Autor Wątek: Kawiarnie Krakowa  (Przeczytany 99002 razy)

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #60 dnia: 10 Grudzień 2013, 11:07:23 »
Ktoś mi powie czy poza Consonni na Szpitalnej i Stachowicza są gdzieś jeszcze w Kraku serwowane kawy Coffee Proficiency?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Grudzień 2013, 11:51:23 »
Ale chciałbyś coś kupić w ziarnie i najpierw spróbować? Jeśli tak, to może do labu (przy Szpitalnej, nad Consonni) się umówić? Może poczęstują? ;)

Po prostu się napić można spróbować w Galerii Tortów Artystycznych (Bożego Ciała 22), ale raz, że nigdy nie byłem, dwa, chyba często zmieniają ziarna z różnych stron.

O innych miejscach, jak na razie, nic mi nie wiadomo.

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Grudzień 2013, 12:41:06 »
Spróbować raczej tylko. Innych rzeczy niż te, które aktualnie przerabiam (Fazenda Sertao i Etiopia Konga Natural). Właśnie nie byłem pewien czy lab mają na Szpitalnej czy na Stachowicza, dzienks!
Bożego Ciała jest rzut beretem od Wawrzyńca, gdzie będę w Karmie, więc zawinę na pewno i do GTA, gdzie ostatnio (2 tygi temu) do alternatywnych metod używali ziaren od Tima Wendelboe - Kenii Tekangu i Etiopii Olke Bire .

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #63 dnia: 03 Styczeń 2014, 16:31:31 »
A o tym słyszał ktoś? Bonjour Cava Podobno fajnie, podobno dobre. Zamierzam sprawdzić w niedalekiej przyszłości.
No i byłem i ja. :))

Nadal nie rozumiem dlaczego Bon Jour Cava, zamiast Bonjour Tarta. Z Bon Jour to tam też nie za wiele, ale tu moje czepialstwo się kończy.

Mimo, że kawa jest tu jednak na drugim miejscu (tarty znakomite, słodkie i słone), to życzyłbym sobie aby ta drugoplanowa kawa była wszędzie na takim poziomie. Cappu wprawdzie nie zamówiłem, więc na temat bąbli się nie wypowiem, ale drip był bardzo smakowity, a espresso również dało się wypić z przyjemnością.

A jeśli chodzi o ziarno to największe (pozytywne) zaskoczenie, bo ziarno mają z Karmy :taktak: (do tzw. alternatyw czasem bywa coś z innych palarni, ale Karma jest ich głównym źródłem). Więc jeśli komuś zapachy Karmy przy Krupniczej przeszkadzają, na Wawrzyńca nie po drodze lub niewczasie, to tu można posmakować.

Tym bardziej cieszy, że lokal jest w sąsiedztwie Galerii Krakowskiej, więc zawsze można te 300m dla dobra kawy się przespacerować.


PS
Miejsce też znakomicie konkuruje z sieciówkami, kawa na wynos i w gigantycznych ilościach, z mlekiem, co kto lubi, a jeśli już ktoś musi właśnie tak, to lepiej tu niż tam gdzie spalenizna i gorycz piekielna.

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #64 dnia: 05 Styczeń 2014, 10:48:11 »
O takim przybytku jak Stopklatka słyszeliście? Kawiarnia otworzyła się jakoś z początkiem roku szkolnego. Prowadzi ją kilka osób, jedną z nich jest palacz z palarni  Pro-Roast. Kawiarnia organizuje różnego typu spotkania, wystawy, warsztaty. Takie było ich założenie. Wspieranie lokalnych producentów itd.
Dlaczego piszę o tym miejscu? Byłem na otwarciu tej kawiarni, były wtedy warsztaty kawowe. Rzuciłem okiem na menu i nie uwierzyłem. Każda kawa alternatywna (aero - 200 ml, chemex - 400 ml) kosztowała 15 zł.  Mnie tam jakoś nie ciągnie ponownie, choć sok jabłkowy mieli naprawdę dobry. Gdyby ceny spadły mogłoby to być nawet niezłe miejsce.




Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #65 dnia: 23 Marzec 2014, 15:20:37 »
Jak to się mówi lepiej późno niż wcale... Gdzieś mi uciekły 3 m-ce życia  ::)
W Krakowie w grudniu było tak. Jako że wylądowałem w niedzielne popołudnie blisko Kazimierza celowałem od razu w Karmę na Wawrzyńca. Ledwie wszedłem do środka okazało się, że właśnie zamykają :( Pobiegłem więc do Galerii Tortów Artystycznych i załapałem się na końcówkę wybornej Olke Bire od Tima Wendelboe z aeropressu zaparzonej przez prawdziwego kawowego fanatyka. Człowiek był nie tylko chętny do rzeczowej rozmowy i zainteresowany oceną przeze mnie naparu, ale też poinformował o rekompensacie gdyby jego jakość nie była zadowalająca - to lubię  :ok: W dodatku obniżył cenę o 2 zł ze względu na fakt, że ziarna nie były najwyższej świeżości (miały miesiąc).
Równie kompetentnego i sympatycznego baristę spotkałem w Pasjo Cafe, gdzie następnego dnia rano wyskoczyłem na doppio, co by nie być skazanym na serwowaną przez hotelową restaurację paskudną ciecz szumnie zwaną przez nią kawą. Wychyliłem Kubę Turquino wypaloną przez palarnię topcaffe, dobra acz to nie mój ulubiony klimat (nie przepadam za nutami tytoniowo-dymnymi).
Po południu wybrałem się na dripa do nowszego miejsca - Spazio (róg Szpitalnej i Św. Tomasza). Sam lokal wzbudził u mnie mieszane uczucia, bo jednocześnie jest drink barem i pierwszy raz w życiu piłem kawę przy dźwiękach Modern Talking...  ??? Kawki jednak mieli przednie z Coffeelabu i Coffee Proficiency, zapodałem Meksyk Finca Kassandra z tej drugiej. Gość za barem (obok którego stał Synesso bodaj Hydra) przyzwoicie sobie z nim poradził, pogadać z nim nie było jak, zajęty był zwolennikami napojów alkoholowych.
Rzut beretem od Spazio mieściła się siedziba Coffee Proficiency (piszę mieściła, bo została już przeniesiona na Zabłocie), do której udałem się z pewną taką nieśmiałością w nadziei, że da się wprosić do ich labu na jutrzejsze przedpołudnie. Szczęśliwie znaleźli dla mnie niemało czasu (w tym miejscu ukłony dla megasympatycznej Pani Eli Citak  :kwiat:) i ugościli fantastycznym cuppingiem! Nasiorbałem się takich rarytasów (m. in. Gwatemali Buena Vista CoE - najlepszej gwatemali jaką piłem - i cudownie jaśminowej Geishy zdaje się z Panamy), że mimo ograniczonej z powodu przeziębienia percepcji mało nie zwariowałem  :taniec:  Podziwiałem też specjalny pokój cuppingowy, kilogramowego Probata i Slayera nówka sztuka przeznaczonego do kafei, jaką palarnia miała otworzyć w swojej nowej siedzibie, o czym mam nadzieję sami tu napiszą (w końcu mają na forum swojego przedstawiciela  ;) ). I jeszcze jedno, wypalona przez nich Fazenda Santa Ines jest równie doskonała jak wielbiona przeze mnie brytyjska wersja z JGC  :brawa:
Niedługo po odlotowych wrażeniach w CP musiałem wracać do Lublina, na Krupniczą zabrakło niestety czasu. Perhaps some other time.
Ps. Oczywiście wszędzie (z wyj. Spazio) głosiłem chwałę naszego forum  :taktak:

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #66 dnia: 23 Marzec 2014, 22:32:43 »
To ja tak na szybko dodam nowe fajne miejsce na mapie Krakowa : >> Wesoła Cafe << .
Sympatyczny klimat, właściwa obsługa i kawa z Coffee Proficiency. Warto odwiedzić.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Marzec 2014, 02:35:27 »
Ubiegłeś mnie. Właśnie noszę się z zamiarem odwiedzenia Wesołej. Już raz nawet byłem, ale zamknięte akurat.

Co by nie mówić, rośnie w siłę, w jakość nam ta scena Krakowa.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #68 dnia: 24 Marzec 2014, 07:01:51 »
O, ja też :). Może nawet dzisiaj będę

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #69 dnia: 24 Marzec 2014, 10:51:13 »
Wesoła była otwarta cały tydzień przed oficjalnym otwarciem .... i kawę parzyli gratis :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #70 dnia: 24 Marzec 2014, 15:07:43 »
No, tak było, tylko, że ja akurat w sobotę byłem, a ich nie było. Takie życie ;)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #71 dnia: 24 Marzec 2014, 20:12:14 »
Byłem. Fachowo, miło, kawa świetna!

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #72 dnia: 25 Marzec 2014, 19:49:09 »
Byłem dziś i ja.
Potwierdzam wypowiedź Spinki - dodatkowo miałem okazję uścisnąć dłoń właściciela i personelu też (przerywając im tym samym wątek komputerowy - tylko Roger wie o co chodzi  :lol2: )
Przy okazji "poklachaliśmy" z Rogerem.
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #73 dnia: 25 Lipiec 2014, 16:43:21 »
Kto poleci najlepszą kawiarnię która serwuje wspaniałe macchiato od godz. 9 rano na Rynku Głównym. Chcę zobaczyć jak to się robi w Chicago ups w Krakowie. Ciastko mile widziane na dobry początek dnia a jak nie to se drożdżówkę kupię.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #74 dnia: 25 Lipiec 2014, 16:48:00 »
Kiedyś było całkiem dobrze (jak na lokale przy rynku) w Castor Coffee ale najlepiej idź na Wielopole do Pasjo lub trochę dalej do Wesoła Cafe .... oczywiście nie można pominąć Karmy, Tektury itp
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi