Autor Wątek: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.  (Przeczytany 20214 razy)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #105 dnia: 19 Listopad 2017, 18:36:14 »

@Kulka, Carimali Eta Beta 2 GR. Wiejski, mam na mysli wyglądający nieciekawie, mało estetycznie. A zadanie powierzone i tak spełni. Gównie chodzi mi o odprowadzenie ciepła w miejsc o zbyt wysokiej temperaturze, np. z górnej  cześci HX-a. Coś w stylu radiator, blacha metalowa.

@Miklas, Zobacz o czy pisałem w tym temacie z DrUsagi odnośnie samoczynnego wzrostu temperatury  podczas nieużywania ekspresu.
Co do porównania z ekspresami gastro, są dobre przemyślane ekspresy ale i są skrzywione konstrukcyjnie też.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #106 dnia: 19 Listopad 2017, 18:47:02 »
swoje idiotyczne tabelki robione jakąś nieznaną metodą pomiarową
Znowu będę robił za advocatus diaboli, ale może nie takie idiotyczne? Jeden jedyny zarzut jaki mam do pomiarów w ciastku jest taki, że przepływ wody (a zatem I prędkość studzenia grupy) jest inna dla kawy, a inna dla Scace Thermofilter, który ma stały przepływ.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2017, 18:57:13 wysłana przez Krakus »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #107 dnia: 19 Listopad 2017, 18:58:17 »
Mój HX potrafi osiągnąć temperaturę na grupie znacznie ponad 100*C, mimo to da się zrobić na prawdę dobrą kawę. Ponadto Janusz pisze, że ten test był z czasu przed rozpoczęciem produkcji, więc w fazie kiedy wszystko dopiero było strojone. Rozumiem, że ta konstrukcja jest dla Ciebie skrzywiona. Mnie przekonuje, chyba dalsze dyskusje to tylko bicie piany.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #108 dnia: 19 Listopad 2017, 19:07:13 »
I tym optymistycznym akcentem kończymy  porównanie stabilnego termobloku Ascaso  mierzonego zgodnie z procedurą WBC, z gastronomiczną, dwugrupową, stabilną maszyną od Carimali opomiarowaną przez Tedi.
Trochę jak porównanie usportowionego Clio, z Audi RS8. Oba jadą prosto, mają kierownice, i inne bajery - tylko raczej nie są porównywalne.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi