Autor Wątek: Coś na początek - Krups EA8160 vs Delonghi Magnifica 22.110  (Przeczytany 2626 razy)

Offline habahaba

  • Wiadomości: 4
Coś na początek - Krups EA8160 vs Delonghi Magnifica 22.110
« dnia: 27 Październik 2018, 14:19:44 »
Witam, chciałbym w końcu zacząć cieszyć się przyzwoitą kawą w swoim domu. Szukam raczej budżetowego rozwiązania i dość prostego jeśli chodzi o przyrządzenie kawy i czyszczenie. Piję delikatne kawy z dużą ilością mleka/piany - cappuccino, latte (1-2 razy dziennie). Na początku myślałem o zakupie osobno spieniacza, młyna i kawiarki, trochę przestraszyły mnie krytyczne opinie dotyczące problemów jakie stwarza robienie kawy w kawiarce - możliwość przepalenia kawy, szkodliwość kawiarek aluminiowych, średni smak itd. Teraz jestem na etapie wyboru automatu, z młynkiem i spieniaczem. Zastanawiam się nad dwoma modelami Krups EA8160 i Delonghi Magnifica 22.110, który z nich będzie lepszym wyborem? Oglądając poradniki na YT zauważyłem że ekspresy różnią się sposobem spieniania mleka, Delonghi ma zwykłą dyszę, Krups natomiast ma nieco bardziej rozbudowany system z możliwością pobierania mleka z pojemnika, które rozwiazanie jest lepsze?. Oczywiście biorę pod uwagę zakup innego modelu, najlepiej poniżej 1500 zł.

Offline Grappa Mężczyzna

  • Wiadomości: 210
  • Ekspres: Gaggia Espresso, moka, phin, v60-2, ice coffee maker, AP
  • Młynek: Aergrind, Brasilia BFD
Odp: Coś na początek - Krups EA8160 vs Delonghi Magnifica 22.110
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Październik 2018, 14:36:03 »
Odradzam automat, ale polecam taki zestaw (Gaggia Baby Dose + Ascaso i1-mini), który znalazłem dzisiaj podczas rutynowego przeglądania olx  ;). Na pewno kawka z tego zestawu będzie lepsza od automatu, a i zaoszczędzisz pieniążki, które wydasz na ziarno wysokiej jakości  :)

Offline habahaba

  • Wiadomości: 4
Odp: Coś na początek - Krups EA8160 vs Delonghi Magnifica 22.110
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Październik 2018, 15:12:11 »
kolbowy będzie lepszy?

Offline Grappa Mężczyzna

  • Wiadomości: 210
  • Ekspres: Gaggia Espresso, moka, phin, v60-2, ice coffee maker, AP
  • Młynek: Aergrind, Brasilia BFD
Odp: Coś na początek - Krups EA8160 vs Delonghi Magnifica 22.110
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Październik 2018, 16:19:38 »
Z kolbowego uzyskasz poprawne espresso, które będzie bazą do reszty kaw. Niestety w automacie uzyskasz tylko coś zbliżonego do espresso. Spróbujesz, zobaczysz czy Ci odpowiada i pewnie kupisz w przyszłości lepszy sprzęt, ale na początek ten jest wystarczający ;)

Offline habahaba

  • Wiadomości: 4
Odp: Coś na początek - Krups EA8160 vs Delonghi Magnifica 22.110
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Październik 2018, 17:08:36 »
to może jakiś ekspres kolbowy i do tego spieniacz mleka? Interesują mnie tylko nowe przedmioty. Młynek elektryczny już mam.

Offline Grappa Mężczyzna

  • Wiadomości: 210
  • Ekspres: Gaggia Espresso, moka, phin, v60-2, ice coffee maker, AP
  • Młynek: Aergrind, Brasilia BFD
Odp: Coś na początek - Krups EA8160 vs Delonghi Magnifica 22.110
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Październik 2018, 17:12:03 »
Jaki młynek masz? I dlaczego tylko nowe oferty? Jeśli nowe to odezwij się do @Janusz od Ascaso

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Coś na początek - Krups EA8160 vs Delonghi Magnifica 22.110
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Październik 2018, 09:49:04 »
Jeśli zadawała cie ekspres który zrobi 4 tys kawi i zacznie cieknąć to kup Krupsa :P

Offline habahaba

  • Wiadomości: 4
Odp: Coś na początek - Krups EA8160 vs Delonghi Magnifica 22.110
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Październik 2018, 10:30:00 »
Wolałbym nowy ponieważ sprzęt biorę na firmę, przy nówkach nie ma problemu z FV ;) no i boję się że ktoś może mi wcisnąć lipę. Czyli Krupsa sobie odpuścić? Jaki według was sprzęt do 1500 zł będzie najlepszy (nie musi być to koniecznie automat).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi