Autor Wątek: Ekspres za 2500-3500  (Przeczytany 2261 razy)

Offline KhaDori

  • Wiadomości: 1
Ekspres za 2500-3500
« dnia: 22 Listopad 2018, 22:57:28 »
Cześć kochani :)
Zbliżają się okrągłe urodziny mojego męża, więc razem z jego bratem zrzucamy się mu na prezent - ekspres do kawy, zawsze chciał coś takiego mieć ;). Bardzo dobry timing z nadchodzącym black fridayem.
Problem jest taki, że tak jak inne technologiczne tematy próbowałam ogarniać, to jakoś mi się to udawało, to tak jak podchodzę do ekspresów, to jak o tym czytam to wyglądam tak -  :o :o
Z tego serio by się można doktoryzować, dlatego zwracam się do was o pomoc ;)
Wiem, że mój mąż najbardziej lubi te kawy "mleczne", więc na tym najbardziej by mi zależało, te "idealne proporcje w espresso" schodzą na drugi plan ;)
Z tego co czytałam, to młynki żarnowe są lepsze niż stożkowe z powodu temperatur wytwarzanych przez te drugie (?), więc takie (żarnowe) też bym preferowała.
Dobrze by było też, żeby spienianie mleka mogło być robione bezpośrednio z kartonu/szklanki, nie z jakiegoś pojemnika.
Powie mi ktoś na co tak "realistycznie" trzeba jeszcze zwracać uwagę?
Jakie są takie "sztandarowe" ekspresy w tym przedziale cenowym? Tak naprawdę maks do 3500, no chyba że jakaś mega okazja by była za 3600 no to ok.

Z góry dzięki.


Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres za 2500-3500
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopad 2018, 08:10:28 »
Czasu nie masz wiele i chyba odrobinę liczysz na gotowca, poczytaj o młynkach i ekspresach kolbowych, automatach, przynajmniej poradniki podwieszone na stronie głównej, wątków gdzie w ramach podobnego budżetu analizowano najlepszy wybór masz multum. To tylko trochę chęci i własnego zaangażowania, a młynek stożkowy to właśnie żarna, płaskie lub stożkowe, stalowe lub ceramiczne wszystko żarna.

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?page=74

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?page=77
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2018, 08:13:29 wysłana przez mlopus »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ekspres za 2500-3500
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopad 2018, 10:26:12 »
Z tego co czytałam, to młynki żarnowe są lepsze niż stożkowe z powodu temperatur wytwarzanych przez te drugie

No prawie dobrze zrozumiałaś. Żarnowe są lepsze między innymi (choć to nie jest najważniejsza przewaga) z powodu temperatury - ale nie od stożkowych tylko do nożowych, tych ze śmigiełkiem w środku.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Ekspres za 2500-3500
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopad 2018, 10:31:27 »
Dokładnie, a w konstrukcjach młynków żarnowych występują żarna stożkowe i płaskie. Nie podejmę się dyskusji które lepsze, ale te płaskie zazwyczaj są w młynkach wysokoobrotowych, stożkowe w niskoobrotowych. Ponadto stożkowe występują ceramiczne i stalowe. Tu zdecydowanie warto rozważyć jedynie te stalowe.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi