Autor Wątek: Nivona 768 - pytanie o automatyczne czyszczenie  (Przeczytany 1328 razy)

Offline niuchu

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Nivona 768
Nivona 768 - pytanie o automatyczne czyszczenie
« dnia: 18 Listopad 2018, 14:33:16 »
Cześć
Po lekturze forum, całego internetu i wymacaniu wielu modeli w elektro marketach stałem się szcześliwym posiadaczem ekspresu Nivona 768. Kawę robi smaczną, jest lelegancki, i łatwy w obsłudze i czyszczeniu - tu jednak mam jedno pytanie - wątpliwość.
Po włączeniu i wyłączeniu ekspres przeprowadza automatycznie czyszczenie, i po tej operacji w tacce pojawia się sporo wody, mniej więcej tyle samo co w podstawionym na czas płukania pod dysze kubku (jakies 40ml?). Czy to normalne że podczas czyszczenia woda idzie też bezpośrednio na tacke a nie tylko z dysz z przodu? Ktoś może potwierdzić, że u niego w nivonie jest tak samo i nie jest to oznaka nieszczelności lub problemów z zaworami?
Sprawdzałem, że podczas parzenia gdy lana jest kawa nic nie idzie na tackę, wszystko przez dysze, jest tylko zrzut pary/wody i zmielonej kawy już po zaparzeniu, co jest normalne.
Bede wdzieczny za odpowiedź:)
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2018, 14:35:55 wysłana przez niuchu »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nivona 768 - pytanie o automatyczne czyszczenie
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2018, 08:37:09 »
To zupełnie normalne działanie ekspresu.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline niuchu

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Nivona 768
Odp: Nivona 768 - pytanie o automatyczne czyszczenie
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopad 2018, 09:55:50 »
bardzo dziękuję za odpowiedź! jest to mój pierwszy automat, i sporo rzeczy jest dla mnie nowych.
pozdrawiam

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nivona 768 - pytanie o automatyczne czyszczenie
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopad 2018, 22:11:28 »
@niuchu jakby co to służę pomocą, bo większość Nivon znam na pamięć  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi