, 12:11:04 »
W Gdyni otworzył się przeniesiony z Poznania Tłok.
TŁOK Kawiarnia, Józefa Wybickiego 3/1, Gdynia

Warto wpaść. Dobra kawa, mili właściciele.

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #74 dnia: 09 Listopad 2016, 12:31:25 »
Potwierdzam. Tłok OK  :ok:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi