Autor Wątek: Na kawę w Warszawę  (Przeczytany 114680 razy)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Na kawę w Warszawę
« dnia: 11 Maj 2013, 12:40:33 »
Nie ma co ukrywać, że co stolica, to stolica, siłą rzeczy obfituje (w stosunku do reszty Polski) w miejsca, gdzie można wypić dobrą, albo naprawdę dobrą kawę.

Ze swoich testów mogę polecić przede wszystkim Filtry Cafe, obok Filtrów, ul. Niemcewicza. Prócz dobrych kaw (przede wszystkim z Dropa, ale nie tylko) w postaci espresso i pochodnych oraz alternatyw - drip, chemex, syfon, aero, panuje tam bardzo przyjemna atmosfera - wszyscy się znają, a jak się nie znają, to szybko się poznają. Można pogadać, popytać (tu ukłony zwłaszcza w stronę Patryka, z którym najczęściej się widuję, jak bywam w Warszawie na zjazdach i stołuję się w Filtrach) + co niedzielę rano organizują darmowe cuppingi. mankamentem może być delikatna ciasnota, zwłaszcza w godzinach popołudniowych w weekendy.

Drugim miejscem, które miałem okazję odwiedzić, to słynne Ministerstwo Kawy. Lokal ciut większy niż Filtry, stawiają przede wszystkim na Koppi, ale nie tylko. Dripy smaczne, ale czułem się tam mniej "domowo", a bardziej jak właśnie w takiej nowoczesnej kawiarni w metropolii. Raz ze względu na wystrój, dwa, ze względu na obsługę, choć jest to bardzo subiektywne odczucie.

Nie byłem jeszcze w nowootwartej kawiarni - Kawki Na Stawki. Podobno nieźle. Jest jeszcze Relaks (i Relax, choć o tej opinie słyszałem różne, nie wiem, nie byłem) i pewnie jeszcze kilka innych. : )

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2013, 13:11:52 »
Tak, Filtry to klasa! Choć wystrój nie każdemu musi podejść  ;)
ale nie tylko w/w lokalizacjami człek żyje.

Mogę spokojnie polecić Cafe Kafka Oboźna 3 (Powiśle, przy Topiel), fajne miejsce choć jak dla mnie (purysty) to zbyt duży kładą nacisk na jedzonko (a nie tylko kawę). Ramirez dobrą robotę tam odwala.

W okolicach Ronda Dmowskiego, na Pańskiej 99 mogę polecić Cafe Pańska.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2013, 16:11:42 wysłana przez KrzychK »

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maj 2013, 15:37:19 »
Dodałbym kilka 'obowiązkowych' pozycji :) :

Relaks - ul. Dąbrowskiego/róg Puławska 48
Ministerstwo Kawy - przy pl. Zbawiciela/Marszałkowska 27/35
My'o'my - Szpitalna 8
Kawki na Stawki - Stawki 2a

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj 2013, 15:52:00 »
Poza My'o'my wspomniałem już o nich ; ) ale fajnie, że podałeś od razu dokładne adresy, kafcio!

barista

  • Gość
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Czerwiec 2013, 08:06:57 »
Czy byliście w Kawkach na Stawkach? Jak wrażenia? Warto nie warto?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Czerwiec 2013, 08:10:54 »
Kafcio twierdzi, ze to "must be" :)

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Czerwiec 2013, 09:02:45 »
Moim zdaniem warto

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Czerwiec 2013, 11:20:12 »
Byłem jakieś 3 tygodnie temu w Kawki na Stawki i przyznaję, że jest to bardzo fajny lokal. Znakomite espresso (piłem Nikaraguę od Javy), świetna tarta. Spróbowałem tam pierwszy raz w życiu Cascary zaparzonej w aeropressie. Świetny smak, coś jak kompot, tyle, że lepszy i nieźle "klepiący" kofeinowo  :) 
Podoba mi się otwartość tamtejszych baristów, rzetelna wiedza, którą chętnie się dzielą, no i szereg znakomitych kaw do espresso i metod alternatywnych od czołowych palarni speciality. Gorąco polecam Kawkę na Stawce  :kwiat:

Offline Paweł

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
    • Podcast o Kawie
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lipiec 2013, 19:53:50 »
Potwierdzam dobre słowo o Kawki na Stawki. Smaczna kawa, bardzo ładny lokal w nowym budownictwie. Obsługa, z która można uciąć pogawędkę o kawach.
Polecam w Warszawie też Moko na Malczewskiego (Mokotów, Malczewskiego/Puławska).
Niedawno na Wilanowie pojawiał się dobra kawiarnia Plakatówka (na osiedlu, Al. Rzeczypospolitej), mają kawę z Kofi Brand. Również można sobie porozmawiać o kawach z baristkami.
https://podcastokawie.pl
Podcast o Kawie - słuchaj i pij dobrą kawę, gdziekolwiek jesteś

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Lipiec 2013, 20:11:07 »
Również można sobie porozmawiać o kawach z baristkami.

Jest tyle fajniejszych tematów niż kawa. Chyba że nieurocze ;)
Napisz trochę więcej o tej kawie z Kofi Brandu. Próbowałeś w dripie czy espresso? Można ją porównać do kaw z innych palarni, szczególnie polskich ? 

Offline Paweł

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
    • Podcast o Kawie
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Lipiec 2013, 00:40:31 »
Panie urocze :)
Kawy z Kofi Brandu kupuję dość często. Mają Brazylię do espresso, ostatnio w Plakatówce kupiłem Etiopię do dripa i była fantastyczna. Wychodzę z założenia, że warto spróbować każdej kawy, ważna dla mnie różnorodność aby wyrabiać doświadczenie.
Jednak faworytem jest dla mnie Brazylia z Javy, którą można kupić np. w Filtrach. Jak jestem tylko w okolicy to tam wpadam po 250g :) W mojej opinii jest delikatniejsza i lepiej mi smakuje w porannym cappuccino.
https://podcastokawie.pl
Podcast o Kawie - słuchaj i pij dobrą kawę, gdziekolwiek jesteś

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Grudzień 2013, 17:13:00 »
Drodzy warszawianie,

powoli zbieram się do dodania warszawskich lokali do naszej bazy polecającej. Najpierw jednak chciałbym zapytać czy może ktoś coś wie na temat poniższych lokali, o których się słyszy, o których się kiedyś słyszało. Innymi słowy, czy coś jeszcze, prócz powyższych, naszym zdaniem kwalifikuje się do polecenia. Przy czym, nie chodzi o to, czy coś słychać ;) ale czy ktoś z nas bierze na barki polecenie. :ok:


Cava?
Cofeina cafe?
Fotka Cafe?
Francuska 30?
Green Caffé Nero?
Karma?
Kawiarnia Fawory?
Kofeina?
Kolarski?
Meat Love?
Monsoon Cafe?
Nabo?
Pertutti, kawiarnia-lodziarnia?
The Barista Espresso Bar & Bakery?
Vespa Caffe?
Wygodny Rower Cafe?


Do potwierdzenia pozostają też:
Relax -- potwierdzone
Moko
Plakatówka
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2013, 01:44:03 wysłana przez donkiszot »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Grudzień 2013, 17:39:38 »
Relax zdecydowanie polecam. Wystrój może się nie podobać - ale ja tam na kawę chodzę a nie oglądać ściany. Może nie zawsze kawa jest podana najszybciej, ale zawsze jest bardzo poprawnie przygotowana.
Mają różne ziarna z różnych palarni, oprócz ciśnienia można skorzystać z alternatywy (drip, AP). Ziarna do alternatywy oczywiście są inne niż te do espresso.

Pamiętam u nich espresso "obrzydliwie" słodką Tanzanię - tylko nie pamiętam sąd ona była :) Ale był to czysty obłęd. Ta obrzydliwość to szok dla kogoś nie używającego cukru :)
LMWDP #469

mek

  • Gość
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Grudzień 2013, 18:15:08 »
Green Caffé Nero
mijam codziennie po drodze do pracy. Nie byłam jeszcze, bo jakoś nie lubię sieciówek. Ale w tej wyjątkowo wystrój mi odpowiada i kusi, żeby wejść. Skoro tu jest polecana, to muszę w końcu wstąpić.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Grudzień 2013, 18:28:15 »
Nie, nie, nie, jeszcze nie jest polecana. ;) Mnie w Wa-wie nie ma, wypisałem tylko kilka lokali, o których kiedyś słyszałem. Poczekaj na opinię jakiegoś bywalca, albo przynajmniej kogoś kto kiedykolwiek tam był. Chyba, że chcesz zaryzykować sama.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi