Autor Wątek: Melitta vs Nivona vs Jura.  (Przeczytany 16172 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Październik 2018, 20:25:54 »
Wolę sprawdzone rozwiązania.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Październik 2018, 20:30:47 »
One tez są sprawdzone. Idealne dla leniwych lub hiper akordzistów.

https://www.atp-czesci.pl/ogolne/4411-cappuccinatore-nylon-1079022.html?search_query=nylon&results=111
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Październik 2018, 20:32:52 »
Daje odpowiednią konsystencję, czy piana sztywna jak z białka do bezy?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Fabian

  • Wiadomości: 14
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Październik 2018, 20:36:53 »
No tak mleka na cappuccino zrobisz na zapas ale co z kawą? każdemu trzeba przecisnąć osobno? Chyba nadal głupoty pisze.
Ja to widzę tak że dla siebie i żony kupię aeropress +prismo +frenchpress o ile Ją do tego przekonam. Jaki do tego zestawu
proponujecie młynek automatyczny? A na większe posiedzenia to się zobaczy.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Październik 2018, 20:39:20 »
Jaki do tego zestawu proponujecie młynek automatyczny? A na większe posiedzenia to się zobaczy.

Cos pokroju Nivony CafeGrano 130 w zupelnosci wystarczy.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Październik 2018, 20:40:51 »
Na większe posiedzenia duża kawiarka [emoji106]

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Fabian

  • Wiadomości: 14
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Październik 2018, 14:58:08 »
Tak więc po dalszej lekturze temat automatu zostaje porzucony na rzecz alternatyw. Nie wiem dlaczego ale zawsze zamiast automatu brałem pod uwagę kolbę, a nie bardzo mi to pasowało co do tego jakie kawy się u nas pija. Więc tak, będzie aeropress+prismo do tego litrowy frenchpress będzie do mleka a i kawę można zrobić. Nad kawiarką się zastanawiam jak dużą potrzebuję. Myślę że jak trochę się wciągnę to dokupie Clever lub V60. Jeszcze odnośnie młynka, doradzicie coś lepszego od tej nivony 130 tak mniej więcej 600-1000zł.aby było przyszłościowo.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Październik 2018, 15:03:38 »
Nie potrzebujesz nic lepszego. Niwona, Wilfa, Severin -- wybierz co Ci się bardziej podoba. Następny próg (pomijając ręczniaki typu Comandante) to 2 i więcej tysięcy złotych, a i w domu nieporęcznie.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Listopad 2018, 09:28:45 »
Fajnie, miło, że czasem trafi się ktoś, do kogo trafią racjonalne argumenty. Kawiarkę wziął bym największą dostępną. Np jeśli na imprezie robisz 6 kaw mlecznych, to kawiarka 12 tz Ci w tym nie przeszkadza, może ktoś będzie chciał mocniejszą kawę, a nawet jeśli nie to część odlejesz i na szybko sobie wypijesz sam podczas przygotowania mlecznych. Gorzej jak trafi się więcej gości i będziesz musiał robić na dwa razy.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Fabian

  • Wiadomości: 14
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Listopad 2018, 13:44:51 »
Młynek wybiorę Wilfa svart 130, a kawiarkę bialetti 9tz. Większe posiedzenia trafiają się 2-3 razy w roku, więc jakoś to się ogarnie. Gdzieś wyczytałem że z kawiarki kawa wychodzi dość mocna , czy można dolać wody, jak tak to w jakiej proporcji żeby nie wyszła lura? 

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Listopad 2018, 19:44:53 »
Nie ma szybszego sposobu na spienianie mleka niż frenchpress. Litrowy French i masz mleko na 5 cappuccino :ok:

Marek.


Marku jest szybszy  ;)  Wystarczy nacisnąć przycisk lub okręcić zawór pary. Spienione mleko wylatuje po upływie  :mhh:  3-4 s. w ilości praktycznie bez ograniczeń, byle tylko para była w bojlerze.


Tak wygląda ten systemik.




https://www.atp-czesci.pl/ogolne/4411-cappuccinatore-nylon-1079022.html?search_query=nylon&results=111
Takie coś mam w quickmill.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Listopad 2018, 21:16:55 »
Młynek wybiorę Wilfa svart 130, a kawiarkę bialetti 9tz. Większe posiedzenia trafiają się 2-3 razy w roku, więc jakoś to się ogarnie. Gdzieś wyczytałem że z kawiarki kawa wychodzi dość mocna , czy można dolać wody, jak tak to w jakiej proporcji żeby nie wyszła lura?
Myślę, że kawiarka to raczej jako baza do mlecznych, lub jeśli ktoś lubi małe czarne esencjonalne kawy w stylu espresso. Jasne, zawsze można dolać wody. Myślę, że tak w stosunku jedna część kawy z kwiatki na dwie części wody powinno być ok.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Fabian

  • Wiadomości: 14
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Listopad 2018, 19:33:35 »
Zamówiłem młynek Wilfa i Clever. Teraz dumam bo na codzień kawę pije żona i mama , oczywiście mleczne i teraz nie wiem jaką kawiarkę dla nich wybrać. 2tz czy 3tz , ile kawy wyjdzie z 2 czy to będzie 100ml tak jak pisze na opisie czy może gotowego naparu wyjdzie mniej? Co doradzicie dla 2 osób? No i odwieczne pytanie od jakiej kawy zacząć?

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Listopad 2018, 21:03:43 »
Mam kawiarkę 3tz, ale wg mnie zawsze wychodzi mniej - oczywiście robię zgodnie ze sztuką. Pojemność jest opisana jako max 150 ml, mi najczęściej wychodzi około 100-120ml - dla mnie dwie kawy :P
Więc jak chcesz dwie kawy, kup 3 tz - ja tak robię właśnie. Ale może ktoś miał więcej do czynienia z kawiarkami to coś doradzi.

Co do wyboru kawy, to jak zwykle dylemat - kup kilka mniejszych paczek, np jakąś "standardową" Brazylię, może jakiś blend do espresso z 3 może 4 ziaren i może jakąś kolumbijkę bardziej kwiatową, ale jeszcze  z przeznaczeniem do espresso. Zobaczysz co bardziej podejdzie w smaku. Ja zawsze kupuję różne kawy i nigdy nie trafiłem na niedobrą (jak jest świeża i z dobrej palarni to nie ma prawa nie smakować), jedynie kupisz smaczną lub bardzo smaczną :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Listopad 2018, 11:20:05 »
Zamówiłem młynek Wilfa i Clever. Teraz dumam bo na codzień kawę pije żona i mama , oczywiście mleczne i teraz nie wiem jaką kawiarkę dla nich wybrać. 2tz czy 3tz , ile kawy wyjdzie z 2 czy to będzie 100ml tak jak pisze na opisie czy może gotowego naparu wyjdzie mniej? Co doradzicie dla 2 osób? No i odwieczne pytanie od jakiej kawy zacząć?
Ja dla dwóch osób używam 3 tz

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi