Autor Wątek: Londyn - palarnie i kawiarnie  (Przeczytany 5094 razy)

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Londyn - palarnie i kawiarnie
« dnia: 05 Wrzesień 2016, 08:20:33 »
Jako, że przyjdzie mi spędzić tam trochę czasu, chciałbym poprosić o fajne miejscówki, w których można wypić dobrą kawkę i jakieś lokalne palarnie, w których warto się zaopatrzyć. Będę mieszkał na północy Londynu (Wood Green), ale jak będzie coś bardzo ciekawego i czas pozwoli to i do centrum się wybiorę.
Z góry dzięki ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Londyn - palarnie i kawiarnie
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Wrzesień 2016, 09:56:54 »
Workshop Coffee,  mają 3 czy 4 miejscówki. Warto.

Na www.londonbestcoffee.com/Cafe znajdziesz coś bliżej siebie. A i palarnia tam są też wymienione.
LMWDP #469

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Londyn - palarnie i kawiarnie
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Wrzesień 2016, 10:50:14 »
Nude Coffee Roasters, mają też ziarno całkiem całkiem, choć przelewy lepsze niż espresso IMHO. Kilka lokalizacji - bliżej Aldgate.

Ewentulanie Taylor Street Baristas, mają też kilka lokalizacji, ale w niektóre są punktami na wynos tylko. Kawa dobra.

Offline Gregorio Mężczyzna

    • Palarnia kawy Gregorio
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 410
    • Palarnia kawy Gregorio
  • Ekspres: La Pavoni Cellini, Melita
  • Młynek: Macap
Odp: Londyn - palarnie i kawiarnie
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Wrzesień 2016, 23:39:32 »
 Exmouth Coffee Company, 83 Whitechapel High Street - dobra kawa i dobre ciacha, Bar Termini - boczna od Oxford Street, nie warto tez uciekać od budek z kawą np. przy rzece, czy w parkach lub w okolicy miejsc turystycznych - bardzo często mają tam kawy z różnych palarnii i również można się napić dobrej kawy.
Sklep, Palarnia Kawy Gregorio... www.kawagregorio.pl

Offline Blondas

  • Wiadomości: 133
  • Ekspres: Ascaso Dream, Aeropress, Moka Bialetti Dama na 3 i 6 filiżanek;
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Londyn - palarnie i kawiarnie
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Wrzesień 2016, 12:50:23 »
Jedyna w jakiej byłem to Monmouth Coffee, spory wybór, robią na miejscu i espresso, i przelewy. Zakupiłem 1,5 kg łącznie 3 kaw. Fajne zarówno mieszanki espresso, jak i dublet singiel Etiopia. Można przed zakupem spróbować espresso z danej mieszanki, nie kosztowało mnie to nic o dziwo. Choć wtedy trudno byłoby nie kupić.
Pozdrawiam,
Piotrek

Radecki

  • Gość
Odp: Londyn - palarnie i kawiarnie
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Wrzesień 2016, 09:04:28 »
W Londynie jest ponad 150 coffee shopów które serwują naprawdę ciekawą kawę. Powiedz w jakiś dzielnicach się będziesz poruszał mniej więcej, to ci prześle parę ciekawych kawiarni lub jeżeli chcesz mogę ci na jakieś mapie Londynu zaznaczyć co warto zobaczyć. Co roku odwiedzam Londyn podczas Coffee Festivalu i jestem szczęśliwym posiadaczem przewodnika po Londyńskich kawiarniach, więc chętnie pomogę. Palarnie które znajdują się w Londynie i warto odwiedzić to Squere Mile Coffee Roasters, Workschop Coffee, Nude Coffee Roasters, Origin Coffee.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Londyn - palarnie i kawiarnie
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrzesień 2016, 10:29:48 »
Tak jak pisałem - Wood Green. Dzięki za wiadomości, ale tutaj mam wrażenie, że czas płynie jeszcze szybciej niż w Warszawie :) Trudno wygospodarować trochę czasu na zwiedzanie miasta.. zobaczymy jak będzie dalej :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Londyn - palarnie i kawiarnie
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Wrzesień 2016, 14:33:38 »
Trzeba mniej piwa pić po robocie  :diabelek: Puby znajdziesz blisko noclegu ;)
Podstawa sukcesu to znajomość metra - tak najszybciej dotrzesz z A do B, i da się parę miejsc odwiedzić. Nawet rano możesz zaplanować szybki wypad ;)
LMWDP #469

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Londyn - palarnie i kawiarnie
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Wrzesień 2016, 17:26:14 »


Podstawa sukcesu to znajomość metra

Zgadza się (nie tylko w Londynie). Taka znajomość to 10 minut z mapą w ręce, więcej nie trzeba żeby powiązać w głowie obiekty na powierzchni z magicznymi kreskami schematu kolejki.

Offline olotasak Mężczyzna

    • fukafe
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Wega Atlas EPU2, Moccamaster, Chemex, V60, Kalita Wavestyle, Aeropress
Odp: Londyn - palarnie i kawiarnie
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Wrzesień 2016, 11:53:40 »
Do tego jeszcze: Climpson and Sons i TAP (np. na Soho). Poza palarniowo koniecznie Prufrock Café.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Londyn - palarnie i kawiarnie
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Wrzesień 2016, 02:23:29 »
To nie moja pierwsza wizyta w Londynie, ale jak metro znam, tak autobusy zawsze jeszcze sprawiają niespodzianki. Dziś niespodzianką była dla mnie kawiarnia Ludenwic przy Aldwych. Miła rozmowa z barista i oszałamiająca aromatem ananasa z piankami marshmallow Kenya Gochatha.
Co prawda ten drugi aromat wyłapałem po sugestii baristy, bo chyba inaczej trudno byłoby mi na to wpaść :)
Podanie też stylowe:




 Póki co mój faworyt :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi