Autor Wątek: Delonghi primadonna evo s 510.55m problem ze spienianiem mleka  (Przeczytany 1126 razy)

Offline funnyunicorn

  • Wiadomości: 5
Witam. Mam problem z spienianie mleka. Ekspres użytkowany od 2,5 roku, robi dziennie około 6 kaw, w zeszłym tygodniu zauważyłem, ze przy pienienieniu mleka (normalnie dyszą) mleko bardzo szybko zwiększa swoją objętość i pojawia się dużo bąbelków- po prostu szybko się napowietrza. Od razu zaznaczam: mleka różne zmieniałem, dysza jest na głębokości jaka winna być. Nie da się uzyskać po prostu fajnej kremowej konsystencji, co wcześniej nie było problemem. Czy może to być kwestia samej duszy (w sumie nie wiem co by się tam mogło uszkodzić) czy czegoś w środku? Z góry dziękuje za odpowiedz ;)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Delonghi primadonna evo s 510.55m problem ze spienianiem mleka
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2020, 10:06:59 »
W automacie to raczej coś w środku. Kiedy był serwis? Kiedy odkamienianie? Jaką wodę lejesz do zbiornika?

Offline funnyunicorn

  • Wiadomości: 5
Odp: Delonghi primadonna evo s 510.55m problem ze spienianiem mleka
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Maj 2020, 10:19:39 »
Wodę leje z dzbanka dafi, serwisu w sumie nigdy nie było, odkamienianie jakieś 2,3 tygodnie temu. Odkamieniam zawsze jak pojawi się komunikat. Niby gościu z serwisu jak dzwoniłem w zeszłym tygodniu powiedział, żeby podłożyć tą karafkę która spienia mleko i zobaczyć, ale nie mam porównania bo od nowości nigdy to nie było używane...

Offline funnyunicorn

  • Wiadomości: 5
Odp: Delonghi primadonna evo s 510.55m problem ze spienianiem mleka
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj 2020, 20:00:28 »
Temat chyba do zamknięcia bo okazało się że brakowało jednego oringa na samej dyszy :) dzięki za zainteresowanie :) spokojnego wieczoru :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi