Autor Wątek: Melitta vs Nivona vs Jura.  (Przeczytany 16171 razy)

Offline Fabian

  • Wiadomości: 14
Melitta vs Nivona vs Jura.
« dnia: 03 Październik 2018, 15:39:54 »
Witam wszystkich miłośników kawy. Zamierzam kupić ekspres automatyczny wyżej wymienionych firm .Zaznaczę że zależy mi na dobrym spienianiu mleka gdyż w większości będą robione kawy mleczne. Około 4-6 kaw dziennie. Po dłuższym przeglądaniu forum wybrałem
Melitta Barista T
Nivona 842
Jura E8
Jak ktoś posiada jakąś wiedzę o tych modelach byłbym wdzięczny za pomoc. Proszę o wysunięcie jakichś wniosków za i przeciw tym modelom.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Październik 2018, 08:17:26 »
Po raz kolejny odsyłam do świetnego tekstu kolegi z forum:
http://popularcoffee.pl/ekspres-automatyczny-jura-nivona-delonghi/

Nie ma tu nic o ekspresie Melitta, ale myślę że tekst i tak dużo rozjaśni
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Fabian

  • Wiadomości: 14
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Październik 2018, 12:28:07 »
Tak tak artykuł przeczytałem i między innymi dzięki niemu zrezygnowałem z ekspresu Delonghi. Ale po wizycie w salonie sprzedaży doszła Melitta, i to właściwie o opinię na temat tego modelu mi najbardziej zależy bo jest bardzo mało artykułów na jego temat. Zaznaczę że na tą chwilę ten mi się najbardziej podoba wizualnie.

Offline Fabian

  • Wiadomości: 14
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Październik 2018, 21:54:35 »
Mam jeszcze pytanie odnośnie zakupów w DE gdyż względem artykułów z tego forum skłaniam się w kierunku jury E8. Tak więc po przeglądaniu sklepów niemieckich zauważam że Jura która u nas kosztuje około 5700 u nich kosztuje 950 euro a znienawidzony na tym forum Delonghi 550.75 u nas kosztuje około 4000 u nich kosztuje 1100 euro. Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego jest tak duża różnica w cenach, czy u nas Delonghi jest gorsze a u nich lepsze? 
« Ostatnia zmiana: 09 Październik 2018, 22:42:43 wysłana przez Fabian »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik 2018, 07:26:42 »
A jakie przełożenie ma cena tego samego wyrobu na jakość ? Sklep stacjonarny sprzedaje za 1000 bo ma określoną marzę a internetowy za 800 bo chce zarobić ale nie aż tyle. Co to za różnica jaka jest polityka sprzedawcy lub importera dla danego produktu? Szukasz wyrobu spełniającego twoje oczekiwania a to jaka jest opłata recyklingowa lub polityka cenowa w danym kraju chyba niewiele wnosi.

Offline Fabian

  • Wiadomości: 14
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Październik 2018, 11:56:04 »
Może być tak że w danym kraju podnosi się cenę produktu, w sensie wyższa cena = lepsza jakość. Historia zna takie przypadki że po podniesieniu cen produktu wzrasta jego sprzedaż gdyż ludzie mają tak zakodowane że co droższe to lepsze. Może być tak z Jurą w Polsce lub Delonghi w Niemczech . A odnośnie twojej opini że co ma cena do jakości to przecież może być tak że na dany rynek robi się produkt gorszej jakości z gorszych komponentów. Ale to tylko czysta teoria.

Offline Fabian

  • Wiadomości: 14
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Październik 2018, 12:05:28 »
Nadal się nie zdecydowałem a to wszystko przez ciągłe czytanie tego forum. Wszyscy mówią że automaty to czyste zło, więc próbuje znaleźć inne rozwiązanie i nadal nie wiem. Może ktoś doradzić z jakiego zestawu dobrze jest zrobić kawę cappuccino lub latte macchiato bo w większości będą robione takie kawy. Jak dla mnie to wystarczył  by dobry przelewowiec + młynek  ale co z tymi mlecznymi ? Może ktoś doradzić jak to pogodzić?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Październik 2018, 12:07:57 »
Aeropress + prismo + frenchpress + mikrofala + młynek reczny za 500 zł. Cały zestaw za 700 zl bez mikrofali, z mikrofalą za 1000 i masz co chcesz :)
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Październik 2018, 12:09:52 »
Albo nieco droższa opcja - HX, 2B lub dwa termobloki ...i masz co chcesz. :)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Październik 2018, 12:19:45 »
Dużą czarną ?
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Październik 2018, 12:36:31 »
Tyż. Spytaj się Tediego. ;)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Fabian

  • Wiadomości: 14
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Październik 2018, 16:28:01 »
Aeropress + prismo + frenchpress + mikrofala + młynek reczny za 500 zł. Cały zestaw za 700 zl bez mikrofali, z mikrofalą za 1000 i masz co chcesz :)
Tego się właśnie obawiam że będzie trzeba tu zmielić tam zwarzyć znów zamieszać a na koniec jeszcze przecisnąć. Ja to bym się nawet z chęcią pobawił kawą w ten sposób,  ale boję się że moja żona nie będzie miała zbyt dużo czasu i chęci na takie zaparzanie. Dochodzą jeszcze imprezy gdy jest więcej osób do obskoczenia to ile to by było roboty? Trzeba by ten proces usprawnić, na pewno młynek automatyczny i może do mleka spieniacz indukcyjny?
Nie wiem czy nie gadam głupot.
A może jeszcze coś innego?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Październik 2018, 19:03:14 »
Nie ma szybszego sposobu na spienianie mleka niż frenchpress. Litrowy French i masz mleko na 5 cappuccino [emoji106]

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Październik 2018, 19:26:41 »
Nie ma szybszego sposobu na spienianie mleka niż frenchpress. Litrowy French i masz mleko na 5 cappuccino [emoji106]

Marek.


I przede wszystkim o wiele latwiejszy do opanowania niz dysze spieniajace, ktore sa rozne o roznej mocy z roznymi koncowkami, FP zawsze ten sam. Wystarczy tylko dopilnowac temperatury mleka i nie przedobrzyc z ubijaniem.
Aha no i rzecz jasna nie trzeba 2 boilerów zeby przygotowywac kawe i mleko naraz.  [emoji12]
« Ostatnia zmiana: 29 Październik 2018, 19:29:58 wysłana przez k3lt »

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Melitta vs Nivona vs Jura.
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Październik 2018, 20:23:37 »
Nie ma szybszego sposobu na spienianie mleka niż frenchpress. Litrowy French i masz mleko na 5 cappuccino :ok:

Marek.


Marku jest szybszy  ;)  Wystarczy nacisnąć przycisk lub okręcić zawór pary. Spienione mleko wylatuje po upływie  :mhh:  3-4 s. w ilości praktycznie bez ograniczeń, byle tylko para była w bojlerze.


Tak wygląda ten systemik.




https://www.atp-czesci.pl/ogolne/4411-cappuccinatore-nylon-1079022.html?search_query=nylon&results=111
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi