Autor Wątek: Trudny wybór Jura D60 czy Melitta CI Touch  (Przeczytany 3864 razy)

Offline sizar

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: V60, Aeropress, Gabi
  • Młynek: Comandante
Trudny wybór Jura D60 czy Melitta CI Touch
« dnia: 22 Marzec 2020, 19:24:07 »
Cześć,

przeczytałem wiele wątków, testów, recenzji i opinii i stoję przed dylematem. Planuję zakupić do domu ekspres, który pozwoli szybko, rano zrobić kawę. I teraz pytanie czy wybrać Jurę D60, czy Melittę CI Touch. Dziennie pewnie będę robił z 4 kawy. Połowa mleczne, połowa czarne. Przy czym 55 programów mlecznych nie potrzebuję, jeden wystarczy :)

Czy są osoby, który miały doświadczenie z oboma ekspresami i są w stanie powiedzieć, który z nich zaparzy lepszą czarną kawę, możliwie najbardziej zbliżoną do espresso?

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie. 

Offline leli12 Kobieta

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Gaggia Classic, Melitta CI Touch,FP Bodum, Drip
  • Młynek: Nivona 130, ręczny żarnowy
Odp: Trudny wybór Jura D60 czy Melitta CI Touch
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj 2020, 10:15:34 »
Pewnie ekspres juz kupiłes, ale może moja opinia przyda się innym.
Mam Melittę CI Touch i niestety, ale odradzam zakup. Ekspres z plusów to chyba tylko cichy młynek posiada i fakt podzielenia go na odrębne komory do kawy. Za to jest mega nieekonomiczny, ciągle go tylko czyszczę, zużywa bardzo dużo wody i co chwila "każe" się odkamieniać. No i kawa.....sorry, ale tu najwieksza porażka. Cokolwiek bym nie robiła, jakkolwiek nie ustawiała grubośc mielenia, sposob parzenia i zmieniała ziarna, to nie udało mi się być z niego zadowoloną. Ujdzie jeszcze, kiedy zmielę kawę w młynku i świeżo wsypię do zasobnika.....no to powiedzmy da się wypić. Dla mnie, osoby która pije kawy wyłącznie bez mleka bardzo niesatysfakcjonujący zakup. Mąż "mleczarz" na smak kawy nie narzeka, ale na pozostałe uciążliwości juz tak.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Trudny wybór Jura D60 czy Melitta CI Touch
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maj 2020, 11:54:51 »
.... ciągle go tylko czyszczę, zużywa bardzo dużo wody i co chwila "każe" się odkamieniać. No i kawa.....sorry, ale tu najwieksza porażka. Cokolwiek bym nie robiła, jakkolwiek nie ustawiała...

To podsumowuje wszystko na temat ekspresów automatycznych. Tyle w nim automatycznego, że automatycznie parzy kawę... A czyszczenie, odkamienianie... Widzisz... Samo się nie robi. Z drugiej strony jak ma być czysty i higieniczny to musi się myć, płukać i odkamieniac..
Co do kawy, to jej smak z automatu można zawsze mniej lub więcej dostroić do swoich potrzeb. Ale pytanie, jaką kawę używasz? Może tu jest główny problem w smaku?

Offline leli12 Kobieta

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Gaggia Classic, Melitta CI Touch,FP Bodum, Drip
  • Młynek: Nivona 130, ręczny żarnowy
Odp: Trudny wybór Jura D60 czy Melitta CI Touch
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2020, 13:29:49 »
ja mam swoja Gaggie i w niej sobie kawkę robię, automat dla pozostałych domowników, którym wszystko jedno generalnie....choc juz tez potrafią wyczuć złej jakości kawę i dla gości, bo szybko dla większej ilosci osób kawe można zrobić.
Miałam juz wcześniej automaty róznych firm i tak wydawało mi się, że z tymi ekspresami to idę w górę, ale Melitta bardzo mnie zawiodła. Poprzedni Siemens był o wiele bardziej ekonomiczny w uzytkowaniu i mniej obsługogenny :), a kawa w smaku podobna.
To tylko taka mała przestroga dla potencjalnych nabywców, ja takiej inf.przed zakupem nie miałam, a pewnie wziełabym to pod uwagę.

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Trudny wybór Jura D60 czy Melitta CI Touch
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maj 2020, 16:31:25 »
Ja bym ekonomia tego nie nazwał bo to tak jak byśmy codziennie jedli z brudnego talerza  czyli im więcej czyścimy tym czyściej mamy :) A jak już się przyzwyczaimy do kawy z kolby to niestety nic innego nie smakuje niewiadoma jaki by to nie był  to automat :) 

Offline Navi

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Cma Astoria Cke
  • Młynek: Rancilio Rocky
Odp: Trudny wybór Jura D60 czy Melitta CI Touch
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lipiec 2020, 15:55:02 »
W Melitta Cafeo Ci Touch jest moim zdaniem bezmyślnie poprowadzony kanał w który leci kawa po zmieleniu do zaparzacza, jest praktycznie płasko, a powinien iść pod kątem, wtedy kawa lepiej by "przelatywała" po zmieleniu. A tak jest tam ciągle pozostałość z poprzedniego mielenia, to może być powód dlaczego Ci kawa nie smakuje z tej maszyny. Można spróbować przemyć kanał alkoholem i powinno nieco lepiej zsypywać się, ale za wiele nie pomoże.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi