Autor Wątek: Wybór ekspresu  (Przeczytany 1336 razy)

Offline Hep

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: kawiarka
Wybór ekspresu
« dnia: 06 Lipiec 2020, 08:52:03 »
Cześć, widziałem, że są podobne tematy aczkolwiek nie znalazłem tam odpowiedzi na mój problem.

Mianowicie chodzi o to, że waham się jeszcze czy kolbowy czy autmoatyczny. I tutaj prosiłbym o sugestie i ewentualne modele. Póki co skupiłem się na firmie DeLonghi.

W każdym razie - u mnie w domu raczej pija się kawy białe. Aczkolwiek spotkałem się z opinią, że prawdopodobnie dlatego, że nie piliśmy dobrego espresso. Dlatego też chciałbym ekspres który będzie w stanie przygotować fajne espresso. Raczej z racji wygody myślałem o automatycznym ale chciałem też się nauczyć robić wzorki na kawie jak bariści a do tego chyba bardziej kolbowy + spieniacz? Spotkałem się z opiniami, że ekspresy automatyczne mają marne spieniacze.

Obecnie pijamy kawę z kawiarki bialetti na indukcji(gorzej sobie radzi niż na gazie) i po prostu dolewamy mleka. Kawy używamy zwykle lavazza oro, jest ok ale szału nie robi. Nie wiem jak to jest, że w ikei niby nic szczególnego a ile razy tam jestem to ta kawa tak mocno pachnie, że aż trudno uwierzyć.

Budżet to około 2500zł. Aczkolwiek jestem w stanie dozbierać stówę czy dwie jak się okaże, że warto. Mile widziane kompaktowe rozmiary bo za dużo miejsca w kuchni nie mam ;p z góry dzięki za odpowiedzi

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi