Autor Wątek: Melitta purista czy Melitta caffeo solo  (Przeczytany 4170 razy)

Offline PiotrM

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Wilfa Optimal
  • Młynek: Graef 702
Melitta purista czy Melitta caffeo solo
« dnia: 02 Czerwiec 2020, 08:10:20 »
Dzień Dobry
Potrzebuje waszej pomocy. Zastanawiam się nad zakupem ekspresu. Moje wybory to Melitta purista i Melitta cafeo solo, czy ktoś może posiada te modele i może mi coś o nich powiedzieć. Jak im się sprawują i czy kupili by ponownie. I najważniejsze jakie wychodzi z nich espresso.
Dzięki

Offline flokiwroc

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: ascaso dream
  • Młynek: ascaso i2
Odp: Melitta purista czy Melitta caffeo solo
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec 2020, 13:00:18 »
Też się zastanawiam nad tymi modelami. Opinie o Solo możesz poczytać na Pepper bo dość często są tam wrzucane promocje na ten ekspres z różnych sklepów i w komentarzach sporo osób się wypowiada. Z tego co się zorientowałem jest to model produkowany już bardzo długo, znalazłem informacje o nim sprzed prawie 10 lat. Purista natomiast to konstrukcja znacznie nowsza. Opinii o nim jest znacznie mniej. Widziałem kilka filmików na yt i po nich dochodzę do wniosku (może błędnego), że Purista lepiej sobie radzi z czasem ekstrakcji, dzięki czemu kawa wychodzi z niej gęstsza (bardziej oleista) i crema jest mocniejsza.

Są to jednak niestety tylko moje wnioski po przejrzeniu FB i YT oraz paru blogów, bo ciężko gdzieś znaleźć dobre porównanie tych modeli czy nawet jakieś sensowne, rzetelne testy Puristy. Przypuszczam, że Melitta, a zwłaszcza Purista są na tyle jeszcze mało popularne w PL, że ciężko nam będzie doczekać się na forum na odpowiedź jej właścicieli... ale może :)

Offline MarcinLavazza

    • -
  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Jura C60, Krups, Melitta Solo, Lavazza espresso point
  • Młynek: brak
Odp: Melitta purista czy Melitta caffeo solo
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Listopad 2021, 10:02:48 »
Dorzuce luzną refleksje. Zakupiłem Melitte Solo. Poza niezłą jakością espresso radze unikać zakupu osobom które wyczulone są na temperture wody. Kawa jest mocno ciepła. Regulacje temp nieefektywna. Ekspres z taką charakterystyką powinien być wyceniony przez producenta na max 170-200 Euro.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi